Ovčarski psi - Dresura

Lep pas Puky,jel dresiran?dje si ga nabavio od bartolovih?
koja je cena ovcarskog dresiranog psa koji vraca ovce,hr ovcar ili border c?
U Obrenovcu od nekih ljudi,birao sam ga jedini koji nije bio skroz kovrdzav a bio je i krupniji,jako fina rasa i privrzena kuci i gazdama mada malo neobuzdana volezaganjati pile,komsijsku ovcu ili kravu i slicno
jako su pametni i gledaju kao deca uvek u oci
 
Hvala!dresura je u toku ,nisam ih kupio kod bartolovih dvora,cijenu ću ti poslati na pp,izrazito pametni najbolje što sam imao do sada,nesmiju se jako koriti niti tuči.
 
pusti mi na pp to.
kako ih dresiras pojasni nam malo ja sam zakasnio za to za mog,zna da zaustavi stado kad krenu nekud i da pomaze pri saterivanju ali na zna da ih skupi i da ih usmerava levo desno
malo je neobuzdan i kad zaganja nesto tip a komsijsku kravu koje je prosla putem kroz imanje tesko hoce da je ostavi na miru dok ne prodje van imanja naseg iako se na njega vice da se smiri
 
O dresuri je pisala moja bolja polovica,pa pročitaj pod" dresura radnih pasa"TEA joj je ime.
 
Čipa tek čeka dresura!
2znv70w.jpg
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9lajiCNsNP0[/youtube]
Post je spojen: [time]субота, 06. фебруар 2010. 13:39:51 MST[/time]
_________________________________________________
4q0kft.jpg

4q0kft.jpg
 
Kolega sve pohvale Kardjo je genije,a o njegovoj inpozantnoj velicini imao sam priliku da se uverim uzivo.
 
Ja imam hr.ovcare i nebih trazio nista bolje od njih,vracaju ovce na 1km udaljenosti kad im naredim ako zelim na okupu da ih drzi 100%ce drzati glavu van nesmije ni jedna ovca promoliti sta bi rekli nasi stari platom-carsafom ih mogu pokriti sve.Kod prolaza kroz tijesnac npr.izmedju dvije njive posijanog zita a izmedju prostor od 20m sirine nema problema nikakvih nijedna nesmije da se zaleti u komsinsko zito.Kad ih same ostavim a to je rijetko npr.ujesen kad nema kvarova samo nesto svoje ostavim i sijedice uz to pola dana ali tad nepaze na ovce nit vracaju tu je problem.Naucio sam ih na el.pastir i kad ih ostavim u polju i negonim kuci da se nemucim sa prolazom kroz tjesnace oko kuce psi ostanu nema sanse da koja izadje iz pastira ili da oni napuste ovce ma nebitno jesuli zedni na nebitno kojoj vrucini sjede uz moju stvar koju sam namijerno ostavio na suncu da se "prze".Ako netko naidje samo se lavezom jave da covijek neprilazi i nastave lezati.Znam da bi za ovo trebao video snimak da dokazem ali ce i biti prilike ako netko nevijeruje sta pricam jel sad je trenutno snijeg navani a temperatura oko nule se vrti.Sto se tice dresure sam sam to radio ali treba dosta zivaca i odricanja da bi ih naucio svasta i sta je najbitnije nece da nikog slusaju osim mene.Jedan komsija je hti ih izkoristiti kad smo zajedno cuvali ovce ma nema sanse da ga ista poslusaju iako iste komande dava kao ja i sta je interesanto nema sanse da puste da cije janje upadne u moje ovca a da ga nenatjeraju van ili da se ovca pomijesa nema teoretske sanse kao da poznaju svako janje i ovcu sta je moje a sta nije.Kod koza je vec drukcije njih tesko vracaju jer je koza tvrdoglava i nece da poslusa pa je psi malo gricnu a koza odmah je glavom udari muski iako ja komandujem nerado vracaju koze moram sa izderati da je vrate ali to pazljivo rade osim kad sam ja uporan VRATI MAJKU TI JE.EM KRVAVU onda skacu za vrat kozama cak znaju bedre ustetiti ili vime a ja sam kriv za to tako da ako se koza vrati kad ih natjerasju psi ok mako ne onda sam idem a da im mecem kosaru to necu jer neslusaju bas najbolje onda jer misle da su pod kaznom.
 
@Šošara
E, čovek se pojavio posle duže pauze, baš smo se skoro pitali "Šta se dogadja sa Šošarom"?

Dobrodošlica i uspešno post-ovanje, kao i ranije!

:ppozdrav:
 
Vredi pogledati
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=D2FX9rviEhw[/youtube]
 
Nazad
Vrh