Pčelarstvo za početnike

Davno pre nekih 25 godina sama je i godina bila sušna i podbacila tj na našem terenu nije bilo paše, unos je bio što bi rekli za njih samo ali nedovoljno, trebalo je nadoknaditi to što fali meda sa sirupom. No ja sam bio omanuo i nisam dao dovoljno šećernog sirupa pčelama(razlog neka nestašica šećera bila) Leto i lepo vreme se produžilo potrošnja 90% i to malo zaliha. Krajem novembra svakoj od njih dodam 2 pogače šećerne (2kg po 1kg svaka), početkom januara uradio isto predhodne su smazale, opet 2 po društvo. Krajem februara opet isto tako uradio sve do jedne su prezimele. Razlog topla zima, mislim da nije bilo ni jednog dana u minus, da je bilo duže od 7 dana minus ne bi ni jedna dočekala proleće.
 
Ovo mi je do sada najbliže rastojanje koje sam imao sa pčelama.Bile su pametne.


 
Kiraj sa opremom ili bez?
Nije problem ako si nosio pčrearsko odelo. Muka je ako je mreža malo bušna, a ludost je kada se ide bez odela.
 
I rukavice obavezno stavi, nije sjajno kada se desi ubod. Em se čovek unervozi,one luče feromone o onda još više dolaze na mesto gde se desio ubod. I nedaj Bože reakcije na ubod.
 
Imao sam ubod pčele u prst od pre par dana ,kada smo vrcali med .Nisam imao negativnih reakcija .
 
Nazad
Vrh