Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aco šta je promoter? Čovek od struke ili najobičniji trgovac koji želi da ti uvali svoju robu ili za neku lošu situaciju nađe izgovor.
Kod nas dolazi jedan gospodin M nije bitno iz koje semenske kuće i prvo što kaže "Vi Lokvanci ne znate ništa" onda mi skočio pritisak i napustim salu a on zemlje nema ni u saksiji.
Današnji posao 3 parcele sirtaki,solehio i apač zajednički prosek 4200 po kj (sve u kamionsku),najbolji mi se činio solehio mada ne bih se smeo kladiti.Sirtaki najlošiji kvalitet 77,9 mešani uzorak 79,9.Zemlja za nijansu lošijeg kvaliteta nego sa jučerašnjih parcela,razlog boljeg roda (po mom mišljenju) što su parcele orane i imalo je koliko toliko bolje bokorenje nego na tanjirano. Seme je original tako da ubuduće dajem prednost kupovnom semenu naravno uz proveru.

Prestavnik KWS za Srem,Perica.Mada mislim da je u pravu,nije mi se svidela ona voda ispod površine a sigurno da je oranje ove godine bilo bolje nego tanjiranje.Zemlja nije mogla da diše i zato se verovatno lošije i izbokorila.Ja kao ekonomista mislim da je tako..

- - - - - - - - - -

Danas radjen Igenio jad i beda 50m po h vlaga 11,5 hektolitar 82 sutra Balaton ubila nas voda celo prolece

Nisam ni ja baš neki optimista po pitanju prinosa.Mislim da je voda glavni krivac.U početku je bilo previše a posle malo.
 
Mene je Ingenio razocarao,3godine sejem tu psenicu imao sam prinos oko 5t bilo je losih vremenskih uslova ali mislio sam ajd ako je ova godina losa nece biti sledeca ali nije u pitanju godina vec sorta psenice,ima ona rod ima krupno zrno ali nemogu da razumem zasto jedino ingenio izgleda onako ocajno ima neko peceno,sturo zrno a opet ima hektolitar.to mi toliko smeta da je to strasno,sada imam Nikol i Ingenio na istoj parceli Nikol ima normalno zrno puno zrno a Ingenio kao i pre tri godine,nemam iskustva sa tom psenicom ali izgleda da joj zemljiste ne odgovara,imao sam Pobedu ona je bila fantasticna7-8th Balaton 6th ali nekako sam forsirao Ingenio i ovo je bilo zadnje od mene,do skoro je zrno bilo nenormalno krupno a sad je bas ruzno neznam zasto je to tako.
 
Juce skinuli tek prvu parcelu...
RAGT Baletka vlaga 13,1 HL80 Parcela 1,55ha ili 2,75kj,prinos 11845kg
Izvodjac radova Zmaj 161 od naseg clana Tomo VS,a evo ga i Tomo u krupnom planu...:)

Moram samog sebe ispraviti,a da ne bih brisao ono sto sam vec napisao...prinos je 12345kg sa 2,75kj.Zaboravljeno je 500kg koji su uzeti za "priplod":osmeh:


212xvg7.jpg


25p60i0.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije moglo biti u krupnijem covece ni kombjn se nevidi od mene:osmeh: e i kod onih mojih drugara baletka okinula 4000kg/kj za ne poverovati kako je izgledala osrednje!
 
Tomo VS jel znaš možda čije je ogledno polje na izlasku iz Vrbasa prema Srbobranu sa leve strane Syngentin ogled Illico, Ingenio ,Moisson, interesuju me prinosi ako zna neko možda na forumu.
 
Kad se sve sabere i nije strasno kako sam mislio prosek 51.5 m po hektaru ima svakakvih prinosa od 45 do preko 60 niske zemlje podbacile strasno. Stvar izvadio balaton na visljoj zemlji isao preko 60 na nizim zemljama gde je lezala voda bolje je izdrzao Igenio ovo je odokativno nisam radio parcelu po parcelu da bih mogao dati tacne prinose manjak prikolica pa od njive do njive bilo je vazno skinuti. Sa 5.5 hektara ostalo cistih 2880kg za naplatu.
 
Poslednja izmena:
Mirko pre 2 dana Kragujevčanka je imala vlagu 16.Sutra ako sve bude po planu skida se pa ćemo videti rezultate.
 
Završili žetvu za ovu godinu.Prosečan prinos oko 4750 kg/kj.Kažem oko pošto nismo dodali pozitivnu bonifikaciju.koja je još 1-2 %.
Da je ovo godina za prozvodnju pšenice ,barem u Bašaidskom ataru dokazuje prinos od preko 3 t/kj u ovoj pšenici.Apač ,kasno posejan ,u proleće se gubio .Razmišljali smo da li da ga preoremo.
fotografija0467.jpg


fotografija0468.jpg


fotografija0469.jpg
 
Ne znam ljudi kako kod vas ide kvalitet, ali ono sto sam ja predao a rade analuzu proteina i glutena, ingenio i 40s imaju karakteristike poboljsivaca. Protein preko 14, a gluten ide i do 36. Baš sam se iznenadio prijatno.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Ovršena pšenica,posle 20 godina,prebacio 4t./kj.:osmeh:
Euklid,1. godina arende,predusev kukuruz,bačeno 100kg/kj MAP-a,1. prohod tanjiračom,1. setvospremačem,setva početkom novembra 160 kg/kj. 2 reprodukcija, 1 prohod lakom drljačom.Trovanje miševa,u proleće 200 kg/kj. uree,zaštita od korova i bolesti falkon i sekator,nije radjena zaštita u cvetanju.Prinos 4640 kg/kj. vlaga 13,6% hektolitar 81,6
Nikol,predusev soja,bačeno 100 kg/kj. MAP-a,1 prohod tanjiračom,1 setvospremačem,setva početkom oktobra 150 kg/kj 3. reprodukcija,1 prohod lakom drljačom,trovanje miševa. U proleće prihrana sa 200 kg/kj uree,zaštita od korova i bolesti,falkon i sekator,nije radjena zaštita u cvetanju.Prinos 5170 kg/kj. vlaga 11% hektolitar 82,8
2emlkax.jpg

i41lwz.jpg

Nikol
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh