Nikad ovako !

sinoc ,u mom selu ,berac zmaj jednoredni,iscupao prste coveku koji radi 40 god.sa beracem,u bg je u neku bolnicu.hteo da izvuce tuluzinu pozadi beraca ,kod onih par valjaka sto izbacuju lom
 
Na eliminatorskim valjcima? Klasicna greska, inace sam i sam davno imao "bliski susret" sa beracom.Naime po zavrsetku berbe ocistim ja berac (Z 213),podmazem pustim da malo odradi i podjem sa flasom ulja da podmazujem lance. Podignem jednom rukom onaj veliki lim kao korito, razdjeljivacki koji ide izmedju redka koji se bere i onog sljedeceg ne obranog, i normalno zaboravim da ce ga u donjem kraju dohvatiti privodni lanac. I samo mrak pred ocima i neke zvjezdice kao u crtanom filmu, otvaram oci i nalazim se jedno tri cetiri metra od beraca ali sam na nogama i osjecam da mi se krv sljeva niz lice.Mlao odem do cika doktora, sreca nema lomova, samo mi malo produvao devijaciju u nosu.I dan danas se pitam kako sam mogao napraviti tako magarecu gresku, i kako me ''ispalio'' tako daleko a da sam ostao na nogama.
 
sinoc ,u mom selu ,berac zmaj jednoredni,iscupao prste coveku koji radi 40 god.sa beracem,u bg je u neku bolnicu.hteo da izvuce tuluzinu pozadi beraca ,kod onih par valjaka sto izbacuju lom
Refleks je ponekad kontraproduktivan .Covek potegne za klasurku i kada valjci cimnu prema sebi ruka se automatski cvrsto steze oko klasurke i saka odlazi izmedju valjaka. Slicno je i sa elektricnim vodom .Ako se dodirne vanjskim delom sake u slucaju napona nema opasnosti .Ako se dodirne sa unutrasnjim dijelom sake dolazi do stezanja i nemoze se vise pustiti.
 
Sinoc sam se cuo sa drugarom koji je u bolnici zbog povrede ruke od beraca.Kaze,svaki dan dolaze sa slicnim povredama.Strasno...
 
Uh takvih nepsretnosti ima koliko hoces, svi zure daj ovo na brzinu daj ono i posle dva puta kasnis, prvi put jer nisi uradio posao a razlog je drugi(sjebao si ruke u berac ili silokombajn) i osta njiva ne uradjena.... Koncetracija mora biti 150% i nema zaboravio sam, masina ne ume sama da stane.... Vodite racuna drugari
 
Kao sto vecina zna imao sam problema sa 539 (stalno mi proklizavao kardan) i ja od nervoze jel 100 puta stane berac (proslajfuje lamela) stalno iskacem da ocistim tamo na privodnim lancima kad se zaglavi!!!!!
Medjutim vratio sam traktor par metara unazad i vidim kardan stoji!!!!!! Ali djavola stoji jel je zaglavljeno na privodnim lancima!!!!!! Ja mislio da sam iskljucio (magarac) i pocnem da vadim ono sto se zaglavilo!!!!!!!
U sledecem trenutku izvadim sve preostalo u jednom cugu i BERAC KRENE DA RADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boze ljudi nisam znao sta da uradim u tom trenutku kad sam to doziveo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odmah sledeceg dana je lamela sredjena!!!!!!!! Hvala bogu nista mi se nije desilo a od tad gasim traktor SVAKI put!!!!!!!
 
Druze odsekle mi se noge kad sam video to!!!!!!! reko majkumu mogle ruke da odu ko od sale!!! Da ih povuce na dole ili cak noge da mi zakaci tarup!!!!!!
 
Negde u Srbiji, skinuto sa fb.

vestak.jpg


Kazu u pitanju Ruska 16 koja je pakovana ovde...
 
Refleks je ponekad kontraproduktivan .Covek potegne za klasurku i kada valjci cimnu prema sebi ruka se automatski cvrsto steze oko klasurke i saka odlazi izmedju valjaka. Slicno je i sa elektricnim vodom .Ako se dodirne vanjskim delom sake u slucaju napona nema opasnosti .Ako se dodirne sa unutrasnjim dijelom sake dolazi do stezanja i nemoze se vise pustiti.

pa nije bas tako to sto pises za struju i refleks. ako provodnik diras vanjskim dijelom prsta, sake. pri elektricnom udaru misici se grce i saka,prsti se automatski grce i odvajas se od provodnika. a kad diras unutrasnjim dijelom prsa onda dolazi do zakljucavanja prsta ili sake za provodnik i tad nema spasa. a kad su extremni naponi u pitanju tad ne moras ni da darnes provodnik zasjas ko sijalica :osmeh:
znaci refleks i grcenje misica uslijed elektricnog udara su savim dva razlicita pojma.
 
3x16 je kod mene stajala godinu dana u vrecama od 50kg, i nikada sa njom nije bilo problema zbog zgrudnjavanja, ko zna sta su ovi radili i gde su je drzali.
 
@landini @ Zemljak ,prvo procitaj dobro kada nekoga demantujes .Napisao si isto sto i ja za struju.
 
Nazad
Vrh