optimalna starost junice za osemenjavanje

ivanseljak sta je flasing ishrana? :ppozdrav:
 
Flasing ishrana je prostije receno pojacana ishrana u periodu pred estrus ali pojacana u energetskom smislu vise nego u proteinskom jer je dokazano da sa viskom energije na primer krmace imaju veci broj ovuliranih jajnih celija ,kod ovaca je povecan broj blizanaca i kreave imaju gertilnu ovulaciju znaci samo malo vise energije pred ocekivani estrus.Ja junice ma kada da su potrazile nikada nisam pripustao prvi put to mi je bila neka teorija da vidim jel traze uredno i kako funkcionisu.
Znaci samo malo vise energije i moze vitaminska ishrana u kombinaciji sa mineralnom znaci A,D3 i selen takodje imaju pozitivan uticaj na fertilnu ovulaciju
 
Dobra junkara, i ja imam od dodine jednu, i vec treci put se naganja, ali necu joj dati, jel moze se sta poserometiti ako vodi svaki 19-21dan pola godine a nepustas je.
 
Neće joj biti ništa, jedino što gubiš vreme, ako je već trebala biti osemenjena.
 
Pitao sam ga kaze nepustaj do 16mijeseci starosti a i to je prerano,pitam ako "preprzi"sta ce biti kaze jedna od 500 se pokvari da moras terapiju hormonima provoditi.Ali ona meni mrsavi i stvara probleme kazem mu,kaze on meni ma neprimaj srcu svaku nece krepati.I ona od 13 se tjera misli na dvonoge pa nepreprzi. :D
 
Lepa simentalka mlecnog tipa
slobodno je osemeni cim bude trazila drugi il treci put
razvit ce se lepo za 290 dana ne brini
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267889639[/time]
_________________________________________________
Meni se sad pocetkom aprila teli crno bela sa 21 mesec starosti,nije prva koja se tako mlada teli nikad nije bilo problema(lepo se razvila kakav ce bit videt cemo)
cim traze 3. put pustamo da ne pravi probleme ni sebi ni nama,podrazumeva se solidna ishrana
 
CAR je napisao(la):
Pitao sam ga kaze nepustaj do 16mijeseci starosti a i to je prerano,pitam ako "preprzi"sta ce biti kaze jedna od 500 se pokvari da moras terapiju hormonima provoditi.Ali ona meni mrsavi i stvara probleme kazem mu,kaze on meni ma neprimaj srcu svaku nece krepati.I ona od 13 se tjera misli na dvonoge pa nepreprzi. :D
Pametno je rekao !
Post je spojen: [time]1267876783[/time]
_________________________________________________
Ja sam jednom ranije osemenio i mnogo se tesko telila nije se lepo otvorila pa se namucila !
Post je spojen: [time]1267905629[/time]
_________________________________________________
i zato se pridrzavaj literaturi
 
33otuti.jpg

ovo ja i cale planiramo da ostavimo sem ove prve holsanke nju bih
zamenio za simentalku moze i manju,inača tek imaju godinu tako da cemo sačekati jos 4-5 meseci
 
Evo danas je bio veterinar i osemenio mi je tri junice jednu crni holstein jednu crveni i simentalku sve imaju oko 16,15 meseci zdrave prave !
 
mi to necemo da dzimo radi mleka nego radi teladi ,imam jos jednu manju simentalku nju nisam usliko i veceras smo kupili jos jednu nu cu sutra doterati,holstanku smo kupili zato sto je bila pojeftina,a valda će se neko naci za zamenu
 
Evo jednog podsetnika za stocare, bio sam na nekoj edukaciji polioprivrednika na Andrevlju (Fruska gora) pa su bili prisutni i strucnjaci iz poljoprivredne strucne sluzbe iz Sremske Mitrovice i izmedju ostalog podsetili stocare citat polno sazrevanje-prvi estus za goveda je 8-9 meseci, preporuceno vreme prve oplodnje-pripusta 15-17 meseci tel.mase 360-400 kg. trajanje polnog zara-gonjenje 18-24 casa, optimalnovreme osemenjavanja-pripusta poslednjih 8 sati stojeceg polnog zara do 6 sati njegovom po prestanku, vreme eventualnogponavljanja estrusa-povadjanje 18-23 dana, prosecno trajanje bremenitosti-dani 282 (270 - 306) :ppozdrav: :udri: ::novac::
 
milos bota je napisao(la):
33otuti.jpg

ovo ja i cale planiramo da ostavimo sem ove prve holsanke nju bih
zamenio za simentalku moze i manju,inača tek imaju godinu tako da cemo sačekati jos 4-5 meseci

kako to ja koliko vidim ovo je slikano 4.2.2009 :haha:?
 
Nazad
Vrh