Objekti za držanje svinja - svinjci

Koliko kostaju nove pregrade kod nas? Ja sam ove uzeo posto su bukvalno kao nove i dobio sam sisaljke i inox cevi za vodu i hranilice sto su bile montirane sve u tu cenu.
 
Обавезно добра дезинфекција топло прање под притиском. Какве појилице и хранилице добијаш немој да се деси да нема делова за њих овде код нас. На предходним сликама су тубеомати, имају прохромску цев коју свиње гурају и испада храна. Деси се да нешто прође кроз храну у заглави цев. Мука једна после одглавити. Са механизмом за дозирање треба бити веома пажљив има отварање по 1мм и отварање до краја. Е то ако је могуће треба избегавати ако механизам заглави и поквари се можеш заборавити на њу. Може се десити да свиње нагурају храну у тацну и заглаве појилице. Поплава. Не ретко се деси да пукну саме појилице или редукција. На фармама где радим има неколико стотина оваквих хранилица и најбоље се показале са куглом уместо прохромске цеви. А тај механизам кошта...
Треба обратити и пажњу на гранулацију хране. Што се саме опреме( произвођача) тиче скоро све то долази са једног или два места само стављају налепнице.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ljudi jel moze neka slika cekalista,tipa uradi Sam,konkretno me zanimaju ramovi
Prelistao Sam celu temu od pocetka,Ali 90% slika ne mogu da vidim,jer su verovatno izbrisane
 
Drugar kupio 260 e kom



Profimat.png
 
АгроКС какав би објекат био, и колико редова?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mali je obor,stari objekat,trebao bih da ga preuredim zbog mesta,da izbacim bokseve I stavim cekaliste u jednom redu,od 7-10mesta,a imam I napolju neke bokseve.
Zanimaju me ideje,kako ste varili cekalista,hranilice u njima,dimenzije
 
Како је решена канализација? Да ли би укљештење имало једна или двоја врата. Ходник само у средини или до глава. Сутра могу сликати пар укљештења и димензије.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Sto se tice kanalizacije,nema resetki,ide ciscenje lopatom.
Zamisao je da sa jedne strane objekta budu cekalista,Mali hodnik ispred zbog hranjenja I iza zbog ciscenja,sa druge strane npr 2 ukljestenja za prasenje(demontazna) I ako I'ma mesta za neki Jos boks za Prasad
 
Ако будете држали свиње различите старости заједно неће бити добро. Ако буде пуно животиња потребна је вентилација али не и промаја. Ако нема канализације онда барем под да има пад и/или издигнуте ходнике који ће усмеравати воду. Појилице и контра пад у укљештењу не иду заједно оде сва вода испод животиња. Има пуно "ако" и то је цена промене једне намене старог објекта у другу. Муку мучим код мене са падовима.
Тај објекат би боље легао неком прасилишту због сламе, она је бр.1 што се тиче подлоге и микро климе у објекту. Прасад нису у контакту са подом и сваки пут кад чистите изнесете потенцијални проблем напоље и убаците чисту сламу/подлогу. Решеткасти под тражи даље улагање у виду подног грејања без којег не може ако нема сламе.
По мени, најбоље решење(које 90% нас не може да испуни) је монтажни објекат са пројектом. Ту нема грешке ни крпежа.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ако будете држали свиње различите старости заједно неће бити добро. Ако буде пуно животиња потребна је вентилација али не и промаја. Ако нема канализације онда барем под да има пад и/или издигнуте ходнике који ће усмеравати воду. Појилице и контра пад у укљештењу не иду заједно оде сва вода испод животиња. Има пуно "ако" и то је цена промене једне намене старог објекта у другу. Муку мучим код мене са падовима.
Тај објекат би боље легао неком прасилишту због сламе, она је бр.1 што се тиче подлоге и микро климе у објекту. Прасад нису у контакту са подом и сваки пут кад чистите изнесете потенцијални проблем напоље и убаците чисту сламу/подлогу. Решеткасти под тражи даље улагање у виду подног грејања без којег не може ако нема сламе.
По мени, најбоље решење(које 90% нас не може да испуни) је монтажни објекат са пројектом. Ту нема грешке ни крпежа.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Znam,Ali ovo je cisto snalazenje,prezivljavanje,da sebi olaksamo malo posao a I da iskoristimo prostor
 
Ево обећаних слика за укљештења и боксеве. Све је на шраф.
d5b0749be75a6eb839fefc6061b7c9fc.jpg
a30265ef670908114210b3e4ba01bacc.jpg
5ef932b279609d737a0d2708f50d7f8c.jpg
e9fbb1bbc38ef5bb3e79e97190d6f109.jpg
454c217c5c09de4910e9d919dcf38cbf.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Хранилице су бетонске са хранидбеним местом од лима 3 мм. Мислим да су их сами правили. А објекат је ако је информација тачна из 1952. Године. Пре 10-так година је преправљен на решеткаст под и грејање. Хигијена на првом месту.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
kako je reseno grejanje,i je l ove resetke nisu mogle da budu na malo vecoj povrsini,kod mene su na 50% povrsine boksa pa oet se desi da neko leglo mokri napred.... inace imam grejne ploce i sa jedne i sa druge strane ukljestenja
 
Ако је већа решетка већи је и канал, више амонијака. Мора бити решена боље и вентилација, може се десити да увлачи ваздух кроз канале. Не ваља ни да животиње леже на решеткама због промаје. Што се тиче грејања, испод крмаче није потребно она сама има телесну температуру од 38-38.5°C. У ширем делу бокса је грејање с тим да је изведено и испред хранилице. Што се проспе хране и воде брзо се осуши. Ово решење није примењено у свим објектима и види се разлика. Поготово у летњем периоду. Овде се исто види да је вода извучена изнад хранилице и сама крмача кваси храну. Још једно добро решење због стварања млека. И не може кад је топло да легне на појилицу, поплави бокс и тако се хлади. На последње 2 слике је тов. Канал је 2,5 метара, с тим да је канал подељен на 2 реда. Креће од 60 цм а завршава се на око 2 м дубине. Затворен је комплетно до јаме, и на сваки ред долазе 3 тунелска вентилатора који извлаче амонијак из канала. И још у вези грејања најбоље решење је да сваки бокс има свој улаз и излаз.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh