Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislio sam da je ovde tema o usevu psenice, a ne mesto na kom covek vredja coveka, ali no, navikli smo.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Psenice svuda juzno od Save i Dunava su korektne, u mom kraju i malo bolje u odnosu na visegosnji prosek, a malo losije nego prosle godine!Mi smo imali solidne padavine ovog proleca, tako da ne treba generalizovati stvari, ne sumnjam da ima i jako losih tamo gde je kisa izostala.Sad koliki je procenat nas juzno od Save u odnosu na celu Srbiju nemam pojma, ali je svakako Vojvodina ima daleko vece povrsine pa ce otuda i biti manje psenice.
 
Sta si napao na coveka,ako kod njega nije lose ima pravo da to kaze i napise.Vecito si ti pametan,i ovaj tvoj kolega iz beceja i takvi slicni likovi ako se njima smrklo svima mora da se smrkne jer ako nije tako onda su pacijenti,nenormalni i sl.
Sto se mene tice,takvima zelim da ne navrsu nista,jer bolje nisu ni zasluzili.
A za pregled mogao si i sebe malo poslati,da ti izlece nagone za sarkazmom i podjebavanjem,ocrtava te u veoma loseg coveka.

Ne znam samo što se ti mešaš kad te niko ništa nije pitao,gledaj svoja posla tamo u svojoj državi.I ne izvrći postove jer on opšte nije napisao da je samo kod njega dobra situacija nego kod svih,jer bože moj zašto kukakamo bez veze.I nikom ja ne želim da smrkne,i nigde to nisam napisao,prošle godine kad je kod nas bila godina pogođena,a negde je bila suša ja nisam te ljude ubeđivao da je sve u najboljem redu jer je tako i kod mene,prema tome znam ja dobro šta sam napisao i nema potrebe me ispravljati,a za pregled ako treba sredi ću vam kolektivni imate popust.:ppozdrav:
 
Kod mene u okolini psenice nikako nisu u granicama proseka,70-80 procenata je posejano posle 1.novembra i one su nikle krajem februara.Dosta takvih psenica je preorano,a one koje su ostavljene su toliko jadne da ne vredi trositi reci.Generalno,u mom kraju je mnogo manje povrsina pod psenicom nego prethodnih godina,prinos ce biti i mnogo manji i na onima posejanim do kraja oktobra.Jedno je sigurno,sledece godine povrsine pod psenicom ce biti jos manje,mnogo manje...
 
E sad vi veliki "stručnjaci" daj te komentar na slike koje je postavio mirmag sa svojim pšenicama. Po meni su jako jako dobre i tu će biti lepog prinosa. Možda ne 9-10t/ha ali sigurno nece biti 4t/ha.

Lepe psenice nema sta, ali da ne zaboravimo da su one ovog proleca dobile + 150L kise i pomalo sitnog leda u odnosu na nas i ostale kojima su izostale padavine...:ppozdrav:
 
Kod mene je danas jedan probao, vlaga 15% prinos 2900 po kj, hektolitar 79, zma da je sofru rađen, u pitanju je višlji teren...
 
Psenice svuda juzno od Save i Dunava su korektne, u mom kraju i malo bolje u odnosu na visegosnji prosek, a malo losije nego prosle godine!Mi smo imali solidne padavine ovog proleca, tako da ne treba generalizovati stvari, ne sumnjam da ima i jako losih tamo gde je kisa izostala.Sad koliki je procenat nas juzno od Save u odnosu na celu Srbiju nemam pojma, ali je svakako Vojvodina ima daleko vece povrsine pa ce otuda i biti manje psenice.
Ovo svi greše,površine su skoro pa identične ali se kvalitet zemlje razlikuje,zbog toga razlike i u prinosu. Njihova zemlja je nastala iz močvara i bara a naša od sečenja šuma . Mi smo u ovom kraji postigli neki nivo agrotehnike pa postižemo prinos pšenice i po 8t na Ha ..ali možeš da joj svira moravac kada nema kiše. Mesec maj je bio ekstra kišan ali zato jun kuva tako da su se pšenice sparile za 2-3 dana.

Послато са Tab2A7-10F
 
Ne znam samo što se ti mešaš kad te niko ništa nije pitao,gledaj svoja posla tamo u svojoj državi.I ne izvrći postove jer on opšte nije napisao da je samo kod njega dobra situacija nego kod svih,jer bože moj zašto kukakamo bez veze.I nikom ja ne želim da smrkne,i nigde to nisam napisao,prošle godine kad je kod nas bila godina pogođena,a negde je bila suša ja nisam te ljude ubeđivao da je sve u najboljem redu jer je tako i kod mene,prema tome znam ja dobro šta sam napisao i nema potrebe me ispravljati,a za pregled ako treba sredi ću vam kolektivni imate popust.:ppozdrav:
Ne treba,iskoristi ti taj popust,famelijarno,neverujem da sam imas tu dijagnozu u glavi.Sve najbolje.
 
Ingenio, bregovi su suvi sprzeni ali u doljama ima jos zelenih klasova u vostanom zrenju


bi7y4j.jpg
 
Prosle godine je u pocetku bila zilava slama,na mnogim kombajnima hoce da propada slama kroz resetku slamotresa i da puni sita,a za secku da ne govorim kako strada u takvim uslovima.

- - - - - - - - - -

U petak,maximalno u subotu ce na veliko da se skida psenica.
 
Mi cemo sutra verovatno da krenemo sa jecmom, pa mozda probamo usput i jednu njivu sa psenicom Avenue rana sorta cisto da vidimo da li moze da se radi i ona. I ovako planiram da je ostavim kuci za svinje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh