Objekti za smeštaj mehanizacije

Radio bih neki drveni trem, pokrivem limom, na dve vode, gradje ce biti lipa, koliko maksimalno bi smelo da se ide u sirinu uzmedju stubova, jel sme 6m? na kom razmaku idu rogovi kada se pokriva limom?
 
Treba da zatvorim jednu stranu šupe, ona klasična varijanta na stubovima. Koje cevi su dovoljne? Razmak između stubova je 3,6m, išao bi 3m u visinu, šupa je 4m. Nalazi se u dvorištu nije na nekoj vetrometini.
 
Treba da zatvorim jednu stranu šupe, ona klasična varijanta na stubovima. Koje cevi su dovoljne? Razmak između stubova je 3,6m, išao bi 3m u visinu, šupa je 4m. Nalazi se u dvorištu nije na nekoj vetrometini.
Pojasni malo mims-fiksno ili kapija...kako 3 m u visinu?gde ostavljas taj 1m-gore ili dole? Sutra mogu da vidim kako je majstor radio kod nas,mada mislim da preke cevi nisu jace od 3x3 i 3mm mesa.stubovi su razlicitih razmaka.
 
U planu mije da zatvaram hangar, pasam sve vise za opciju umesto kliznih da stavim rolo garazna vrata. Dimenzije bi bile 7 m sirina 5 m visina. Kave su tu cene po metru kvadratnom, na cega obratiti paznju i gde to ima najpovoljnije.
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio rolo garazna vrata na otvor 3,2 visine i 2,8 sirine. Cena je bila oko 100 hiljada dinara. Dobio sam 3 daljinska i kurblu u slucaju nestanka struje. Radio mi je rolo planet iz Iriga. Za sada sam zadovoljan. Kod mene je razdaljina od puta do garaze nekih 35 m i bez problema ih otvaram sa te daljine.
 
Uradjen update supe No1. Za No2 potrebno zatvoriti zadnju stranu limom kad cerada propadne.
 
Aco namenski sam je i napravio u startu tako da ne kazem glomaznu da mogu sa strane ovde da upustim jednu, zatvorim i na kraju jos da napravim napred kacket plan je da bude cca 2-3m sirine da u slucaju kise mogu na pravac naterati 2 prikolice.
Cevi stubovi su 100 100 3 mm, gornje roznjace 60 40 3mm, a ostatak su polovni u profili. Sve u svemu kostala me oko 600e.
 
Nazad
Vrh