Otvorene štale za držanje krava

Tek sad vidim žice, na prvi pogled sam video sam ove kanape, pa mi čudno bilo, koliko traju pastiri, kvare li se?
 
Pa iskreno jednom se pokvario ali ubzo kad smo kupili tj neka zica se msl bila odcinovala ali drugih problema nije bilo a radi non stop ne gasi se uopste,a kupljen je pre 3~5 godina vec se ne secam ni ja.Jako dobra stvar pogotovo jer se moze vuci gde god smislis i ako se ne varam 5km moze da se razvuce zica,dok ga nismo imali uvek su provaljivale krave i moralo se jako paziti a sad ko sto vidis dosta je opusteno.
 
Ja sam prije ih pustao u taj pastir na struju al mi se jednom desilo da je jedna junica kad ju je pecnula struja proletila kroz jasle, i vise ne koristim taj pastir moracu ih ponovo na ljeto uciti na pastir pa da ih pustam.
 
pozdrav svima,gde mogu da kupim mrežu za zatvaranje štale?
hlevi-foto_1569974_6352384_11614733.jpg
 
Zoki kako napreduju radovi dokle se stiglo? Dali si se oporavio, imas li gips,mozes da se kreces?
 
Završen je kanal i tu se stalo. Imao sam dosta komplikovanu operaciju. Ugradjena je lepa količina gvožđai šrafova. Juče su mi skinuti konci. Nosim gips i na režimu sam mirovamja tako da se radovi odlažu do daljnjeg.
 
Hvala Ivane! Tek sad videh post. Tako ce i biti, potpun oporavak se očekuje tek na proleće. U medjuvremenu je odradjeno nešto betonaže a naručene su rešetke i vezovi. Kupljen materijal za vodu, struju i još neke sitnice.
 
Ma samo da se ti sto pre vratis u "punu kondiciju".A onda nas i castis kojom fotkom,kad odmaknu radovi,ovog za mene vrlo interesantnog objekta.
 
da li bi bilo pametno: slobodan sistem ; lezista uz jasle ;kosa ploca od lezista ka zadnjem zidu i da krave same ciste stalu?

- - - - - - - - - -

i naravno prednja strana (ispred jasli) otvorena
 
E da se i ja pohvalim,pocela je gradnja buduce farme krava kapaciteta 45 krava,ove godine smo uspeli ozidati i pokriti pa cemo napraviti jednu pauzu,sledeci radovi bi trebali biti betoniranje kose ploce prljavog hodnika i jasala,ali otom potom,u planu je da se u naredne dve godine usele krave dotle ce biti Supa za mehanizaciju! evo malo slicica i jedna ukratka skica :ppozdrav:
fotografija-0202.jpg
fotografija-0203.jpg
fotografija-0205.jpg
farma-skica.png
 
jasle mi mogu biti kolko ja hocu posto je to nastresnica od supe a supa je sikoka 12metara znaci mgu mi biti jasle i 5-6m nego ce biti samo 2 metra izbetonirano za sada,Ratko nekim delom je van sela posto ta moja basta udara na njive!
 
Nazad
Vrh