Otkup, transport i plasman jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

da li zna neko kako se krecu jagode, koja im je cena?
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

Izgleda niko ne odgovara na ovoj temi o jagodama a i mene interesuje par stvari...
Ne svidja mi se ovaj odnos proizvodjača i "nakupaca".Kad bi mogli da se dogovorimo pa da svima bude lepo i svi da imamo koristi a ne da gledamo ko će više zaraditi.Situacija u zemlji je očajna i samo nam još fali da se glodjemo izmedju sebe,a država nas već skroz oglodala ::lose::
Ja sam bez posla pa planiram da krenem u preprodaju nekog voća ili povrća,ne znam šta je najbolje,jagode su mi interesantne.Ako ima neki uzgajivač da se javi pa da kaže kako idu priperme i kad se prve jagode očekuju...
 
Odg: Cena jagoda na malo i veliko

Nema nikog? :sta:
Zna li se kad se očekuju prve jagode iz plastenika,i koja bi im bila cena?
 
U Novom Sadu na Limanskoj pijaci juče se cena kretala 300 din/kg. Navodno da su to uvozne, iz Grčke!
 
nakupcima ne prodajem jagodu a i zasto bih...? ako je oni daju na 120 meni bi platili eventualno platili 70 dinara, ja zato iznesem 200 kg sveze jagode po 100 dinara, ne mogu da mi pridju cenom a o kvalitetu da i ne pricam... za 2~3 sata odem kuci sa 20000 u dzepu...mogu samo da me mrze...
 
Postovani jagodari,
razgledajuci ovaj forum slabo sam videla da se govori o transportu, otkupu i plasmanu jagode. Proizvescemo jagodu ali kako je sigurno plasirati na trziste? Kako se udruziti i proslediti je na ino - trziste?
Mislim da je ova tema potrebna na forumu i da cemo kroz razmenu iskustava iznaci dobar put za plasman naseg proizvoda - jagode
 
cena i danas na pijaci u Jagodini 200 dinara za dobru jagodu. Cena ce se verovatno odrzati ove godine zbog kasnog mraza, grada i ove kise i hladnoce sada...interesuje me kako prodajete kada vam stignu vece kolicine? Ja sam do ove godine na pijaci na veliko prosle godine sam najnize prodavao po 80-90 dinara bas dobru jagodu interesuje me postoji li neki otkup nesto sto bi bilo povoljnije? Uz duzno postovanje administratora mislim da bi bilo dobro ovu temu prebaciti u forum jagode. Od izuzetne je vaznosti pored proizvodnje bilo kog voca pa tako i jagode sam plasman jer direktno od toga zavisi profit odnosno ekonomska opravdanost gajenja i proizvodnje voca. Pozdrav.
 
Juce na kvantazu u Sapcu bilo dosta jagoda a slabo kupaca i ceo dan kisica. Italijanka 100-150 din, kleri 160-180 din. Po to se prodavalo kad naidje koji kupac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh