Oprema za tov brojlera

srdjan je napisao(la):
gde moze da se pronadje najjeftinija oprema za tov brojlera

ja sam kupio zadnji put iz Turske. ''Tavsan'' firma. super rade. njemacki motori izraelski softveri sve je digitalno
Post je spojen: [time]1300348189[/time]
_________________________________________________
ja sam prosli put kupio iz Turske. ''Tavsan'' firma. ja imam i kontakt broj ak ti zatreba
 
U kupovini opreme za tov potrebno je obratiti pažnju ne samo na cenu nego i na kvalitet opreme.
Vrlo je važno da sistem pojenja bude sa što kvalitetnijim niplicama,ne sme biti curenja vode,sistem sa čančićima ima manu jer se voda prlja u njima.
Plastika od koje su napravljene hranilice mora biti kvalitetna, elastična a ne krta. Hranilice moraju biti veće a ne sitne tj.male. Ergonomija hranilica ne sme dozvoliti ispadanje hrane iz njih.
Najbolji odnos cena kvalitet na tržištu se dobija od španske TIGSA-e.
 
Na niplice ima prosipanja vode,ja to znam iz licnog iskustva to sto neko govori da nema je cista laz samo da bi prodao proizvod ili kako bi nas narod rekao : svaki ciga svoga konja hvali
 
Sve zavisi od kvaliteta niplica a i od regulatora pritiska i filtera. Veliki problem kod nas stvara kamenac koga ima puno u vodi i zbog njega niplice u početku rade lepo a kasnije počinju da kaplju i prave probleme. Zbog kamenca i najkvalitetnije niplice ne mogu da dobro zatvaraju pa ih je potrebno povremeno detaljno čistiti.
 
Koliko koštaju automatske pojilice ili one niplice, pokušavao sam tako nešto da nadjem ovde ali bezuspešno pa sam kupio običnu viseću pojilicu od nekih 12-tak litara?

---------- Poruka napisana u 21:14 ---------- Prethodna poruka je at 02:51 ----------

Video sam da Valjevac ima dva obruča sa niplama, zna li se koliko je koštao?
 
76E je kostao onaj jedan krug, ako me secanje sluzi...najbolje njega da pitas na PP, on ce ti iscrpno pojasniti o tome...
 
Mnogo je pisano o načinu grejanja objekta a koliko sam shvatio i SAMA ima novi objekat koji se završava pa me zanima da li je neko razmišljao o podnom grejanju za ove objekte, moguće je uz pomoć toplotne pumpre po prilično smanjiti troškove grejanja a i povezati i kuću sa tim.
Neznam kako utiče na piliće ali mislim da bi upravo u onom delu gde su oni mogla temperatura da se reguliše dosta dobro na ovaj način.
 
Podno grejanje nije preporucljivo kod pilica zbog same prostirke.Treba grejati kompletno djubre,koje ce kasnije isparavati.Ako si mislio da cistis svaki dan,gresis.Kod pilica vazi princip sve unutra,sve napolje.Nije dobro cistiti ispod njkih.Tek kad se isele pilici.Kod pilica idu grejalice odgore.Ja sam razmisljao o karoliferima na centralno grejanje.Biomasa ili jos bolje pelet zbog mogucnosti precizne regulacije temperature.Al otom potom.Skupa investicija.
 
@nikola_VUK

Delim misljenje @SAMA ali sam cekao da on to prvi napise, covek ima velike objekte i upuceniji je. Mislim da bi bilo puno amonijaka u vazduhu, a to ne bi bilo dobro.
 
Mislio sam da ne bi loša varijanta bila jer voda u sistemu ne bi prelazila nekih 40 stepeni, dok bi košiljica betonska verovatno bila zagrejana na 35, nije mi delovalo da bi mnogo isparavalo a dobra fora bi bila što bi pilićima oko nogu uvek bilo toplo i suvo.
Meni je bila ideja da preko kušuljice normalno ide piljevina jedno 15-tak cm i do bi se na kraju tova čistilo.
Ali nema veze ako vi kažete da ne može onda ne može.
 
Nismo mi rekli da ne moze, nego samo izneli svoje misljenje. Mozda ima ljudi koji su to vec ugradili i fercera. Treba se jos raspitati pa videti.
 
Naravno da moze.Ali nije naj prakticnije,jel treba da greje debeo sloj prostirke.Ona u pocetku jeste rastresita,ali kasnije.:osmeh:Pogotovo kad se pilici drze do 3 ili 4 kg.A sto se tice toplotne pumpe,ona moze da greje i po zidu.
 
Nisam ja mislio da ne može da stvarno ne može, nego u vas dvojicu imam toliko poverenja da neću da razmišljam o tome.
 
Slusaj nas i dobro ti biti nece.:haha: Normalno salim se. Treba uvek kada nije nesto jasno konsultovati i saslusati vise ljudi i onda iz cele price izvuci sta naj vise odgovara. Narod lepo kaze: "Budala se uci na svojim greskama, a pametan na tudjim".
 
Nazad
Vrh