Norveski landras

[/quote]
Gde da nabavimo to seme prijatelju?
[/quote]

Nazalost, verovatno nigde u vasem kraju. Na severu backe ima par velikih gazdinstava koja imaju hungahib nerasta, jako lepe rezultate daje. Tovljenici od njega imaju strahovito razvijene plecke, sto vuce preko belgijskog landrasa, koji je po tome cuven.
 
je'l oni prodaju seme veprova, ili imaju priplodni materijal?
Ako imas druze @sviki neki br.tel. ili adresu bio bih ti veoma zahvalan :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296585295[/time]
_________________________________________________
Ma is'o sam ja za Kuzmin na sajam svinja, samo da vidim sta tamo ima, tako da ako ima nesto interesantno na severu Backe, palim pasata karavan b2 i eto mene za 5-6 sati tamo, napravim boksic/kavez i u gepek, hop!
 
francuz je napisao(la):
je'l oni prodaju seme veprova, ili imaju priplodni materijal?
Ako imas druze @sviki neki br.tel. ili adresu bio bih ti veoma zahvalan :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296560095[/time]
_________________________________________________
Ma is'o sam ja za Kuzmin na sajam svinja, samo da vidim sta tamo ima, tako da ako ima nesto interesantno na severu Backe, palim pasata karavan b2 i eto mene za 5-6 sati tamo, napravim boksic/kavez i u gepek, hop!
Svrati po mene uz put ti je pošto mi je nerast sjebao plecku moram novog ili ću morati ja daga menjam
 
Pa ako budete išli do kuzmina morate proći kroz laćarak što znači svraćate kod mene!udaljenost je 10-ak kilometara.
 
Nabavi seme hungahib nerasta (Belgijski Landras x Durok) i dobices tovljenike sa cetiri buta sto bi se reklo!
[/quote]
Post je spojen: [time]1297030567[/time]
_________________________________________________
A gde ima to seme da se nabavi?Ili seme belgijskog landrasa, zanima me?
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Nabavi seme hungahib nerasta (Belgijski Landras x Durok) i dobices tovljenike sa cetiri buta sto bi se reklo!
Post je spojen: [time]1297005367[/time]
_________________________________________________
A gde ima to seme da se nabavi?Ili seme belgijskog landrasa, zanima me?
[/quote]
To sam vec citao... :sta:
 
Cuo sam da ima neki uzgajivac u okolini Jagodini sto uzgaja te belgijske landrase, ali ne vadi seme iz njih vec ih prodaje, mogu da se raspitam preko jednog prijatelja.
 
i šta na kraju bijaše s tim nerastom?, di je ovaj nestao što je započeo temu?, ili je to čula,rekla,kazala haha-
 
markob je napisao(la):
i šta na kraju bijaše s tim nerastom?, di je ovaj nestao što je započeo temu?, ili je to čula,rekla,kazala haha-



Nisam imao vremena ovih dana da se bakcem ovom temom, posto prihranjujem psenicu. Koliko vec sutra cu nabaviti telefon coveka koji ima tog nerasta, obecao sam drugu francuzu! Nikada nisam ni spomenuo da znam gde ima priplodni materijal, vec da znam gde moze da se nabavi seme tog nerasta. Hungahib priplodni materijal u Srbiji ne moze da se kupi, ali moze da se uveze iz Madjarske. S tim sto trenutno forsiraju hungahib 39 liniju nerasta (pietren x hampshire).
 
sviki je napisao(la):
markob je napisao(la):
i šta na kraju bijaše s tim nerastom?, di je ovaj nestao što je započeo temu?, ili je to čula,rekla,kazala haha-




Nisam imao vremena ovih dana da se bakcem ovom temom, posto prihranjujem psenicu. Koliko vec sutra cu nabaviti telefon coveka koji ima tog nerasta, obecao sam drugu francuzu! Nikada nisam ni spomenuo da znam gde ima priplodni materijal, vec da znam gde moze da se nabavi seme tog nerasta. Hungahib priplodni materijal u Srbiji ne moze da se kupi, ali moze da se uveze iz Madjarske. S tim sto trenutno forsiraju hungahib 39 liniju nerasta (pietren x hampshire).

Nestrpljivo ocekujem informaciju :ppozdrav:
 
Ja treba sredinom marta da idem u Jagodinu kod coveka, ima leglo od 8 komada prasadi belgijskog landrasa, mozda uzmem neko za priplod ako mi se svidi.
 
Pozdrav svima .Nekih 300 metara od mene Agronor ima svoju farmu nerastova uvezenih iz Norveske.Imaju Norveski landras,Durok i Jorksir.Vecina odgajivaca u mom selu semeni krmace i nazimice sa norveskim landrasom naravno V.O. i svi su prezadovoljni.I ja sam svoju prvu nazimicu pre neki dan osemenio sa N.Landrasom.
 
acosrbo90 je napisao(la):
Pozdrav svima .Nekih 300 metara od mene Agronor ima svoju farmu nerastova uvezenih iz Norveske.Imaju Norveski landras,Durok i Jorksir.Vecina odgajivaca u mom selu semeni krmace i nazimice sa norveskim landrasom naravno V.O. i svi su prezadovoljni.I ja sam svoju prvu nazimicu pre neki dan osemenio sa N.Landrasom.
Blago vama.... :D
 
P
francuz je napisao(la):
acosrbo90 je napisao(la):
Pozdrav svima .Nekih 300 metara od mene Agronor ima svoju farmu nerastova uvezenih iz Norveske.Imaju Norveski landras,Durok i Jorksir.Vecina odgajivaca u mom selu semeni krmace i nazimice sa norveskim landrasom naravno V.O. i svi su prezadovoljni.I ja sam svoju prvu nazimicu pre neki dan osemenio sa N.Landrasom.
Blago vama.... :D
Pozdrav.Nov sam na forumu,a i u svinjarstvu sam pocetnik imam tek 2 krmace,ali planiram vecu proizvodnju.Cim spadne sneg zapocinjem izgradnju novog objekta za svinje.Nadam se da cu puno toga nauciti od vas vec iskusnih odgajivaca.Da li ste vi licno imali prilike da saradjujete sa Agronorom? :ppozdrav:
 
Pozdrav i dobro dosao,
licno nisam imao prilike da saradjujem sa agronorom, ma da su najavljivali neku "skolu svinjarstva" u raskom okrugu na koju me nikada nisu zvali(ne znam da li se i odrzala).
A sto se tice semena, znam samo ono sto mi je @None73 preneo...
 
francuz je napisao(la):
Pozdrav i dobro dosao,
licno nisam imao prilike da saradjujem sa agronorom, ma da su najavljivali neku "skolu svinjarstva" u raskom okrugu na koju me nikada nisu zvali(ne znam da li se i odrzala).
A sto se tice semena, znam samo ono sto mi je @None73 preneo...
Procitao sam ovde da je clan None73 dolazio ovde za seme.Nevezano za ovu temu nadam se da ponekad necu biti dosadan sa svojim pitanjima o svinjama i svinjarstvu,jer nemam bas puno iskustva sa krmacama.Pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh