Nikad ovako !

Nije to stvar kulture dzabe ti kultura kad odes na deponiju i tamo ti traze da platis da deponujes otpad za pun kiper sam dao 70e da ga izrucimo na gradskoj deponiji,a sa starim namestajem jebto naraslo skoro na 150e,pa je morala da radi lomaca.Jednostavno dzabe kultura kad ti i nju naplate.
 
Ja sam isao autom do novog sada nisam primetio da ima djubreta,najgore tamo prema Drini i mali grad Golubac,ja kad sam video kako drina izgleda ,bilo me sramota i da pogledam tako nesto,najveci problem moze da se desi da krs zaglavi propeler camca ili broda,Golubac nista bolji nije,deponija djubreta na ulicama....
 
Nije to stvar kulture dzabe ti kultura kad odes na deponiju i tamo ti traze da platis da deponujes otpad za pun kiper sam dao 70e da ga izrucimo na gradskoj deponiji,a sa starim namestajem jebto naraslo skoro na 150e,pa je morala da radi lomaca.Jednostavno dzabe kultura kad ti i nju naplate.
Na zalost je tako. Kod nas cak ne mozes ni da izrucis fekalije u kolektor na gradskoj deponiji. Odlaganje je dozvoljeno samo za 2 javna preduzeca koje sa 2 kamiona pokrivaju teritoriju od preko 20 sela plus prigadska naselja.Naravno ne mogu da postignu sa poslom, pa veliki deo otpada zavrsi po njivama ili kanalima.
 
Problem otpada neće se riješiti dok nas neko ne prisili da to riješimo. Imao sam priliku da vidim planove o spalionici otpada dali za Kraljevo ili Kragujevac nisam siguran ali znam da se od toga odustalo i odlučili se za deponiju. To je trebalo raditi u još nekoliko gradova i svi su odustali jer pare trebaju za druge namjene. Za našu vlast smeće je manje bitno. Kad je jedna delegacija iz Njemačke došla u Novi Sad da procjene količinu otpada i predlože rješenje naišli su na ljude koji shvataju problem i žele rješenje ali i na čovjeka koji je u vrhu vlasti i njegovo prvo pitanje je bilo "Koliko ste predvidjeli podmazivanje." Prvo su bili zatečeni a onda objasnili da to nije predviđeno pa su dobili odgovor. "Onda ovdje nećete ništa raditi". I neće se raditi dok nas neko ne prisili ili mi kao biračko tijelo biramo one kojima je rješenje tog problema pri vrhu prioriteta. Znajući nas ipak će mo čekati da to neko riješi umjesto nas.
 
Dovoljno je otici samo u Hr.nema da nadjes flasu ili limenku pored puta,a to samo zato sto lepo naplate kauciju i kad vratis,dobijes pare nazad...
 
Код нас ове године никла дивља депонија, иако имамо стару циглану коју користимо као исту. Овим идиотима је тешко да скупе смеће и да оду 3км даље и да баце то смеће на депонију, него одмах иѕа својих дворишта бацају. Све је већа и већа, нема чега нема....и ником ништа....ово само има у Србији земљи....
2uo4614.jpg
 
Kod nas poceli da zatvaraju zvanicne seoske deponije.... nisu navodno ekoloske.....
pa onda nicu divlje, baca ko gde stigne i sta stigne, cisterne sa osokom ispustaju gde ko stigne...
prosle godine kod bio predsednik opstine kod nas u selu i najavio zatvaranje i nase...
 
Pre nekih nedelju dana kad sam spremao za setvu parcele,prolazim pored nase deponije a jedna strana puta maltene zauzeta smecem,bukvalno na put bacili skoro.Sve gora i gora ta deponija svake godine,a imamo i mi divljih deponija nazalost,jos sto bacaju kojekakve eksere i ostala cuda gde probusis gumu dok si rekao keks.BUkvalno sam pre neki dan stao sa traktorom na sred puta jer ispred mene tacno gde ide tocak stajala neka plastika na kojoj su zavrnuta 2 srafa 8 mm oko 10cm duzine,a pored neko izrucio prikolicu neke zemlje,cigala itd,i to se prevrnulo pravo na put gde ide tocak.Ja gledam kad prolazim pored takvih stvari,a neko da nije gledao ladno bi probusio gumu.
 
Nista neobicno , ovo je automatska rampa koja nije " pala " ( u kvaru iz nekog razloga ) to znaju masinovodje

( pise im u putnom nalogu ) zaustave se na momenat ispred prelaza , daju zvucni signal i polako krenu dalje . . .

( na pravcu Kraljevo - Krusevac , postoje manuelne rampe koje su non-stop u ovakvom stanju , ti putni prelazi

nisu " zaposednuti " ( nema ljudi ) , masina se na svakom zaustavlja i ponavlja gore opisani postupak )
 
Poslednja izmena:
Zaustave se ako idu 30km/h kod nas ako ne sviraju nema sanse da ih uocis na vreme jer je pruga sva zarasla.Juce nekom liku rampa pala na kola i on pametnjakovic nece da pomeri auto dok policija ne dodje da izvrsi uvidjaj,a voz samo sto nije naisao.
 
Nazad
Vrh