Pšenica 2007/08

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Današnje stanje. Sejano rasipačem 29.XI

 
il mi se cini il je malo pregusta ,samo ljepu boju ima kad si je prehranjivo.
jel to ona parcela sa prve slike
 
Jeste, to je ta parcela. Negde je gusta, negde retka, tako je to kad se ne seje sejačicom....
 
ja sam mom drugu sejao tritikale rasturivacem negde oko 20 novembra. Bas i nije nesto po tragovima je gust a okolo skoro i da nema nista
 
Ako ništa drugo, sad si bar video kakva je prostorna raspodela razbačenog veštaka sa tvojim rasturivačem, pa možeš ubuduće izvršiti eventualne korekcije pri bacanju veštaka. :ppozdrav:
 
nije samo kod tebe... i kod mene se klasici otvaraju..otprilike nedelju dana je poranila. s obzirom da kod mene u poslednje 3-4 nedelje nije pala ni kap kise - to sto je poranila, cini mi se kao bolja varijanta...
 
Ma ovde kod nas stalno prolaze neki oblaci. Sve misliš sad će kiša, ono samo manja rosa. :sta:
Mada ovo sam slikao ujutru i noć pre je palo oko 2 litra... :osmeh:
 
treba ukupno 100 kg.
ukupno = ono sto vec postoji u zemlji + prihrana

e sad, ono sto postoji u zemlji je promenljiva kategorija svake godine u zavisnosti od aktivnosti bakterija, zetvenih ostataka i drugih faktora.
"u proseku" branko je bacio koliko treba.
steta sto nemam aparat da slikam svoju. polovina njive na kojoj je i prosle godine bila psenica je modra (tamno zelena). druga polovina je bledja i tu je bio kukuruz.a prihranjena je sa 150 kg urea-e citava njiva.
 
Pa ovako.
Predusev je bila soja. Sve žetvene ostatke sam tarupirao i zaorao, tako da tu ima azota u zemlji barem 10 do 15 kg/ha nego da sam posejao u kukuruzište.
Problem je što je njiva tek drugu godinu u mom posedu pa je još nisam doveo do reda, jer je bla prepuna sirka. Takođe verujem da je i Pivot malo ostavio traga, iako sam u soji išao sa minimalnom dozom od 0,4 l/ha.
 
nema kiše. u poslednjih mesec dana 5-6l. ne verujem da ću prebaciti 25m/j
klas je prvoligaški, al će mršuljast da bude. u kraj njive se pukotine otvaraju.....
 
E, a šta misliš kako je ovdena nekima koji gaze lepu pšenicu zbog leme? :sreca:

I ovde je samo :cool: :cool: :cool: i :cool:.
 
znam kako im je..pre 2 godine sam prskao 7 jutara u voštanoj fazi...
možda se i pridigne..moraće nisko da kose ali neće biti strašno...
 
To sam sada i ja morao na jednoj njivi da uradim... ::lose::

Videću u žetvi da li će mi podizači na hederu pomoći.
Grašak uspeju da podignu sa zemlje. :sreca:
 
Nisam pravio svežu sliku moje pšenice, ali je očigledno da je svim žitima potrebna kiša, i to što pre...
Malo je palo danas popodne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh