Oproštaj i poslednji pozdrav članu Petru

za ovo nisam ni znao dok nisam cuo jutros u emisiji,pa ovi nasi nazovi doktori stvarno nisu normalni.tu korumpiranu bandu treba pohapsiti pa uz zid,mozda malo grubo zvuci ali kad bi tako par puta da li bi ostalima palo na pamet da se ovako igraju sa ljudskim zivotom?
 
Neke stvari se jednostavno zovu "sistem" protiv kojih se ne moze,da je neki doktor operisao na svoju ruku,a Petar preminuo sta mislite kako bi taj doktor prosao ...
 
Welcome to my world.

Bez osiguranja sam zato sto na svom imenu imam 1/3 od 2,5 jutara u Stepanovackom ataru. Traze mi da placam osiguranje kao poljoprivrednik. Sta reci... Najmanje da nije posteno. Kada je moja pokojna baba htela da ima osiguranje u Novom Sadu onda nije mogla da se osigura preko te njive,a sada moze?!?!?

Taj doktor je mogao da operise da je hteo,ali NIJE! Ne treba iskrivljivati istinu!!! U takvim slucajevima samo se potpise saglasnost i to je to! Imao sam povredu kolena i znam proceduru,ako nesto nisu menjali. Naravno onda se sve placa.

Inace sam bio SOKIRAN kada je Uros rekao da nije doktor hteo da operise zbog toga!
 
Jutros sam dosao ranije sa terena i pratio emisiju nisam mogao da verujem da zbog jednog pecata otisao jedan zivot za skolovanu gospodu kao sto neko pre mene rece samo izgleda broj u njihovom protokolu.Ako neko nema overenu knjizicu placa pregled i lecenje zar je to bio problem omoguciti vec dozvoliti da ode jedan zivot nazalost takoje.Nisam mogao da verujem kada sam cuo sta je voditelj rekao zlosno ali istinito.Jos jednom moje saucesce porodici.
 
Ne znam sta da kazem kad vidim kakva diskriminacija postoji u Srbiju. Ostao sam bez reci.
 
Neke stvari se jednostavno zovu "sistem" protiv kojih se ne moze,da je neki doktor operisao na svoju ruku,a Petar preminuo sta mislite kako bi taj doktor prosao ...
Na žalost u današnje vreme preovladava sebičluk i korupcija . Svi su oni položili zakletvu samo za neke je zakletva lajanje u vetar samo da se podsetimo kako glasi У часу када ступам међу чланове лекарске професије свечано обећавам да ћу свој живот ставити у службу хуманости.Према својим учитељима сачуваћу дужну захвалност и поштовање.
Свој позив ћу обављати савесно и достојанствено.
Највећа брига ће ми бити здравље мог болесника.
Поштоваћу тајне онога ко ми се повери.
Одржаваћу свим својим силама част и племените традиције лекарског звања.
Моје колеге ће бити браћа.
У вршењу дужности према болеснику неће на мене утицати никакви обзири, вера, националност, раса, политичка или класна припадност.
Апсолутно ћу поштовати људски живот од самог почетка.
И под претњом нећу попустити да се искористе моја медицинска знања, супротна законима хуманости.
Ово обећавам свечано, слободно позивајући се на своју част. Prosto nisam mogao da verujem kada sam jutros čuo mislio sam da se samo meni tako nešto desilo ali izgleda da nam je zdravstvo otišlo u 3 pm::jako_besan::
 
Gorane sve nas boli sto nam je drug , kolega , saradnik umro i nije vise medju nama. Nisu lekari dali sve od sebe , jer da su se malo vise trudili , nas kolega bi jos ziveo. Necu da gresim dusu , ali znam kako kod nas rade. Sta da kazem sem da mi je zao Petra i to mnogo , mnogo , mnogo.
 
Stvarno ne bih voleo da se ova tema pretvori u iskaljivanje besa prema sistemu(mada zasluzeno),iz postovanja prema kolegi Petru.Ne znam u kojoj je bolnici u Beogradu bio , ja imam drugacija iskustva(sa majkom)u KCS na neurohirurgiji,ili sam imao srece da nabasam na COVEKA.
 
joj dal je moguce!? citao sam sve dobre vesti i sad ovo! saucesce porodici. Nisam poznavao ali mi jako tesko pala ova informacija
 
Stvarno ne bih voleo da se ova tema pretvori u iskaljivanje besa prema sistemu(mada zasluzeno),iz postovanja prema kolegi Petru.Ne znam u kojoj je bolnici u Beogradu bio , ja imam drugacija iskustva(sa majkom)u KCS na neurohirurgiji,ili sam imao srece da nabasam na COVEKA.

Mislim da je ovo tačno. Nabasao si na čoveka. Ja za osoblje u bolnici na Zvezdari i na Urološkoj klinici imam samo reči hvale.
 
Poslednja izmena:
U čitavoj ovoj žalosnoj priči nisu lekari sve krivi takva je direktiva sa vrha i njima su ruke vezane oni moraju pružiti prvu pomoć ali daljno liječenje nevjerujem,i još da napomenem da je pokojni Petar imao prvu operaciju u utorak a ja sam došao u bolnicu u četvrtak.Znači već su bili obavili jednu operaciju bez osiguranja a kad je sestra zvala dali je riješeno njegovo pitanje rečeno joj je da je poslano za BG dan ranije znači u srijedu to Goran zna on ie ganjao osiguranje.Ja vam samo pišem šta sam ja čuo a šta se krije iza neznam.A i dok.Rakić mi se činila dosta realna neznam da nije nešto bilo kasnije nakon mog odlaska
 
Ja sam sokiran...prosto do sada nisam verovao da je ovako sto moguce...zona sumraka...

MIslim da ne treba stedeti sistem koji dopusta ovako nesto, ali iz pijeteta prema Petru to mozemo premestiti u drugu temu...
 
za sad nema nista na netu a ova afera oko knjizice se desila ovako prvo doktorka koja je lecila petra je rekla da se operacija MORA odraditi jer je zivotno ugrozen...tad je bio petak.....da bi mene u subotu uvece zvala neka zenska osoba iz administracije koja se bavi tom njihovom papirologijom i rekla da se knjizica MORA overiti inace nece moci da se radi operacija i ne znam jos oko nekoh troskova!!! S tim sto meni nije bilo jasno kako da ja overim knjizicu u socijalnom koje radi od 8h i a mi smo trebali biti u bg u 7 i 30h.Srecom clan talianu je to obavio i knjizica je bila dostavljena a sad se ne secam dal u ponedeljak ili utorak a operacija je izvrsena.Nije mi bilo jasno zasto je ta zena tako drsko izjavila da se nece obaviti operacija zbog ne overene knjizice da bi tad oparacija bila zavrsena i to sa petrovom doktorkom koja nije ni znala o cemu se radi.Tako da sto se tice doktora u zvecanskoj svaka im cast....za administraciju i za medicinske sestre jedna ogromna 0 tog dana a i nekoliko narednih desavali su se sokovi jedan za drugim...jedan kaze ovo drugi kaze ono a mi znamo da je petar bio u kriticnom stanju tako da nam je ta dama iz admin.na tako grozan nacin skratila pola zivota!!!
 
Nazad
Vrh