Objekti za držanje svinja - svinjci

zato sto je mnogo lakse odrzavati objekat, nece svaki boks da obavlja nuzdu na resetku , nego npr leti leze na resetci a puni deo nema sanse da ocistis i obavezno ozidati coklo bar 30 cm do prolaza inace i prolaz cistis svaki dan, ja na prolece lupam puni deo i ubacujem resetku a vi kako hocete
20jse35.jpg
evo i primer
 
Ja bi do leta trebalo da zavrsim moje toviliste za 150 komada i cuo sam da je zbog prirasta svinja mnogo bolje da se rade pune pregrade izmedju boksova. Na zapadu to rade pocinkovanim tablama ili alu panelima a ja sam se odlucio na betonsku pregradu visoku 1mt.
 
Probaću da skeniram i da ubacim slike što se tiče ventilacije objekata šteta što se ti donji otvori morali zazidati kad budem postavio slike biće jasnije
 
Ovo je sve kontra od onoga sto imam i znam o objektima za tov svinja.
Prostor ptreban za tovljenika je od 0,6 do 0,7 m2 -1 polovina resetkasti pod a druga puni,
voda (pojilica) obavezno na delu sa restkastim podom.
Toviliste nikako ne praviti bez donjih otvora (na njih ulazi svez vazduh i eleminise amonijak).
Kod mene je ovako vec 30 godina i uz redovno odrzavanje nemam nikakvih problema.
 
MILE je napisao(la):
Ovo je sve kontra od onoga sto imam i znam o objektima za tov svinja.
Prostor ptreban za tovljenika je od 0,6 do 0,7 m2 -1 polovina resetkasti pod a druga puni,
voda (pojilica) obavezno na delu sa restkastim podom.
Toviliste nikako ne praviti bez donjih otvora (na njih ulazi svez vazduh i eleminise amonijak).
Kod mene je ovako vec 30 godina i uz redovno odrzavanje nemam nikakvih problema.
Mile mislim da nisi u pravu sto se tice donjih otvora(mozda se tako radilo pre 30 god.) ali sa ovim sistemom ventilacije koji sam ja uradio to ne moze da funkcionise. Kod mene postoje otvori pod samim krovom ispod koga je perforirani plafon(rupicast na delu iznad boksova) kroz njega ulazi vazduh koji se leti hladi a zimi greje i pada ravnomerno(bez promaje koju stvaraju donji otvori)po boksovima , onda stupa na snagu ventilacija koju sam ugradio i koja se pali(senzori za vlagu ,toplotu ,amonijak,ugljen dioksid i ugljen monoksid) i izvlaci sve to napolje.
 
bojan nimberg je napisao(la):
:cao: koliko tovljenikaje preporucljivo drzati u jedan box od 12m2 tov do 120kg zive vage.
0.65-0.75 po tovljeniku znaci 12m2=16 komada
Post je spojen: [time]1265930353[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
Kako ti prijatelju dodje do 8 komada(jedino ako im ubacis i lezaljke da im bude udobnije) :haha: :haha: :haha: :D
 
odgajaliste, toviliste igleda slii, samo su boksovi za spavanje visi.Grejanj je podno u boksovima za spavanje i nikakvo drugo ne postoji.Zidovi objekta sa strane zatvoreni mrezama s tim sto je za 1m od poda beton.Objekat fukcionise perefektno a vazduh i sada u zimu je odlican iako je ventilacija minimalna.Gubitke ovaj farmem meri promilima u odgajilistu (2-3 praseta na 1400-1500 prasica)
mcy7v7.jpg

2lku068.jpg

cekaliste za krmace, oko 80 u grupi
k3pzkp.jpg

npoqyq.jpg

prasiliste
dzv56o.jpg

2ika8o9.jpg
 
pozdrav svima.jedino zem zadruge i udruzenja mogu poboljsati stanje u svinjarstvu
Post je spojen: [time]1266155177[/time]
_________________________________________________
ja planiram objekat za 50 tovljenika,dal ce biti zarade na tome neinteresuje me,jer sam izgubio zivce da radim kod raznoraznih gazda za 180 evra,imam 5 hektara zemlje i traktor iz 1957(engleza)pozdrav za sve vas i ako moze podrska u savetima da lakse krenem sa poslom.
 
@bojan
kod nas ti je kvadrat tu negde oko 2000metar kvadratni
oce li neko da mi uslika ventilaciju na nekom objektu
 
bojan nimberg je napisao(la):
evo ja sam milsio ovako nesto da napravim sta kazete?
23ku7ub.jpg


Post je spojen: [time]1266096227[/time]
_________________________________________________
:haha: AH DA POZADI IMA VRATA SVAKI BOX I OBORISTE U CELOJ DUZINI TJ TAKO PLANIRAM KADA IM BUDE NEKADA CITIO DA MI NESMETAJU VEC IH PUSTIM U TO OGRADJENO OBORISTE : :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1266126369[/time]
_________________________________________________
JOS NESTO LETI BI PREDNJI DEO BIO OTVOREN A ZIMI DRVENI POKLOPAC KOJI BIH NAMESTIO NA SANIRE :cool:
Post je spojen: [time]1266237091[/time]
_________________________________________________
pustis u sirinu jos jedan metar i boks moze ti biti 2m sa 2m dovoljnoje dobijas duplo vecu iskoriscenost prostora i dobjas duplo od te slike barem tako sam ja uradio ali mozda ti je bolje da resetke pustis preko celog poda jer ovako ces morati ostatak da cistis?
 
Nazad
Vrh