Otvorene štale za držanje krava

Druze spakuj ih pod taj objekat, sa krovom bar kada pada kisa i sneg. :kisa:
U stali hoce da se razbole, a tek na otvorenom.
Gresna ti dusa.
 
ma ne fali njima nista,msl da fali naravno da ne bi lupetao tu,ali evo mozete doci kod mene i kad sneg pada i sve pa cete videti :) kravi vise smeta toplota nego hladnoca.
morati cu slikati ako padao sneg da vidite kako ih zaveje po ledjima.

Post je spojen: [time]1294934945[/time]
_________________________________________________
opet ja ne kazem da je bolje da su tako napolju na otvorenom kad duva hladan vetar i kad pljusti ledena kisa bilo bi dobro da ima bar sa jedne strane zid i krov pa da sama bira de ce ali isto tako nije da im nesto fali ili da ne mogu da to podnesu.
Post je spojen: [time]1294961088[/time]
_________________________________________________
evo tu se vidi de su mi krave ovo je pre par godina slikano dok je jos imt i zadnji utovarivac bio aktuelan ;)
vidi se da ni jasle jos nisu osposobljene.
to je ta leva strana od nazad sto sam malopre pisao.
1rvgwh.jpg
 
Smrt za otvoreno drzanje je sneg koji ne prestaje,i jednostavno se krave ne stignu ni osusiti nego sve se ledenice hvataja na njih kako se topi od njihove toplote :/ Ovako jos nije bilo,ali evo jedna noc bez padavina i naravno suva prostirka nocas i ko da nije ni padao :)
 
nauka kaže da krave lakše podnose -30 nego + 30 ali da bi škodila nekakva zaštita od promaje nebi pa nek ona bira.Moje su u dihtovanoj štali pa se samo češu ko da su pune nametnika
 
To je istina,mada bilo je strasno gledati kako onaj sneg pada i dzabe mi stavimo slame kad odma napada i nista ne vredi,a pado je dva dana cela cini mi se bez stajanja,i sinoc je kao prestao i ujtru krave ciste kao da nije ni padao.
Najbolje je kad pada pola dana pa uvece mogu da legnu celu noc da se odmore na suvom pa sutra moze opet da pada,samo malo jaca ishrana po nekoj logici i nema problema.
 
Што се тиче отворених штала, за подмладак и грла у тову - да, за музаре ипак - не, потребно је више хране јер се један део троши на одржавање телесне температуре и остале физиолошке активности - долази до пада количине млека и повећане конзумације хране, значи два минуса, и ако урачунамо и фактор ::novac:: то је 3 минуса за отворене штале за музаре
 
a opet veterinar kaže a govorili su i na seminaru da mliječne žlijezde naj bolje rade od -5 do -13 tako rekoše ja neznam ne držim muzare ali volim svašta poslušati
 
Што се тиче отворених штала, за подмладак и грла у тову - да, за музаре ипак - не, потребно је више хране јер се један део троши на одржавање телесне температуре и остале физиолошке активности - долази до пада количине млека и повећане конзумације хране, значи два минуса, и ако урачунамо и фактор ::novac:: то је 3 минуса за отворене штале за музаре
da se nadovezem na cika_jovin komentar koji je apsolutno na mjestu, jer velike oscilacije temperature, i u - i u +, se odraze na proizvodnju mlijeka kroz pad mlijecnosti, ali kod minusa nisam primjetio nekakve druge poremecaje kod krava, dok kod naglog porasta temperature u ljetnom periodu moze doci do pobacaja, sto mi se desava vec dvije godine, a i veterinari se slazu da bi to mogao biti uzrok pobacaja.

---------- Poruka napisana u 20:30 ---------- Prethodna poruka je at 20:27 ----------

ali da nebude nejasno, nisam ja protiv otvorenih stala, nisam probao pa nisam siguran koliko je to dobro ili lose..
 
до побачаја може да дође из 101 разлога, мада влага сатире стоку, не високе и ниске температуре већ њихова комбинација са повећаном влагом у објекту
 
до побачаја може да дође из 101 разлога, мада влага сатире стоку, не високе и ниске температуре већ њихова комбинација са повећаном влагом у објекту
slazem se to je izuzetno opasno za krave.
 
Sve ima svoje prednosti i mane,ali u svakom slucaju nije lose imati krov :) tj bilo kakvu supu kad su extremni uslovi,a za normanlo je svejedno,u biti smanjuje se posao dosta sa krovom,mi kad pada sneg npr prvo moramo jasle da cistimo od snega pa tek onda da hranimo,ako i dalje pada ne moze se redovno ni nahraniti jer naravno ako napada pa ovlazi hranu to nece pojest,i kao sto sam vec pisao za stelju otvorene stale tj kad ih nema izuskuju ogromne kolicine slame.
 
postojili ikakvo resenje da se oostrane rogovi imam dosta problema zbog rogova slabije krave ne mogu dolaziti na hranu
 
Evo iz toga ugla,samo sto ispust nije ociscen:

dsc05073ac.jpg

A opsiven je deo kod krova sa crepom pa se ne vidi taj krov.(levi cosak)
 
Ima elektricni pastir,inace jos malim teladima stavimo,pa se nauce,a preko cele godine su tu pa ako i ubaci koja nova kad se jednom opece jako pazi,tako da nismo imali do sad problema,da nema pastira moralo bi se praviti od cevi i redovnih stubova,jer sve bi izlomile.
 
Nazad
Vrh