OLT plugovi

Kod mene u brdo john deere skidao 3 brazdu brdo i teža zemlja.
Tako da lako je u pjesku vući.
Ovakav plug 100 konja minimalno.
 
na youtubeu ima samo jedan 82.1 koji ore s tri brazde i to neki poljak koji vise stoji na mjestu nego sto ore. Filmici iz Srbije, ukljucujuci i Dukejev je oranje s 2x14" IMT plugom...

Nije istina postoji na youtube gomila snimaka sa rusom 82 i trobrazdnim plugovima što obrtačima što ravnjacima,kucaš rus 820 oranje i izbaciće ti takvih bar 10 snimaka.Kod mene niko ne ore sa rusom 82 i dvobrazdnim plugom,zato nemoj za nešto da tvrdiš što nisi probao i što ne znaš.
 
Ja sam pošteno pozvao da se vidi dal može ili ne ako vam je zanimljivije možemo turiti i janjca u igru da bude zanimljivije društvu.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo biće za par dana prilike razoravaću lucerište poslije sjenaže pa bi oro za kukuruz pa ko voli nek izvoli

- - - - - - - - - -

nikog ne zanima?
 
:off_topic: Ako vas je malo za janjca, ja ću vam pomoći! :)
Sviđa mi se ovaj plug što ga je Dukej uslikao (imam 3 nove daske za njega ako nekome treba). Orao sam sa jednobrazdnim olt 16", to su ista plužna tela kao na ovome, ima ih par u kpomšiluku i IMT 539 jako lepo ore sa njim. Sa mtz 820 i ruskim plugom 3x35 orem bez problema, doduše nikada preko 30cm a i zemlja je laka za oranje, kad je više mase i guši onda orem sa 2x35 OLT Hajduk 2b. Druge plugove i traktore nisam tako često vozio pa ni ne mogu da komentarišem a pogotovo ne da nekome solim pamet.:ppozdrav:


A kad je ta janjetina?
 
Dobro je, dat cu vam ja janje ako ste toliko zeljni...

Kazem vam fino, nadjite prepiske po forumu tamo od prije 4-5 godina kad sam se ja raspitivao za 820.2 jos sam neke foruma se koje poznam da rade s rusevima zvao da mi objasne kako to radi i svi pricali isto da bi se sad okrenula prica. Mogli ste i snimke iz Poljske postaviti kako vladimirac radi s tri glave plugom.

Usporedjujete

BABE

i

ZABE


Ja znam sta su mi svi vlasnici ruseva tad pricali za 820.2. Sad ispada da je 82.1 puno jaci i bolji stroj. Samo mi NIKAKO nije jasno sto onda forumasi s rusevima i zapadnima traktorima snage 120ks rade s 3 glave plugovima? Oni svi sad ispadaju BUDALE, dzabe trose gorivo mogu sve fino poorati s 82.1 dzabe kupovali tolike traktore... Ili jednostavnim racunanjem dobijemo da je to 26ks po pluznom tjelu. Mahom se u temo "ORANJE" pise da bez minimalnih 30ks po tjelu nema posla, preporuca se i 40 po mogucnosti.

Matematika mi nije jaca strana ali imam digitron

80ks 3 glave
105ks 4 glave
130ks 5 glava
i tako dalje. To vam je taj omjer "ruskih konjskih snaga" gdje jedna ruska vrijedi za dvije zapadne ;)

MALO MORGEN.

Vlasnici ruskih traktora su medju NAJ NEREALNIJIM ljudima koje poznajem. Bili u SRB ili HR, to je isto. Kao da su zaracani... Cast rijetkim izuzetcima koji priznaju realnu situaciju.


Dobio sam davnih dana opomenu i zamolbu da vise ne pisem u MTZ temi jer vrijedjam clanove cinjenicama pa ja vas jednako molim da ovu prepisku preselite tamo pa si dokazujte dokle hocete i sto hocete.

Hvala na paznji.
 
Nemam rusa al sam prijatelju uzajmio moj plug 3x30 i on je u Septembru orao sa njim na nekih 25+ a brzina je bila oko 10 km/h , rus 82.1 a radio je pred mojim ocima .
 
Sad ću ti ja kolega objasniti u čemu je fora i onaj rus sa 82 kona i onaj sa 110 konja imaju 4750 kubika a rus za razliku od tvog voljenog imt-a ima jako puno oraći brzina tako da kad mu je teško smanjiš u jednu niže brzinu i on ide o,5-1 km na sat sporije .
E sad tebi se kolega sviđalo ili ne ja osim trobraznog pluga podesivog od 13 -17 coli i teškog 600kg drugog nemam i već tačno 10 godina orem sa njim i rusom 820 grbavi most

- - - - - - - - - -

A sto se tiče 120 konja i tri brazde ,te brazde mogu bit i 20 coli
 
:off_topic:Cenim kolega Bobo tvoje pisanje na temama. Malo me je zato iznenadilo ovako tvoje pisanje protiv beloruskog traktora, spominjanje BABA, ŽABA i oranje sa digitronom. Iznosimo ovde svoja iskustva, zemlje nam se svima razlikuju, pa su i iskustva drugačija. Radimo sa onim što imamo, šta smo mogli s čim da sastavimo i uparimo... Oni što imaju para ni ne svraćaju na ove "naše" teme ( IMT, MTZ, OLT....) nego kupuju šta valja u najvećem slučaju ono što je skupo.
Janjca si možemo Pankin i ja i sami priuštiti ali ga je ipak slađe pojesti u društvu.
Puno te pozdravljam i nemoj se ljutiti na nas što vozimo MTZ! :ppozdrav:
 
tema je olt plugovi......

moje mišljenje je da se i svaka godina razlikuje, pa je možda najbolje onda imati plug 2+1 i da se može podešavati 12-14 coli, takav bi meni najviše odgovarao, jer bude godina da traktor plug neosjeti, a prošle godine poslije berača 577 se mučio sa 2x12 olt plugom, a da se lagano oralo, vukao bi 3x12....
 
Bobo, ja orem sa 1221 sirinu 135cm(3 brazde 18coli) i imam isti ucinak koji i tvoj famozni ursus 16xx sa 4 brazde 14 coli kod nas, jednostavno taj ursus po Martinovoj specifikaciji ima 111 ili 112kW ali motor ima manju kubikazu od 1221 , a ovdje svi koji su vozili oba traktora kazu ursus ima "meksi" motor od rusa, ja bih pre rekao rus ima jako puno brzina i jeftiniji dijelovi (prije) pa ih nisu ni puno zalili.
 
nema Bobo ursusa, on ima 5106......

grabik, ako nešto više znaš, napiši mi o tom ursusu 16xx
 
Izvinjavam se sto nisam ranije odgovorio, neko je pitao za cenu, cena je 500e.
 
Poslednja izmena:
Greška...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas nije teška zemlja a rus 82, 82,1, 820 i sl vuče 2x35 ili 3x30
drugar koji ima trobrazdnog vogela l950 vuče ga na zahvat 30 i kada je otišao u Bogatić u čuveni "Lug" morao je dići jednu glavu.....
 
Nazad
Vrh