Ozimo /jari ječam 08/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sreca pa nemam jecma, a i da imam nebi oni videli moj jecam za 8.5 dinara
 
Ja sam danas komsiji ovrsio jecam .Nismo merili ali cenim oko2t/kj.
 
Ja sto sam vrsio jecam bilo je na 80 ari puna petotonka.... A jecam je bio jedan od lepsih u ataru!
 
Evo slika sa jucerasnje zetve
2e49fdd.jpg

10f2xp1.jpg
 
aaa vidim ...ali ja nebi rekao da je taj jecam dao 2 tone po jutru?mozda 1,5t manje vise...ali slabi su jecmovi ove godine a cena od 8,5dinara je nikakva i potpuno neisplativa za ovogodisnji rod jecma...kad bi bila bar 10 bilo bi bolje ali jbg...
 
Juce smo pokosili ozimi jecam NS 525. Danas sam predao u zadrugu na lager, posto jos nemaju cenu. Sa 4 kj smo dobili 11640 kg, znaci 2900 po kj. Jesenas sam zaorao osnovno djubrivo, sejao sam 3. oktobra, seme kupio iz doradnog centra, u februaru razbacio 100 kg AN-a po kj, sa meteorom tretirao protiv korova, na zemlju placam arendu, treba da platim i kombajniranje. Sad sami procenite, kolika treba da je cena, da bih i ja nesto zaradio. Zbog dobrog hektolitra od 66,85 svrstali su ga u pivarski.
 
Hajde malo o tome sta je bolje sejati ozimi jecam ili tritikal za ishranu svinja i uopste stoke
na nadmorskoj visini oko 450 metara izmedju Kopaonika i Golije gde zimski mrazevi znaju biti i -18 po desetak dana a uglavnom su tridesetak dana u toku zime -4 do -8
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh