Pšenica 2013/2014

slika805.jpg
 
Evo i one pšenice pored čiče,nemože ni zec pošteno da se sakrije.Dok ne zaboravim i čičina pšenica je zarđala na pun gas do danas.

dsci2660.jpg

Evo tu se graničimo vidi se.
dsci2653.jpg
 
Psenice klasaju 20dana ranije nego obicno nikada ranije nisam video da psenica klasa u Aprilu.
 
Jel planira neko zastitu psenice ovih dana?dal bi valjalo ako dozvoli vreme uraditi tretman od bolesti rdje ima svuda.
 
Ja necackam nista dok neklasa,mada i nema sta za sad,kome je kriticno nek tuce al nekim jeftinijim preparatom,ko planira jos plus Duett.
 
ima simptoma rdje ali nece klasati jos za deset dana,bojim se da se ne prosiri na gornje listove,mnoge parcele su obolele od rdje nikada ranije nije bilo ovako.ja bih uradio Impaktom to je neka jeftina varijanta za sada a kasnije videcu sta je pametno.
 
Ja tucem verovatno prekosutra sa Acantom,nesmem vise da cekam jer je proslo dosta vremena od prvog tretmana.Trebala je da bude isprskana vec ali kisa je odlozila.
 
I ja sam spremio Acanto plus ali se pšenice izvukle s ovim kišama i hladnijim vremenom i ostavljam ga za dogodinu za prvu zaštitu,ali ipak ću sačekati klas pa to zaštititi sa Zamirom i stavljam i insekticid jel ima svakojakih štetočina u pšenici već sada.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh