Odg: Rase kunića

Izguglajte za tog velikog. Nisam siguran jel moze da se napise giant white rabbit ili continental giant rabbit. Koliko je meni poznato to nema u Srbiji.
 
Beli orijas i znam da ga ima u Srbiji. ali ima dzinovski beli, ili giant white ili ima jos neke naziv. Pa ne znam da li toga ima u Madjarskoj posto cu ici tamo za par dana, a Madjarski nemam pojma :D
 
Ja drzim vecinom Belgijske orijase Imam zecicu Nemackog sarca i 2 zecice Patuljaste jedna lavlja glava
 
Pre dve nedelje nabavio sam Crnog opaljenog kunica muzjaka star 3.meseca ima 2.1/kg. Nisam ih dosad imao.
 
Prelijepi kunići!

- - - - - - - - - -

Evo kad već pogađamo rase koja bi ovo bila. Dobio sam ga negdje početkom 4 mjeseca kao zečića od mjesec i pol i to iz druge ruke tako da nisam mogao pitati orginalnog vlasnika.Sada je negdje oko 6 kg težak i ušima i glavom vuče mi na belgijskog orijaša ali bojom je više na veliku činčilu.To je neka plavo siva boja sa bijelim trbuhom i oštrim prelazom između pokrovne boje i trbušne jasno omeđene tamnijom crtom.Prije mjesec dana pripustio sam ga na kalifornijku i prij par dana okotila je četiri lijepa krupna zečića.Za njihovu boju vidjet će mo kad dobiju krzno.
Evo par slikica pa komentirajte.
U6XkTx.jpg


FfTcu2.jpg

5JYc8L.jpg
 
Poslednja izmena:
To je činčilasta boja, plavo siva boja je nešto drugo. Verovatno je mešanac orijaša i činčile.
 
Pa ovo je pravi div,lepa zecina.Boja je Svetla Cincila a po velicini Orijas verovatno je mesavina cincile i orijasa a koje koleno/generacija/ ?.
 
Zbilja ne znam kćerka ga je dobila za rođendan od bake a baka ga nabavila kao zečića od nekog susjeda tak da ja nemam pojma o njegovim precima ali kako je rastao bio mi sve ljepši pa ga ostavio baš da vidim u šta će izrasti.:osmeh: A ako se pokaže kao loš u priplodu mislim da će biti odličan za ražanj:osmeh::osmeh:
 
Ovo mi liči na neke mješance, ko zna čega sve. Imaju vjerojatno činčile u sebi, a ovaj drugi možda i novozelandskog crvenog.
Najbolje bi bilo da pričekaš do nekih 6 mjeseci starosti, ako su mješanci nekih krupnijih rasa. I da imaju oko 4 kg barem, što mi se čini da im ne fali puno.
Sretno ti bilo
 
Gledajuci slike vjerovatno su mesanci? Svetla orijas cincila a zuto beli plast je mesavina orijasa i Holandski sarac.Koja generacija? Jer i ja sam ih ukrstao i dobijao ih u raznim velicinama i nijansama boja.
 
Pozdrav, interesuje me koje su ovo rase kunića imam ova 3 komada ,dvije ženke i mužijka ?







Ova dva zadnja mislim da su Panonski bijeli ako se ne varam ? A ovaj gore na vrhu veze nemam. S obzirom da nemam baš nekog iskustva ,zna li neko da li ima na netu neka literatura o kunićima da se preuzme besplatno , Jedino sto sam uspio da nađem jeste Kunićarstvo od Antona Grujića ali je slabo skenirano pa se ne vidi baš najbolje.
 
Nazad
Vrh