Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo moje zito..
2mr7eir.jpg
 
jel kod vas gotova vec zetva ja imam jos svoje psenice 30h da skinem kisa me je.. ko lud zbunjenog
 
Kod nas ima jos sutra da se kosi nesto psenice i tritikalea . Konkretno moj kombajn ima za sutra da kosi 10kj psenice i 5kj tritikalea pa koji dan pauze i onda malo ovsa.
 
Kod nas jedva moz naci pokoju parcelu da nije ovrsena, mnogi su vec i sa slamom gotovi!
 
ja zavrsio hteo sam sutra da seckam slamu da zaorem a neko izbalirao i odneo :zli:
za one zainteresovane za seme apaca prosle godine je cena bila 40 din hvala im lepo imamo i mi nase dobre sorte rapsodija(@jugos potvrdio) ns40s(kod mene od 150kg semena ovrsio 4,8t na nekih 60-tak ari) dragana, simonida(od vecih proizvodjaca sam cuo da su dobre) a verovatno ima i novih samo treba nazvati institut verovatno je jeftinije nego to uvozno
:ppozdrav:
 
Rapsodija je No1.
Najlosiji prinos ove godine po jutru 3,6 t.
Prosle godine sam na 1,75 jutara imao 9360 kg. To je bilo za rubliku verovali ili ne. Na ostalim parcelama od 4 do 4,5 t po jutru.
 
lepo lepo paore i ja cu ove godine posejati rapsodiju ako uspem na nabavim seme i nadam se da ce i meni onda roditi bar 4 tone po jutru :D
inace kod nas je zetva psenice vec zavrsena :ppozdrav:
 
Kako vam se pokazala sorta Simonida? Ja sam je ove godine ostavio za seme jer sam samo nju imao semensku (svake godine posejem 0.5 - 1 kj semenske pšenice i onda to ostavljam kao seme za narednu godinu). Nemam podatke koliko je rodila ove godine jer je nisam merio ali mi se na izgled čini da je lošija od Pobede koju sam takođe imao.
 
evo danas smo počeli žeti prilažem par slikica

ljute zvjeri
etva1.jpg


i još jedna zvjer
etva2.jpg


i još jedna iz pordice zvjeri ali solo
etva3.jpg


nisam našao temu žetva pa ako treba neka admini prebace u odgovarajuču tamu
 
Eto napravio sam kalkulaciju , ove godine u prosjeku sam imao 6t/ha sa 12%, vlage 80 hektolitar, i oko 7% primjesa , sorte su bile fiesta 6t/ha , srpanjka 6,5 t/ha i gabi 5t/ha .... i nisam baš zadovoljan ::lose::
 
Zasto nisi zadovoljan ? zbog velikih ulaganja ili za vase prilike mozda malog roda ili nesto trece ?
 
I ja sam primetio, sto bi za nase prilike bilo dobar prinos, to je za njih slabo. Mislim da koriste vise djubriva i da su im sorte rodnije. Mozda je i klima povoljnija za proizvodnju psenice. Da sam ja jesenas znao sto znam sad, sigurno ne bih predsetveno bacio ni zrno djubriva, jer sad je evidentno da mi se ta investicija nije vratila. Kreso i drugari su verovatno stimulisani i isplati im se da proizvedu sto vise, kako bi vise i zaradili. Zadnji put sam tako prosao ranih devedesetih dok je bivsi predsednik bio na vlasti i sad mi se to isto ponovilo. Jedino dobro je sto je tada kod mene psenica zauzimala 50% povrsina, a sad 15% povrsine.
 
kiraj je napisao(la):
Zasto nisi zadovoljan ? zbog velikih ulaganja ili za vase prilike mozda malog roda ili nesto trece ?

pa nisam zadovoljan sa urodom baš lani sam imao 7 t/ha , a i sa cijenom -kod nas nešto muljaju sa nekom cijenom od 115€/t a negdje oko 140€/t mi pokriva troškove i sad na mojih 120 tona sa 25€ minusa to je 3000€ minusa ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh