Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio... Ako ne rodi bar 4t/kj nema vise sejanja :sjasi: Salim se naravno ali ulaganja su jako velika....
20150415120131.jpg

20150415120310.jpg

20150415120613.jpg
 
Rodicu takve psenice kod mene u ataru nema.Nece je biti ni za mesec dana.Jad i beda je ovde.Neke bi se komotno mogle i ospartati.Katastrofa....
 
Danas sam se vracao sa setve i na jednoj parceli blizu sela neko zito poleglo od uzrasta na uzglavnicama a jos nema klas /mislim da je raz/,nisam mogao da verujem svojim ocima.
 
Kod nas ima jako lepih psenica, mnogo boljih od ove sa slike... Inace ova je dobila jesenas 15:15:15 130 kg/kj, prva prihrana u februaru Urea 100 kg/kj i krajem marta druga prihrana AmoSulfan 100kg/kj.... Pre neki dan isprskana Arteom 0.5l/ha... Od mene dosta... :sjasi:
 
Dragane zašto Cink? Imam jednu pšenicu nikako da krene ,davljena je od vode a mislim da joj i prošlogodišnja hemija smeta-Razmišljao sam da joj dam neki stimulator rasta.
Šta mislite ?
 
Mislim da sam pisao, ja sam 2 kj moje pšenice razorao jos 21 februara, a danas sam takođe presprmirali uslužno 1 kj i posejali suncokret.
 
Zn ulazi u sastav hormona rasta i kada ga ima dovoljno biljke lakse podnose susu i stresove. U zemljistu ga cesto blokiraju vise doze P djubriva ili visoka pH .N ,P,K, S ,Ca i Mg ima dovoljno Zn Fe i Mn su cesto u deficitu na visim pH i peskovitijem zemljistu. Planiram i Mn da dam pre klasanja..sada ga nisam nasao u prodavnicama...

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
 
Gledam ove poslednje slike od Dragana18 i Rodica i moram da kažem, dobre pšenice, nema ih takvih ni u Nemačkoj. :osmeh:
Ovako izgledaju pšenice kod njih sada, u Bavarskoj.




 
Pre par dana odradjena zastita od korova u svoj psenici Sekatorom. Ali na par parcela ima ponegde uskolisne trave ona sto bokori. Na tanjiranim parcelama, verovatno ostao koren, pa se omladila. Preporucuju mi herbicid Furore. Pitanje glasi dali Furore moze da odradi posao? Nije to nesto mnogo zakorovljeno.
 
Pre par dana odradjena zastita od korova u svoj psenici Sekatorom. Ali na par parcela ima ponegde uskolisne trave ona sto bokori. Na tanjiranim parcelama, verovatno ostao koren, pa se omladila. Preporucuju mi herbicid Furore. Pitanje glasi dali Furore moze da odradi posao? Nije to nesto mnogo zakorovljeno.
Ta sto se bokori je ljulj ili vlasulja a furore to ne resava,to je bas naglaseno za ovaj preparat.Nemaju oni veze s vezu sta sve nude.
Evo pa sam procitaj
http://www.hemoslavija.co.rs/zastita-bilja/herbicidi/165-furore-super.html

To ce da resi sekator delimicno,ima da uspori rast trave taman dok psenica izraste vislja od korovi a posle je lako,a ako mozes da odes do Bijeljine i kupis Hussar(5000 din) za hektar ima da resi stvar samo tako,u odnosu na sekator on ima jacu dozu jodosulfurona pa bolje obrije ljulj i vlasulju.

- - - - - - - - - -

2)Vrste korova koje slabo suzbija:• jednogodišnji, kao sto su: pop/no prase (Hordjeum murinum), livadarka jednogodisnja (Poa annua)'• višegodisnji, kao sto su: pirevina obična (Agropyrum repens), zubaca obična (Cynodon dactylon), vijuk ovciji (Festuca), vijuk livadski (F. pratensis), vijuk crveni (F. rubra), italijanski ljulj (L multiflorum), francuski ljulj (Lolium perene), livadarka prava (Poa pratensis).
 
Polako sa.prinosima i procenama. Ali da ova kisa vredi to da. Posto jos nisam prskao psenicu jel necu okasniti za 10 dana. Tesko pre mogu? Spreman Falkon Sekator i Fastak a za sada nisam primetio uočljive znake bolesti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh