Objekti za smeštaj mehanizacije

dragan82 je napisao(la):
lackoigi. ne razumem sta ce ti zidovi na ovakav hangar i prozori. I zidovi , kao i prozori nicemu ti nikada nece sluziti. To je samo razbacivanje para. Ovakav hangar se opsije limom, za osvetljenje unutra se upotrebljavljaju table od materijala koje propustaju svetlost itd. Josuvek mi u slbiji patimo od nedovoljne informisanosti. Ali putem ovog foruma ja se nadam da cemo svi mi nauciti po nesto novo. :ppozdrav:


Šupa kada je građena sa ciglom je jača i stabilnija.Nema njihanja od vjetra, niti lupanja od lima ( ako je zatvorena sa limom ). I bolja je izolacija nego lim, Jer kada preko ljeta lim se ugrije ima da pogoriš od vrućine u šupi.
 
Ne shvatam korist od snega na krovu hangara. Da je objekat koji se greje onda bi bilo logično, a za negrejani hangar ne znam čemu bi sneg bio od koristi. :sta:

Malo sam zakasnio sa odgovorom, ali evo da odgovorim :)

Bolje je da sneg stoji sto duze na krovu jer je lim tada "hladan".
A kada padne sneg brzo lim se greje od "sunca" i kada sneg pocne da se topi preko dana na zemlji od "sunca" sve sto isparava ce se zalepiti od dole na taj lim i onda uvece, kada temperatura opet padne, to se zamrzne za taj lim.
I sledeceg jutra kada ustanes i opet pocne da se kravi sneg, otkravi se i to sto se zalepilo sa donje strane lima u supi. I napravi ti ustvari kisu u supi i tako dok se sneg ne otopi skroz...!! Fakticki kao da je i nemas.
Zato je naj bolje 180cm bez obzira na sirinu i onda nemas problema sa tim..! Mi smo tako i napravili.

Komsija pored nas je napravio pad 225cm na 14m razmaka i u supi imao 2 zmajevke vestaka i od te kise sto je padala iz supe gornji dzakovi su mu se bukvalno rastopili, skoro ostali prazni.
 
p2020135.jpg
p2020136.jpg
p2020137.jpg
 
Da li neko zna odprilike cene kutijaste cevi 60*60 , 40*40 , 100*60

Cene se krecu u zavisno od tezine bez ikakve razlike o kojoj se debljini zida i profilu radi cena je ako se ja dobro secam bila 98din/kg a tezinu cevi mozes i sam izracunati opstim formulama za izracunavanje zapremine kada debljinu zida pomnozis sa dimezijom cevi i duzinu cevi da bi dobio masu odredenog profila i debljine cevi moras je pomnoziti jos i specificnom masom koja je za meko liveno gvozdje ako se ja dobro secam iznosi 7,2 g/cm3 ili 7200 kg/m3.
Samo jedan oprez pri kupovini iz licnog iskustva ono kada prodaju gvozdje umesto debljine naprimer 4mm koju trazis oni ti prodaju 3,6mm ili 3,4mm a racunaju kao da je 4mm po tablicama ocitaju masu koja je cesto veca od 3kg do 5kg po cevi zavisno od debljine sto je deblji zid cev to je i veci gubitak .
 
Super je hangar! Možeš li još nešto napisati o njemu, dimenzije, cenu i sl.
 
duzina 30m,sirina 10,visina 4.30krajevi a 3.80 sredina.sami smo radili i izaso me oko 12000 evra.mnogo smo ga zakomplikovali,prvo je poceto da se radi za stalu pa je zato sredina niza
14wrcl3.jpg
2mxidyq.jpg
29n80lv.jpg
 
Hangar k'o bombonica. Jako je lep! Da li možeš napisati dimenzije hangara?
 
25 m dužina, 7 m širina , a visina neznam točno, ali negdje otprilike 5 m.
 
Da li je bolje ove metalne stubove koji nose krovnu konstrukciju u hangarima, ubetonirati u stope ili u stope ubetonirati "nosač - podnožje" za koji se posle stub na neki način pričvrsti (zavari ili zašrafi)?
 
Nazad
Vrh