Novi ministar poljoprivrede - Živanko Radovančev-

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta si se ti samo uhvatio za ban ki tele za vime.Drži se teme i bez mnogo politiziranja jer je ovo poljoprivredni forum i nema nikakvih problema.
 
Najbolje da se vise ne opterecujemo oko novoizabranih ministara i mlatimo praznu slamu bez veze.Nista se u Srbiji krucijalno ne menja,ni juce,ni danas,ni sutra.Menjaju se samo ljigave face po ministarskim kabinetima i parlamentarnim klupama,sistem "sada si na vlasti,puni dzepove dok mozes" je trajno i sistematski utvrdjen,pa samo neka intervencija sa strane moze da ga uzdrma.Dokle god imamo totalitarizam i centar neprikosnovene moci,nebitno je koji je lik na kojoj poziciji,jer su svi marionete.Lepo je rekao jedan glumac onomad u jednoj emisiji:Oni nisu savremenici sa nama,oni nista ne placaju,uzivaju sve moguce benificije i povlastice,oni ne razumeju muku obicnog coveka i ne haju za njega nimalo.Svi mi smo samo ovce za sisanje,obicna statistika najinteresantnija u vreme izbora.Ja licno nemam cemu da se nadam u ovoj grani privrede.Zavisim od proizvodnje mleka,a sada sam,kao i mnogi drugi stocari,u totalnom corsokaku.Proizvodnja mleka u Srbiji godisnje opada oko 6%,a mlekare kazu da imaju viskove sirovina i da najradije ne bi da otkupljuju od nas.Ne znam sta da mislim,odavno je ovde pamet ustupio mesto ludilu i anarhiji.Pa se sada pitam,sto se onoliki majmuni sa kravatom ubise obilazeci stale,kako bi se slikali sa bliskim srodnicima,kada su ih sada zaboravili totalno?Da rezimiram,mogu da postave i najboljeg poljoprivrednika sa Poljoinfo foruma,nista bitnije se nece promeniti.Kod nas je problem u sistemu,a takva bolest se ne leci lokalno,vec samo radikalno,agresivno i sistematski.A volje za to nema,jer vlastodrsci nece protiv svojih interesa.Nama ostaje samo da se jos vise pogurimo i nastavimo sa ovom borbom protiv vetrenjaca,pa valjda ce i ona da dodje do nekog kraja,ma kakvog.
 
On je pre dvadeset i neku godinu uveo u mlekari da svako ko predaje preko 3000 litara mesecno ima uplacen penzijsko i zdravstveno osiguranje.To je bilo tako dok ih nisu kupili francuzi.Tako da je on pokazao barem tad da misli na primarnog proizodaca.Nadam se da ce i sada biti takav.
 
Bravo,tacno tako,nastavice u istom pravcu i nece se menjati njegov mlekarski utvrdjeni sistem.Ko ima dosta krava prosperirace a ko ima dve ili tri krave propasce bez mogucnosti napredovanja.
 
Da li je neko na ovom ili nekom drugom forumu pokusao da bar za jednu ili vise oblasti u poljoprivredi napravi (usaglasi) listu zahteva/ocekivanja od novog ministra (koji god da bude)?
Da li su forumasi uspeli da usaglase neke svoje zahteve/ocekivanja?
 
Биографија Снежане Богосављевић - Бошковић
Снежана Богосављевић - Бошковић је редован професор Агрономског факулета у Чачку и шеф је Катедре за сточарство и технологију анималних сировина.
У претходном периоду била је продекан за наставу и научно-истраживачки рад, члан Суда части и Савета Универзитета у Крагујевцу, члан Стручног већа Универзитета за биологију и хемију са хемијским инжењерством и биотехнологијом.
Обављала је функцију потпредседнице чачанског одбора СПС-а, као и градског Форума жена те странке и била је народни посланик у претходном сазиву Скупштине.
 
@ Bilja Greece - Nismo pravili nikakve liste zahteva, za to postoje udruženja poljoprivrednika, koja lakše i preciznije mogu da preciziraju za svaku oblast gde su problemi.

@ Zarkov mali :)

Možda je bolje otvoriti novu temu sa novim naslovom, a ovu zaključati.
 
MOgu samo da napišem glasali ste, gledajte.
Sve dok srpski seljak ne bude imao autentičnog predstavnika u parlamentu i preko 50% poslaničkih mandata, neće biti bolje.
 
:cool:...etoo taakooo.... daboga nam srećna bila...

...zašto nije ostao profesor Glamočić ???.... SNSu niko nije mogao da diktira uslove, osvojili su apsolutnu vlast, a profesor koji je duže vremena uključen u rad stručnih službi MINPOLja više nije ministar ????....

...profesor Glamočić ima dignitet i dostojanstvo....nije hteo da pristane na to da mu Aca Mali malo malo pa brka u resor i dovodi ga u neprijatnu situaciju da pegla tuđe želje, htenja i stremljenja....njemu je dobra i katedra....

...a mi smo braćo dobili snajku čačanku...dabogdaa nam sreeećnaa biilaaa sreećnaa bilaa sreećnaa biilaaa, daboogda nam srećna bilaaa....:cool:

...ah da...i ovaj živan radenkov ili kako već...i on je retko pametan čovek....da se rve sa seljacima, a da ne sme da izvede žandare na džadu, pa nije blesav ybt...pametno nema šta...

....daaaboogdaa naam sreeećnaaa biilaaa, da bog da nam srećna bilaaa....:ppozdrav:
 
Ako bude izvodila neke experimente kao Dusan Petrovic,bolje da odmah da ostavku.Mnogima smo ovde videli ledja..............
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh