Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krenuli smo i mi danas (juce).
Pre podne vlaga 14,4, hl 82,
posle podne vlaga 12,9, hl 79,5.
Sorta simonida, prinos neznam, jer ne znam ni povrsinu (sto smo mogli da obradimo u jesen, to smo i zasejali, pa je to nepravolnog oblika... nije ni bitno, "sve je nase") sutra ce biti na redu apac i balaton, sve psenice su nam zrele, nema sta da se ceka.
 
Burazer danas krenuo s Zmajem.Prinosi jad i beda.
Kod mene,losiji domacin,tacnije "pacijent" NS40 je bacio 1200kg na hektar.
Kod drugara,dobar domacin taj nestedi pare,ulaze zestoko u zemlju NS40 je bacio 2500kg na hektar sejano sejalicom.
A kod burazera kombajnera je hektar bacio 1850kg.
Hektolitre i vlagu neznam,sve ide za svoje potrebe.Sva zita su bila cista bez trave,na oko jako lepa ako se negleda iz aviona:haha:
 
Kws Solehio

Prvi put radim psenicu pa me interesuje koj prinos ocekivati?

2015-07-01%2019.44.41_zpsjmiita18.jpg


2015-07-01%2019.44.47_zpst1hxupry.jpg
 
Burazer danas krenuo s Zmajem.Prinosi jad i beda.
Kod mene,losiji domacin,tacnije "pacijent" NS40 je bacio 1200kg na hektar.
Kod drugara,dobar domacin taj nestedi pare,ulaze zestoko u zemlju NS40 je bacio 2500kg na hektar sejano sejalicom.
A kod burazera kombajnera je hektar bacio 1850kg.
Hektolitre i vlagu neznam,sve ide za svoje potrebe.Sva zita su bila cista bez trave,na oko jako lepa ako se negleda iz aviona:haha:

Ima toga i kod nas. Juče radio ns 40s prinosi od 1800 do 4000 kg po jutru...
 
Nikad sareniji prinosi.Steta sto ljudi ovde pisu samo dobre prinose,a ne i one druge.Na greskama se najbolje uci.
 
Kod nas su strasno lose psenice. Kod mene je prosek na 24 ha 4800kg po ha. Kod nekih ne prelazi 3500kg po ha.
Ja sam isao sa dve zastite pa ne mogu da prebacim ht preko 75. Upitanju je NS40S.

- - - - - - - - - -

Nikad sareniji prinosi.Steta sto ljudi ovde pisu samo dobre prinose,a ne i one druge.Na greskama se najbolje uci.

Sve si dobro napisao. Svaka cast na iskrenosti.
 
Meni je nesto cudno,burazer iz Srema je juce skidao svoju psenicu,video sam je uzivo pre par dana(pisao sam) i jos dosta psenica dok smo stigli do njive,njegova je jedna od boljih,da kazemo bas solidno i imao je prinos 2200kg po jutru,reko mi je i vlagu i hektolitar ali to me nije zanimalo.E sad kako na ovom forumu samo su clanovi koji uvek imaju dobar prinos,pa zar je moguce da ona vecina koja ima losu psenicu ove godine ne posecuje forum ili ce cifre malo dopisuju....ako nemogu da budem domacin u selu mogu na forumu....
Diklofen je lepo napisao,ovde se nemoze nista nauciti jer gresaka nema....

Takodje da dodam,prosle nedelje sam sa burazerom malo prosarao po Vojvodini,on kupovao neki kamion pa se vozali,mogu vam reci da ima vise od 50% sto sam ja video kukuruza u jadnom stanju,da kazemo zakrzljalih a ovde sve neke slike kao iz raja.Izvinite za OFF.
 
Mirko tvoj kraj je za mene enigma. Moram jednom doci da vidim vase parcele kako izgledaju. Malo mi je tesko shvatljivo da ne mozete da postignete 7-8t/h psenice.
 
Mirko tvoj kraj je za mene enigma. Moram jednom doci da vidim vase parcele kako izgledaju. Malo mi je tesko shvatljivo da ne mozete da postignete 7-8t/h psenice.

Kod mene je slično zemljište, kao kod Mirka. Najviše je zastupljeno zemljište tipa parapodzol, osim u dolinama reka i potoka gde imamo aluvijalno zemljište. Kod parapodzola je generalno problem loš vodni režim, tj. propustnost je mnogo loša.
Ja za sebe mogu da kažem da primenjujem najbolju agrotehniku u kraju.

Agrotehnika ove godine:
-sve parcele orane,
-dubrenje 100kg/ha fosfora, 150kg/ha azota,
-deklarisano seme, sorte (Nikol, Illico, Farineli i Basmati)
-sejano sejalicom
-zaštita 1. Presing 2. Duett ultra+Fastac
-zaštita od korova gde je trebalo

Sa ovakvom agrotehnikom ako bude 5t/ha ja sve nogom u d...

Prošle godine prinos je isto bio oko 5t/ha, ali za to sam delimično sam kriv. Većinom sam bio posejao Simonidu koju je prošle godine rano napala rđa tako da sam se jedva izvadio sa tri prskanja (Falcon, Amistar extra, Duett ultra).

Ove godine kod mene su najveći problem napravile obilne padavine tokom zime i početkom proleća. Nisu problem vodoleži već prezasićen površinski sloj, usled čega se loše razvije korenov sistem. Čim prestanu padavine i temperatura poraste pšenica pati od suše. Znači, nema ništa od visokih prinosa i ne stvarno ne znam šta bi moglo da se popravi u agrotehnici.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh