Nikad ovako !

Ne bilo prevrtanja da se nije teralo pun gas. Greota nov.traktor, lepe prikolice, ali jurnjava je mogla koštati nekog glave. I to nedužnog pešaka, biciklistu, pa i automobilistu.
A budale koje voze patos gas traktor, eto kako završavaju. Kakve kočnice, koliko god da.su ispravne ili neispravne, na asfaltu je ludost da se.izvrnu.
I ovo je baš za ovu temu, nikad ovako.
 
I na kraju, šta bi s ovim "isprevrtanim" od jutros?
Šta kaže slovo (sila) zakona u ovom slučaju?
Hoće li (nesrećnik) na svu muku dobiti i kakav "papirić" sa uplatnicom u ratama?
Ништа специјално, све по реду. Све исподизано, жито претоварено у другу приколицу, трактор и приколица на шлепу......а несрећника наравно чека и слово закона на папирићу....горе му је шта ће му шефови рећи него казна, вероватно ће му они леђа одерати за трактор и приколицу (неће скоро добити отказ)
@KishRobert знам шта се све вози а богами и како се вози....ово друго боље знам.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Verujem da je situacija svuda slična ako ne i ista: potpunu svetlosnu signalizaciju i ispravne kočnice ima jako mali broj ljudi a to su oni koji imaju puno tura da preteraju te stoga nema i ne sme da bude improvizacije.
 
U sezoni vucem non stop sa 533/539 otp 12-12.5t bruto, a prazan sam oko 3900kg, traktor 1600kg. To je dodji limit kao i mindjusareva kombinacija. Iz dalje se planira skretanje, kocis motorom i slicno. Spustanje i penjanje na breg pazljivo.
 
Ima pravilo da teret koji se vuce ne sme da pređe 150% mase vucnog vozila. Ispravite me ako grešim oko procenta. To se uveliko premašuje ako se kače 2 prikolice. Slabo ko o tome vodi računa.
 
Znam zasto sam napisao EU jer znam kako je isla registracija prikolica i traktora prije ulaska u EU. Nije se gledala nosivost osovina i ispravnost guma i kocnica, samo jel ima papire, jel ima signalizaciju i to je TO. Sad prikolica mora biti ispravna u svakom pogledu i ako ima kocnice (propisano je i koja nosivost prikolice MORA imati kocnice) MORA ju dovuci traktor koji ima ispravnu zracnu instalaciju i prikolica MORA ici na valjke. Ako ne prolazi makar jedan od kriterija, nista od registracije.

U zetvi u pravilu policija ne pravi probleme dok se nesto ne desi a ako dodje do kakve pizdarije, ceslja se s jako gustim cesljem sve od pocetka do kraja.
Bobo nemoj da se ljutis ali pretera ga.Nismo mi iz Australije!Znamo svi sta je EU ali,takodje znam i da tamo prolaze kola tehnicki pregled a i ne vide tehnicki pregled.Svajcarska,Nemacka Austrija jos uvek imaju zapregu a nemaju signalizaciju vec samo katadiptere.Svi mi vidimo kakve se masine uvoze iz Eu i koliko je odrzavana tehnicka ispravnost.Sve to zavisi od vlasnika ne Drzave.
 
Ima pravilo da teret koji se vuce ne sme da pređe 150% mase vucnog vozila. Ispravite me ako grešim oko procenta. To se uveliko premašuje ako se kače 2 prikolice. Slabo ko o tome vodi računa.

Napisao sam i na PP ali pisat cu i ovdje.

Ako prikolica NEMA nikakav kocni uredjaj ili traktor ne moze spojiti kocnice zbog nekog razloga, tad vozilo koje vuce mora imati 2/3 ukupne dozvoljene mase cjelog voza.

Kako Bojcetic rece, spediter (bez kocnica) maksimalne ukupne mase 3t smije vuci vozilo koje ima ukupnu dozvoljenu masu BAR 6t...


Za prikolice s kocnicama trenutno nisam upoznat, trebao sam kupiti prikolicu 8t bez kocnica ali sam odustao jer se ne moze na tu nosivost registrirati a prosle godine uredno prosla registraciju...

Bobo nemoj da se ljutis ali pretera ga.Nismo mi iz Australije!Znamo svi sta je EU ali,takodje znam i da tamo prolaze kola tehnicki pregled a i ne vide tehnicki pregled.Svajcarska,Nemacka Austrija jos uvek imaju zapregu a nemaju signalizaciju vec samo katadiptere.Svi mi vidimo kakve se masine uvoze iz Eu i koliko je odrzavana tehnicka ispravnost.Sve to zavisi od vlasnika ne Drzave.

Ne kazem ja nista odakle ste i o cemu se tu radi. Koliko forumasa ima ZMAJ kombajne koje vozi bez kocnica?!? Mnogi su to pisali u temi ZMAJ da im kocnice ne trebaju i da se "ne mogu napraviti" a moj kombajn 1979.g. i kocnice RADE. Pogledaj prskalice koje iz vana dolaze, SVAKA je atestirana, pogledaj prikolice i cisterne koje iz vana dolaze SVE DO JEDNE imaju ispravnu signalizaciju. Vani je uredjenije drustvo i ne pada im na pamet varati drzavu, imaju neku svijest, uvjerio se vise puta u ovo sto pisem. Kad gore dodje balkanac, gleda se samo kako nekoga presvuci i kako nesto utajiti od drzave...

Jos nisam vidio ni jedan stroj koji je iz vana dosao (ono pokupito s otpada ne racunam) a da ima neispravnu signalizaciju.
 
Ma ti Balkanci lopovi, a drzava jadna samo daje i daje i placa...

Aj' malo stisaj Radio Slobodnu Evropu, sada ce emisija o subvencijama.
 
Nek se ljuti tko god hoce, gdje god sam bio u Europi kad god cuju odakle sam odmahuju rukom... Pitaj se zasto je to tako... Balkanac gdje god se pojavi ni jedan nije poznat po nekim dobrim djelima, pogotovo frisko pridosli koji se jos nije udomacio kako treba.

Ja samo kazem kako je a ti i dalje misli da ja serendam i pricam u prazno.

Treba nam netko uvoditi red, pogotovo po zemljama gdje narod ima previse odrijesene ruke da se zajebava kako god zeli...
 
Slažem se da treba reda ali šta onda reci za saobraćaj u Pakistanu ili Indiji? Tek je to haos. Naravno, uvek treba da se ugledamo na nekog pa da nam bude bolje, ne samo u saobraćaju.
 
Ja samo kazem da nam je svima jasno kako je u Evropi divno-bajno-sjajno, te zemlje su bile uredjene i pre rajha.
 
Nazad
Vrh