Novozelandski beli kunici

Moja zecica rase novozelandski kunic okotila je se pre dva dana,ali na zalost svi zecici su uginuli odmah posle kocenja pa me interesuje za koliko bih se dana ona mogla ponovo pariti?

- - - - - - - - - -
 
Imam jedan problem sto se tice novozelandskih zeceva zecica mi se vec drugi put koti,i oba puta su zecici mrtvi ako znate sta treba da uradim javite.
 
Mozda joj nisi bacio dovoljno slame ili sema zavisi sta koristis , to se desavalo i moj jednom drugaru jer im nije bacao dovoljno slame pred kocenje pa su mu ugiuli zecici a cim je poceo da stavlja sve ih je othranila.
 
Stavio sam zecica se nije videla od slame,i napravila je u jednom djelu malu rupicu gde ih je i okotila.
 
Kako da rešim problem sa agresivnošću kunića? Ubaci se zenka na parenje oni kao da je ne primecuju.... Kunići skoro imaju godinu ipo dana
 
Novozelandski beli kunići su tovna rasa,koja je stvorena za uzgoj na farmama radi proizvodnje mesa.Za nekih 100 dana mladi dostižu klaničnu težinu uz odgovarajuću ishranu.Danas postoje mnogi hibridi koji su pogodniji za farmski tov(veći broj mladih,brži prirast i sl.),ali za nekoga ko želi da ima lepe kuniće i dovoljno mesa za svoje potrebe ovo je sasvim odgovarajuća rasa.
 
Sto se tice resenja agresivnosti ci uzrok moze biti :genetsko nasledje,uplasenost.kod zenki po okotu kad hoce da zastite leglo_Ovo sto si gore naveo parenje starost,preporucio bih vam da promenite maticno stado.
 
Neznam za njega posto sam se opredelio za hajkome , zbog ekonomske isplativosti i mesa. Mozes mi poslati njegov e-mail ili telefon cisto da stupimo u kontakt irazmenimo neka iskustva sto se tice granula, vitamina i td. Posalji mi na pp mozda na forumu to bude nezgodno. Pozdrav.
 
Evo napokon da i ja nabavim Novozelandske kunice od Milana iz Conoplje...
2 prelepe zenkice koje 24.02 pune 4 meseca a uskoro bi i trebao da stigne i muzjak od Branka Nikolica...tako da bi trebalo do leta biti i ovih prelepih kunica...

img20150208171330.jpg


img20150208171511.jpg


img20150208171610.jpg
...
 
Nazad
Vrh