Nikad ovako !

И после кажемо да ловци измишљају приче.....ко би поверовао

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Zbog silnih manastira po fruskoj gori i bezobrazluka ovdasnjih popova vecina ljudi je resilo da svadbe i krstenja obavlja po manastirima...svakako u manastiru nema tarife,kolko ko da,vino secer brasno,a u crkvi su tarife oko 100e za sve usluge...
E sad je problem sto popovi vise ne daju da se to radi,jel boze moj sto biste isli cak u manastir kad je crkva blize i pripadate parohiji(ostaju bez love)...pa jel moguce da su toliko bezobrazni? I ksko to moze da se zabrani? Iguman kaze pitajte prvo popa pa ako on dozvoli onda nije problem...navodno postoji i tarifa za blagoslov...budi bog snama
 
Juce mi rodak kupio audija jaje i na sva usta prica kako ga je platio 2500 maraka a ja ga nadem na pik.ba a cova ga cijeni 1650 marki...zar to nije za ovakvu temu
 
Zbog silnih manastira po fruskoj gori i bezobrazluka ovdasnjih popova vecina ljudi je resilo da svadbe i krstenja obavlja po manastirima...svakako u manastiru nema tarife,kolko ko da,vino secer brasno,a u crkvi su tarife oko 100e za sve usluge...
E sad je problem sto popovi vise ne daju da se to radi,jel boze moj sto biste isli cak u manastir kad je crkva blize i pripadate parohiji(ostaju bez love)...pa jel moguce da su toliko bezobrazni? I ksko to moze da se zabrani? Iguman kaze pitajte prvo popa pa ako on dozvoli onda nije problem...navodno postoji i tarifa za blagoslov...budi bog snama

Pa tako je oduvek bilo,jer svaki paroh vodi crkvene knjige i svako hoce da mu parohijani budu upisani u iste.Ti mozes da odes kod svog paroha i kazes mu hocu da se vencam van parohije jer hocu tu i tu crkvu,manastir.On omda trazi blagoslov episkopa zaduzenog za tu eparhiju da obred obavi u nekoj drugoj crkvi.Ili ako ne moze da blagoslov svesteniku parohije gde se vencavas.

Mozes i crkvu da darujes ukoliko nemas novca,to ti niko ne moze zabraniti.Ali realno ako vev pravis festu,castis muzicare i ostalo oni idu logikom da imas da platis i njiman

To je postala praksa jer realno gledano vise od 60% mladih paroh upozna tek pred vencanje do tad u crkvu i ne kroce,kad sveti vodicu oni spavaju jer jelte dolazi rano :haha:

A i ne znas onu staru,njima je najteze breme prazna torba :osmeh:
 
To je ovde kod mene kao dobar dan da ljudi lazu za cenu kad nesto kupe ili da nece da kazu cenu. Zato ja vec poodavno nikoga i ne pitam. Mada mi cudno kad ja nesto kupim ili prodam eto ih svi da pitaju i odma udaraju racunice dal mi se isplati.:osmeh:
 
Zamena ležajeva u glatki valjak
2d76428c4ea71160989a04b03a76d4f3.jpg
 
Zbog silnih manastira po fruskoj gori i bezobrazluka ovdasnjih popova vecina ljudi je resilo da svadbe i krstenja obavlja po manastirima...svakako u manastiru nema tarife,kolko ko da,vino secer brasno,a u crkvi su tarife oko 100e za sve usluge...
E sad je problem sto popovi vise ne daju da se to radi,jel boze moj sto biste isli cak u manastir kad je crkva blize i pripadate parohiji(ostaju bez love)...pa jel moguce da su toliko bezobrazni? I ksko to moze da se zabrani? Iguman kaze pitajte prvo popa pa ako on dozvoli onda nije problem...navodno postoji i tarifa za blagoslov...budi bog snama
Šta je suština ove priče?Pravom verniku i Pravoslavcu nije bitno gde će se venčati,krstiti itd jer za pravog iskrenog Pravoslavca koji veruje u Boga ista je crkva na Kosovu,subotici,Malij Krsni...kao i Manastiri po Fruškoj Gori i Šumadji...na suštinu Srbine zaboravljaš ne ti nego većina sve prelazi u neko pomodarstvo i gluposti....I šta me briga dali Sveštenik određuje tarife i šta radi...jer svi ćemo polagati račun pa i oni...A ajd da vidim tog sveštenika koji te neće venčati ili krstiti jer nemaš novaca.
 
Kad si se vec dotako te teme ajd da ispricam jednu pricu. Ima ovde kod mene jedan covek petoro dece. Sad, da li svi nisu bili krsteni ili samo mladji to vec ne znam. Uglavnom niko nigde ne radi, on majstorise i jos po nesto tako radi i izdrzava porodicu. Medjutim mnogo voli da pije. Jedan dan on decu u crkvu i ajde pope da krstis decu, a pare nema da plati. Popu nije bas pravo jer zna da po nekad ovaj lako dodje do finih para, a za krstenje da nema. Medjutim kad vec tvrdi da nema i insistira da se deca krste, sto je i u redu, ajde prihvati pop. Krsti pop njemu decu bez dinara. Proslo neko vreme, ide pop da sveti vodicu kad ti vide ovog mortus pijanog. Nije to njemu ni bilo cudno. Medjutim vide i on popa pa ga doziva i mumla nesto. Pop pridje da vidi sta oce, a ovaj onako mortusan vadi 100 evra i promumla da hoce da ga pop opeva za zivota. Kaze kad umre tad mu ne treba nego dok je ziv da ga on lepo opeva i mase mu sa 100 evra ispred nosa. Eto kakvi smo mi ljudi. Svasta ima. Pop ga je tad naravno odbio i pored toga sto je hteo da mu plati 100 evra.
 
Ја мом предочио зашто не бих код њега да крстим дете. Сав је поцрвенео али није хтео да каже ајде ја ћу без надокнаде, па колико имаш дај цркви, или не можеш тамо да носиш дете на крштење. Наравно манастир у Фрушкој гори је посећен недуго после тог разговора.
Код мене није био проблем паре, већ принципи, да неко не помисли другачије.
Али ме страшно нервира, "толико је то по таксенику" када кажу. А промене тему кад им се спомене да у неким другим парохијама нема таксеника.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Zbog silnih manastira po fruskoj gori i bezobrazluka ovdasnjih popova vecina ljudi je resilo da svadbe i krstenja obavlja po manastirima...svakako u manastiru nema tarife,kolko ko da,vino secer brasno,a u crkvi su tarife oko 100e za sve usluge...
E sad je problem sto popovi vise ne daju da se to radi,jel boze moj sto biste isli cak u manastir kad je crkva blize i pripadate parohiji(ostaju bez love)...pa jel moguce da su toliko bezobrazni? I ksko to moze da se zabrani? Iguman kaze pitajte prvo popa pa ako on dozvoli onda nije problem...navodno postoji i tarifa za blagoslov...budi bog snama

Kolega problem venčanja po manastirima je oblačenje današnje omladine i žena koje nije primereno ,ljudi ne shvataju da je to manastir , nije kafana i svadbarska šatorčina.Lično sam prisustvovao jednom takvom venčanju u manastiru Lelić gde je upala gomila ljudi, našminkanih i razgolićenih devojaka i žena .Zna se kako se oblači i ponaša u našim najvećim svetinjama, ko ne poštuje to neka ne dolazi i ne očekuje da će moći tako proći.Venčao sam se u manastiru Velika Remeta 2009god. lično nas je venčao iguman Stefan i nisam pitao seoskog popa za dozvolu i blagoslov .Nazvali smo manastir i rekli su nam da može, zakazali venčanje i obavili ga jednostavno u i bez ikakvih problema.

- - - - - - - - - -

Meni je sveštenik na oči mog kuma ukrao moje kuče Nemačkog lovnog terijera,pa šta da radim ja u Crkvu ne idem radi njih nego radi sebe...

Tako je ,a njihova odgovornost(sveštenika) je pred Bogom veća,jer veći je grešnik onaj koji svesno greši nego neko koji to radi iz neznanja.Zato ne trena voditi brigu o tome ima ko će to uraditi, naše je da vodimo računa o svom ponašanju i sebi.
 
Nas bivsi pop nekad svercovao cigare i naftu. Zaustavi ga policija dok je svercovao, a on mrtav ladan izlazi iz kola, otvara koferce i oblaci mantiju. Sta reci?
Grunt je u pravu jer pored svega toga ne treba zapostaviti veru i crkvu.
Sto se oblacenja tice isto vazi i za crkvu kao i za manastir, a sad sto se sve okrenulo naglavacke pa idu Boze mi oprosti ko na plavi most, to je druga prica.
 
Slazem se sa Maticem. Vjerujem u Boga, pomolim se bogu, ali u crkvu ne idem ima duzi niz godina, samo neke pare traze, nikad kraja tome..
 
Kakvi su takvi su uvek ima izbora moja deca su krstena u manastiru Kosjerevo krstio ih iguman manastira Arsenije Samardžić bez ijednog pitanja i cenovnika
 
Nazad
Vrh