Nikad ovako !

Covek normalan pa poludi ,a nece zivotinja ?

Koliko god da su trenirani i vaspitavani kad im kvrcne u glavi . . . .

Cudim se ljudima koji drze te krvozedne rase u blizini dece , pa se jos hvale kako ih cuvaju i stite .
 
Mene je moja zenka dobermana htela da zakolje,bukvalno,a 6 godina samo bili jedno uz drugo svaki dan.

Odem normalno da je nahranim kad nje nema da skace na boks kao sto je uvek radila,vec se nabila u kucicu i rezi,ja krenem da otvorim boks i tad krece haos.Toliko se zaletela i skocila na mene da me oborila na seno i krenula pravo za vrat.Dozivao sam je,ma nista zapenila i kidise ko besna,srecom cale je cuo pa istrcao sa puskom i opalio tad je podvila rep i uspeo sam da prskocim ogradu.Dok smo gledali dal sam citav vrati se u bosk,ali kako krenem na kapiju tako se zaleti i hoce da me pokida.I cale presece i opali u nju.Pogodi je negde u pleca okrene se dva puta i bam preskoci ogradu i pobeze,nasli je nekih kilometar dalje u sumi ispod drveta i i dalje pokazuje zube.Tu smo joj nazalost presudili.

Ja tu snagu ne mogu da Vam opisem i taj instikt da ubije,od tad kera ne volim da vidim ni na 500m od mene.A odrastao sam sam kerovima i sa tom zenkom 6 godina,sve po ps nikad ni trunku agtesivnosti nije pokazala.

Sreca je sto sam ja bio u punoj snazi pa sam koliko toliko uspeo da se odbranim,al da je krenula na caleta ili kevu tragedija.
 
Svako ima svoj ukus i izbor.Ja recimo ne volim velike pse u dvorištu niti imam potrebu za njima.Trenutno jazavičar i terijer gospodare dvorištem.Nema mačaka,miševa,pacova,zmija a da znaju da lete i golubove bi 'vatali koliko su blesavi.Deca ih urnišu šta im rade i nikada nije bilo neprijatnih situacija čak jazavičara za sve ovo vreme nikada nisam čuo da reži dok terijer reži standardno.
 
Pored dva NKD-a nase dvoriste najbolje cuva Pulin decu obozava neko da pridje deci kada je pusten i da podigne glas taj ga je zavrsio sa poderanim gacama.Dok je bio pusten 50m niz i uz ulicu je on cuvao nije mogao niko proci da on nije javio.U dvoriste ni vrabac ne moze sleteti,a da on ne javi i onda se neke nedoj..ebane komsinice bunile sto je pusten i pretile mi sinterima kao opasno ih gleda pa sam morao da ga vezem. Inace mene dvoriste nije ogradjeno i stalno je setao ispred kuce kad nisam kuci,a supruga sama sa decom on lezi na vratima i nema da iko moze da pridje kad nema nikoga kuci on legne izmedju moje i roditeljske kuce i celo dvoriste je onda bezbedno.Sad zbog tih nedoj...ebanih zenturaca vezan je u zadnjem dvoristu i cuva traktore i kokoske od lisica!Zelja mi je vucijaka da uzmem zbog dece ali dok ne ogradim dvoriste od toga nista jedino mozda jos jednog Pulina nabavim i to beloga!A sto se tice ovih pitova i staforda jesu mi lepi ali ne bi ih voleo imati u dvoristu kad tada tim psima mora da udari krv u glavu i da naprave picvajz za koji su i stvoreni.
 
Da ne bude da branim ove rase, a vidim da se dohvatiste gena i toga za sta su stvarani. Ja recimo kad vidim kuce pa ga nogom cacnem malo pa ga nogom oborim, oni zapravo sami legnu jer vide da ih samo cackam. Medjutim uzeo buraz staforda i ona malo porasla ja nogom na nju, a ona nema sanse da legne pa jos nogama i glavom odguruje moju nogu. Sad kad se pojavi ovaj Zuca ja na njega isto tako i on isto nema sanse da legne. E to su mu geni jer u borbi ako legne onda je gotov.
Sto se tice filmova i borbenih rasa mogu da navedem Haciko gde je glavna uloga pas koji se koristi u borbama, a mnogi su suze i suze prolili. Takodje i Tarner i Huc.

I samo razmislite vi sto bi ih sve potamanili da bi tako mnogi sa zapada potamanili nas Srbe zbog toga sto smo kod njih na losem glasu.
 
Pored Tose u svom dvorištu imam Terijera, Jazavicara, dodz-a i snajka ima pudlu,7 mačaka, brdo kokosaka(nabrajam puštene životinje) i piliće sa vremena na vreme. I svi koegzistiraju. Pogotovo mačke i kerovi a najopasnije što se tiče moje porodice je kvocka. Kada ljudima odnesu iz kuće dobar deo stvari i prasad onda stavi prst na čelo. Džaba i kamere što imam i alarm. Dok mi je Frenky bio živ znao sam da ću da zateknem sve na salašu kako sam ostavio. Sad sam u procesu nabavke kera, takođe borbenog i dvoumim se između cane corso i pero di preso. A sta drugi misle čisto me zabole.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Lici li pas na gazdu? :osmeh:
14w6m41.jpg
Pre bih reko da gazda lici na psa. :osmeh:
 
Razmisljam dok citam sve ovo o kerama pa mi sine misao,za kucu je mozda najpametnije odabrati bilo koju vrstu radnog psa,bas zbog lakoce dresiranja...kapiram da nisu za dzabe bas odredjene rase odabrane za odredjene stvari...
Osim vucjaka,ili ti nemackog ovcara,toliko su se trudili godinama da dobiju kosu liniju ledja da malte ne nema kera sa displazijom kukova i losim zadnjim nogama...steta..
Kuvasa recimo nisam sreo ni jednog da je lepo vaspitan,da cuvaju,cuvaju..a da su ludi i besni,jesu
 
Ja prezadovoljan sa Jazavičarem, sluša samo tako. Lovi pacove, miševe, javlja kad neko dodje, prodje pored kapije itd.
 
Pas je onakav kakvim ga napraviš, bez obzira na rasu, podrasu ili nepriznato stvorenje. Moja sestra koja je bila zagovornik da 'borbene' pse treba istrebiti jer se plašila za svoju decu sada ima dva staforda u dvorištu a samo je provela malo vremena sa njima. Ja sam do prošle godine imao tosu ino i boljeg čuvara i pitomijeg borbenog psa nećete naći. A nedaj ti boze da je stranac položio ruku na mog sina u sekundi bi ostao bez nje.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Zamisli da tvome sinu dodje u posetu neki drugar ?

I eto deca se dovate lopte , zaigraju se ,bude faul ovo ono , pocnu da se svadjaju , otimaju oko iste i pas to shvati kao agresiju prema tvom sinu

Ako odrasloj osobi kida ruku ( kao sto sam kazes) sta je sve sposoban da ucini detetu.

Keru treba par sekundi da skoci na zrtvu , a koliko tebi da je zastitis , i da li si bas uvek prisutan i non stop na oprezu ko zapeta puska

kad vam neko dolazi u posetu ( uvek ce se naci i neko ko je za psa NEPOZNATA osoba )

Ogromna je odgovornost drzati agresivne vrste i to mnogi vlasnici ne shvataju .
 
Poslednja izmena:
Naprotiv ja shvatam sta je moj pas, a napomenuo sam' stranac' što moji prijatelji i njihova deca nikako nisu. Kum ima staforda dvoje dece i trece na putu. Jedan prijatelj 4 pitt-a veterinar i puno dvorište pudlica koje su deset puta opasnije od pitova(ne zezam se) drugi prijatelj dogu argentino dvoje dece i treće na putu itd, itd. Da ne nabrajam. Skoro svi iz mog okruženja imaju 'opasne' pse. I svi mi imamo psihickih problema i koje kakvih kompleksa dal nižih ili viših vrednosti, male piše itd.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne postoje opasne rase pasa , postoje opasni ,neuravnotezeni ,iskompleksirani vlasnici i uz takve je svaka rasa opasna da li oni drzali kokere pudle ili bulove.
Kod mene u komsiluku je jedna "maza" labradorka morala na uspavljivanje jer je imala 2-3 "nenemerna" ujeda po komsiluku ,a na kraju je i vlasnicu dobro prostepala.
Ali joj je od malena bilo dopusteno sve i ona je skontala da je gazda u kuci.....
 
........I svi mi imamo psihickih problema i koje kakvih kompleksa dal nižih ili viših vrednosti, male piše itd.

Da,Miloice hvalim se jer sam lud,i cudim se vama "pametnima" na takvim razmisljanjima...


Nema potrebe za bilo kakvom vrstom ironije ili vredjanjem , sto se mene tice drzite i mecke ( ako vam zakon dozvoljava ) ali procitajte

ponekada i iskustva vasih drugih kolega kerovodja .( valjda ovo nije pogrdan izraz , naime u vojsci smo tako zvali ljude koji su se

brinuli (hranili i setali ) o sluzbenim psima


Mene je moja zenka dobermana htela da zakolje,bukvalno,a 6 godina samo bili jedno uz drugo svaki dan.

Odem normalno da je nahranim kad nje nema da skace na boks kao sto je uvek radila,vec se nabila u kucicu i rezi,ja krenem da otvorim boks i tad krece haos.Toliko se zaletela i skocila na mene da me oborila na seno i krenula pravo za vrat.Dozivao sam je,ma nista zapenila i kidise ko besna,srecom cale je cuo pa istrcao sa puskom i opalio tad je podvila rep i uspeo sam da prskocim ogradu.Dok smo gledali dal sam citav vrati se u bosk,ali kako krenem na kapiju tako se zaleti i hoce da me pokida.I cale presece i opali u nju.Pogodi je negde u pleca okrene se dva puta i bam preskoci ogradu i pobeze,nasli je nekih kilometar dalje u sumi ispod drveta i i dalje pokazuje zube.Tu smo joj nazalost presudili.

Ja tu snagu ne mogu da Vam opisem i taj instikt da ubije,od tad kera ne volim da vidim ni na 500m od mene.A odrastao sam sam kerovima i sa tom zenkom 6 godina,sve po ps nikad ni trunku agtesivnosti nije pokazala.

Sreca je sto sam ja bio u punoj snazi pa sam koliko toliko uspeo da se odbranim,al da je krenula na caleta ili kevu tragedija.
 
Nema potrebe za bilo kakvom vrstom ironije ili vredjanjem , sto se mene tice drzite i mecke ( ako vam zakon dozvoljava ) ali procitajte

ponekada i iskustva vasih drugih kolega kerovodja .( valjda ovo nije pogrdan izraz , naime u vojsci smo tako zvali ljude koji su se

brinuli (hranili i setali ) o sluzbenim psima

Ja sam imao 10 godina rota (jedno vreme 2 kom) pa 10 staforda i pratece avlijanere koje smo usvajili. Sto se mene tice staforda i sl rase vise nikad ne bih drzao. Podavio je sve po komsiluku od kerova koji su mu se suprotstavili a vaspitavan je kao pudla. Velika je to odgovornost za drzati a mi nismo cesto odgovorni vlasnici, nememo 100% zagradjena dvorista i nismo budni 24 h da pazimo sta ker radi. Pletena zica za staforda je nikakva ograda. Ako hoce, pokida je ko nista.
Dal' su male pise ili ne ali ja sam rota i AST drzao bas zato sto sam verovao da je do gazde ali jbga takvi psi imaju gen za borbu i dominaciju i to obavezno ispliva. A kad se desi, posledice su katastrofalne

Nikad mi staford nije napao ljude ali mali dodz (zenka) koju sam imao jedno vreme je ujela komsijinu cerkicu. Srecom, mali ker, ogrebotina ali dete istraumirano. Mogao je komsija da me prijavi i eto sranja.

Sto se rota tice, nikad problema, stabilan i stalozen ker ali 40 kg i ako poludi eto sranja

Uzmite se u pamet ljudi i ne tovarite sebi na vrat takve obaveze da morate sve vreme da budete na oprezu. Sa takvim kerovima rizik UVEK postoji. Ja pse obozavam i to bez obzira na rasu ali od sad smo avlijaneri, eventualno jazavicar,ili nesto tako malo, lajavo, da mu ne treba posebna nega da mogu ko covek da odem na more a da ga komsija nahrani. Dvoriste mora da bude tvrdo ogradjeno u svakom slucaju.
 
Nisam ironičan, ali šta može dodz da uradi ako lopov utrci u dvorište a ja nisam kući. Policija neće da se bakce sa takvim stvarima, neće čak ni da izađe na lice mesta. Ljudi u velikoj meri drže velike pse iz potrebe i to ozbiljne potrebe.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Кад ти лопов уђе у кућу ето теби срања, а ако уђе у двориште и кер га покида или закоље ето теби опет срања.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh