Ostali priključci koji se koriste u voćarstvu

Vasovac a sta mislis kada bi napravio za 539 ovakav podrivac kao tvoj zeleni , koliko bi mogao da stavim najvise ovih ``oprug`` - riljaca , kod tebe je ovo niki 100% prav celik - ploca ? I da li bi mogao da varim gore za konstrukciju ,da se ne bi zezao oko srafova ????

- - - - - - - - - -

ehejjjj ????
 
Za 539 stavljaju 7 moticica kod mene su nosaci napravljeni od dve platne od gibnja od po 10 mm znaci 20 mm je nosac moticica ja sam moticice vario na nosac i sada se kajem zbog toga jer je nekada treba skinuti naostriti ili klepati pa ti nebi savetovao da nista varis ,jeste lakse zavariti,ali sta posle kada treba skinuti
 
Gde ima da se kupi dupla S opruga ??

Ima tema u ratarstvu,mehanizacija ,ljudi su pravili razrivace ,podrivace... ima dosta informacija ,ja cu probati da najdem koja je tacno tema ,a ti ako imas vremena prelistaj malo tamo. Mislim da je firma agrol temerin , za raznorazne opruge i ostale stvari za razrivac.
 
Upravo tako, ja sam kontaktirao Agrol vezano za gruber, tiler iliti kultivator i dobio odgovor:

"Kultivator sa 9 radnih tela za 539 je 680 eur. + pdv i radno telo je sapa 260 mm a ima i koplje sirine 40 mm."

Prvo, više sam nego siguran da je 9 radnih tela previše za 539, drugo šapa 260 mm mu dođe širina radnog elementa jel? Ne zvuči tako skupo...
 
Da to je radni elemenat. Ili koplje ili sapa (pacija noga) . Ti kad kupis opruge sam biras koji ces radni elemenat. Sto se tice broja radnih organa ,mislim da je 9 previse ,ali to je najbolje da se proveri u temi razrivaci i tamo sa kolegama
 
Koliko ono konja ima taj ursus, 35? Koliko duboko to ide, ovde čoveče ima 14-15 radnih elemenata? :D
 
DA, ima 14 radnih tela.Ursus ima 35 konja.Nizbrdo ide prvom-drugom brzom,a uzbrdo trecom sporom.U dubinu ide 15-20cm.Evo nasao sam slike:

Ovako izgleda tiler


Ovako je bilo pre obrade



A ovako posle

 
Poslednja izmena:
Pa to je odlično, u principu može i da se skine polovina njih pa da se ide dublje jednom a onda dva puta ovako plitko ili kako god već...a u čemu je razlika funkcionalna između ovih S i duplih S opruga, duple drljaju u svim pravcima a ove ne ili je nešto drugo u pitanju?
 
то је обичан септоспремач и он у тврдом куда је угазено од прсканја немозе ништа да уради
 
Hvala Sassa za ove informacije !!! To cu da napravim , covek mi nudi ove opruge za 700 dinara komplet, opruga,moticica , nosac, proizvedeno u italiji , konstrukciju kockaste ove profile 8 x 8 zid debljine 5mm , to se kupi na otpadu , 50 dinara kilogram i zdravo !
Mislim da je kod mene zemlja super za ovu obradu !

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh