Odg: skotnost

Poz svima i molim za savete.Zecica koja se redovno parila odjednom ne ostaje skotna .Pristaje na parenje svakih 5 dana i to prvo skoro udavi muzjaka skacuci na njega,ona prva.Znaci svako kontrolno parenje ona prihvati ,cak je i gnezdo pravila ali nema mladih.Kasnimo sa kocenjem mesec dana.Za to vreme ona se redovno pari i pari i boli je uvo.Stavila sam je i na dijetu jer je malo veca i deblja zenkica,pa se nadam da ce to uspeti.Nerviram se zbog te zenke pa me zanima sta mislite ,koliko da je cekam? Sta mi promice i gde gresim?Nadala sam se da je skotna ali ona danas opet trazi da se pari.
 
Drugarice :ppozdrav:
Možda nije do ženke?! Dali je taj mužjak imao uspjeha za to vrijeme kod druge ženke?Pregledati spolovila.
 
Fala Zeco ::namigivanje:: pogledacu,ali vec imam male od njega .Jedino ako je odjednom iz nekog razloga zatajio.A manja bi mi steta bila da je do njega pa da se nadam da je to u pitanju.
 
Nemam drugog muzjaka.Dacu ovome jos jednu sansu pa ako nista svalicu krivicu na njega ::namigivanje:: Jaoooo ma nije on jadan kriv.U zadnjih mesec dana on je oplodio 7 zenki samo ona nije skotna ostala.A moj muz eno ostri nozeve i ceka da pokazem prstom ko je kriv od njih dvoje.Kaze smeska mu se gulas od kunica .Javicu jel sta uspelo i sta se desava
 
slađana@
A koliko je dana prošlo od zadnjeg parenja,
zato što je moguće da sa gulašom dobijete i desetak sarmi :nono:
 
A ne to se ja salim.Ne daj Boze da dobijem desetak sarmi ,uzas blagi.I kad bi je hteli zaklati cekali bi naravno da prodje i par dana vise nego sto treba od zadnjeg parenja.Inace uredno zapisujem datume svakog parenja pa i kocenja zenki.Ma ne dam ja nju da zakolju vec se i dalje nadam da ce opet biti sve u redu.Jaooo Zeljo kako si me smorio sad sa tim sarmama,mozak me zaboleo.
 
Slusaj sladjana ,po mom misljenju ona namjerno nece da ostane skotna...jer joj se izgleda svidja to sto radi svakih 4-5 ..provalila zecica foru;))) Pogledaj ti po kavezu da ne krije nedje tablete za kontracepciju ili kakv prezervativ :D :haha: :haha: :haha:
 
slađana @
Uh sad mi je lakše!!!!!!!(Nemoj mi to raditi :udri: )

:ppozdrav:
miš je u pravu,ona njega vuče za nos...
ženeeee
 
:haha: :haha: :haha: Momci totalno ste u pravu, ali na kraju ce ipak on da strada.Pa ne bi bilo dzentlmentski da bude drugacije.Muskarciiiiiiiiii ....
 
Ipak sacekaj i sa njegovim loncem,danas mi se okotila kaliforniska 21 dan kasnije to jest ostala je skotna na zadnje parenje parila se na svakom kontrolnom parenju.Vise nisam ni pisao koliko sam po p..... sa njom i danas dodem pregledat drugu kojoj je danas termin i ona se okotila sve ok kad ja vidim dosta cupe i kod ove sto se sevila ko luda ono i kod nje mali. :D
 
Odg: skotnost

Znam ja ...uvjek mi muskarci stradamo ...
Ajd zene nego i zecice se pomamile sto je ovo ....ugrozeni smo potpuno :haha:
 
Uh hvala Brzi .Sad se malo vise i nadam posle ovoga sto si mi napisao.Misu kako god da okrenes vi muskarci morate biti krivi za sve, pa cak i kod kunica.To ti je jednostavno tako u zivotu i nema dalje ::namigivanje::
 
Odg: skotnost

Kada pročitam ovo vaše, jasno mi je i ono moje. Ljudi. Četiri zečice od šest koje parim su u zadnjih mesec dana redovno podmetnule guzu na svakih pet do deset dana po nekoliko puta. Više mi ni jedan zapisani datim nije valida. Koliko ja vidim, a čini mi se da dobro vidim došlo proleće, tuga, krenuo život, priroda. Jedino da im malo uskratim, pa da vidimo ko tu koga....
 
Odg: skotnost

To se meni cesto dogadjalo da se pare pa opet i opet ..... cupaju prave haos po kavezu , pa se iznenada okote kada izgubim svaku nadu i rijesim da sremim lonac. kunici kada se pregoje tesko ostaju gravidni - na zenke mislim a i muzjaci su manje plodni , uglavnom sam se zeznuo par puta sa zenkama , kada mladi ostanu 2 mjeseca sa zenkom a dajem im granule za tov da ih sto bolje izvucem ... uglavnom se tada najvise ugoji zenka pa je posle problem upariti .... samo strpljenja doci ce sve na svoje ....
:ppozdrav:
 
Pa ljudi moji ovo je kolektivni strajk kunica.Alfo obavezno pokusaj da zapisujes datume parenja da ne dodje do sarmi.
Post je spojen: [time]1300880200[/time]
_________________________________________________
Bobane tacno sam je tako kako pricas i ugojila.Sada sam joj smanjila granule ,pojacala zrna i seno.Zao mi da joj ne dam uopste granule a mozda bi trebalo.A kako neki samo granule daju i kunici ih stalno imaju ispred sebe pa im se to ne desava?Mozda nije ni debljina razlog sto ne ostaju skotne,a ko ce im ga znati?
 
alfaomeganb je napisao(la):
Kada pročitam ovo vaše, jasno mi je i ono moje. Ljudi. Četiri zečice od šest koje parim su u zadnjih mesec dana redovno podmetnule guzu na svakih pet do deset dana po nekoliko puta. Više mi ni jedan zapisani datim nije valida. Koliko ja vidim, a čini mi se da dobro vidim došlo proleće, tuga, krenuo život, priroda. Jedino da im malo uskratim, pa da vidimo ko tu koga....
Kažeš; "podmetnule guzu " pa eto odakle se pojavio problem
:haha:
 
Odg: skotnost

Mozda si joj davala granule za tov, pa se previse ugojila , tada cesto nastaju problemi i meni se desilo tako slicno , ali nisam odustajao 3 mjeseca sam pokusavao da uparim zenku i na kraju uspio. stavi je na dijetu od samo sijena i daj joj vitamina i to moze da bude caka , malo u vodu vitamina , pa pogledaj sta se desava , a nemoj medenu da diras ona je postala legenda :)
i muzjaku daj vitamine mozda su ga komsiske cice isforsirale pa je postao manje plodan , malo pauze za njega i vitamina i nemoj ga pustati da svrlja po komsluku ::namigivanje:: , neki stari uzgajivaci su mi govorili da kukuruz pospjesuje plodnost pa su ga davali cesto pred parenje .e sad koliko tu ima ... valjda ljudi nesto znaju posle toliko godina iskustva .
:ppozdrav:
 
Hvala Bobane, sve cu to da isprobam.A "legenda" me danas krenula napasti kao da je tigrica a ne zecica.Mnogo vise je nervozna i agresivna nego obicno pa se nadam da to moze biti jedan od znaka da je skotna. A eto nije problem do muzjaka,ova druga zekana mi je ostala skotna vec joj se nazire stomak a nije debela.Krenula je i gnezdo praviti.A eto sve vise se ljudi javlja sa ovim problemom.Pisite ovde a ne na pvt da bi svi nesto naucili, a mozda zajedno shvatimo o cemu se radi, i kako da resimo problem ::namigivanje:: poz od mene i hvala svima
 
Nazad
Vrh