Nikad ovako !

Blazo zasluzuje svako postovanje.
 
Svaka cast coveku! Koliko bi nas ovako postupilo u tom trenutku? Verovatno vrlo malo. Ovo je bila borba na zivot i smrt.
Ja bas mislim da bi dosta ljudi postupilo kao on, bas zbog tog boldovanog dela. Ko zna sta se sve probudi u coveku kada dodje u tu situaciju. Nikada nisam nesto tako dozivo i nadam se da necu, ali mislim da se onda budi ono zivotinjsko u coveku. Drugo je pitanje koliko bi ljudi izaslo zivo iz tog duela. Inace, svaka cast coveku i nadam se da vise nece morati da se bori sa medvedom :bravo:.
 
Danas bio sa caletom do grada da kupi neke potrebstine i ja neke delove,posto sam zavrsio pre njega cekao sam ga u kolime dok ne naidje... Umedjuvremenu nekoliko kuca ispred mog auto (bio sam parikiran pored jedne kuce) poceo da se podize neki dim... JA prvo pomislio nije to nista zapalili ljudi neko smece ili slicno,ali dim postaje malo jaci.. A meni nesto neda mira da sedim u kolime nego krenem pesaka do te kuce.. Cim sam se priblizio video sam da dim izbija kroz crep kuce (kuca na dva sprata) ja brzo zovi na kapiju kod jednog pa kod komsije NEMA NIKOG sva sreca prekoputa bila jedna radnja i odatle pozvasmo vatrogasce... Dok su vatrogasci stizali komsije uspeli da dozovu vlasnicu kuce (starija zena) da izadje napolje jer joj gori krov,ona zena nista nije ni primetila.... Motao sam se tu jos neko vreme raspitivajuci se da u kuci nema jos nekog da nije mogao da izadje sam da odem po njega ali na svu srecu u kuci nije bio vise niko!!! JA nesto tuznije i strasnije u zivotu nisam video.... Stajao sam tu sa jos dvojicom troicom bespomocni da ista pomognemo!!!!!!!! Nikad se losije u zivotu nisam osecao da se nesto desava pred mojim ocima a da nemogu nista da preduzmem.... NEznam koj mi djavo ali ovo nije prvi pozar koj sam primetio (prvi)... Prosle godine sam ugasio jednu pomocnu zgradu uz pomoc kofe samo... Nedaj boze nikom samo to mogu da kazem.... :udri:
 
Imao sam priliku da vidim štalu kako gori, prije desetak godina. Djeca se igrala na tavnu a on bio pun baliranog sijena, neko je imao upaljač ili šibicu i eto...sreća samo da su gazde bile tu da izvedu stoku na vrijeme. Zaista vrlo neprijatan prizor gledati kako nešto gori. Inače, dok su u ovom slučaju došli vatrogasci, od štale praktično ništa nije ostalo sem par zidova. Poznanik mi je prošle godine pokazao snimke napravljene na svadbi u jednom susjednom mjestu, djeca bacala petarde i neki debil baci petardu na krov štale, plane ona, sjenik do nje, šupa sa mašinama, svinjac...nekoliko grla stoke je izgorelo, traktorska prikolica, cisterna za osoku, presa, par hiljada bala i komplet sve zgrade, ni vatrogasci sa jednim vozilom nisu mogli ništa, sve zgrade bile povezane krovom, trebalo je bar 2-3 vozila da gase da bi zaustavili onoliki požar. To je bila prava tragedija, nije bilo ljudskih žrtava doduše ali je šteta bila katastrofalna.
 
Posle kazu da Vatrogasci nestizu brzo,ai jednostavno ovo je za 5min toliko buknulo da niko vise ne ugasi.... Zalosno je gledati bespomocno da gori nesto sto je 10god i vise sticano i sve to ode za 10min u dim...
 
Moram reci da nije teorija zavere, nego se sve to desava. Meni je jedan drug prosuo ovakvu prici i ja mu isto nisam veroavao. Ne budem ti ja lenj, uzmem uzorak vode iz ujakove kisnjicare i odnesem na analizu, kad u njoj samo sto krokodila nije bilo. U vodi su nadjeni i Aluminijum i Barijum. Ne verujete? Uzmite uzorak kisnice i odnesite na analizu u Higijenski zavod (Institut za javno zdravlje) u Novom Sadu i recite da je bunarska voda. Samo ce vam se reci...
 
Samo da se nadovezem na ovu pricu.Danima padala kisa znaci zemlja mokra nema prasine,e sad juce predvece malo a isto i oko 20 do 21 h.pala neka mala kisica kod nas ali zanimljivo je bilo to da ko je imao kola napolju da su sva kola bila prljava kao da su isprskana nekom smesom ili kisom pomesanom sa prasinom a napominjem da prasine uopste nema jer je zemlja suva.Cudna je to bila kisa.
 
Samo da se nadovezem na ovu pricu.Danima padala kisa znaci zemlja mokra nema prasine,e sad juce predvece malo a isto i oko 20 do 21 h.pala neka mala kisica kod nas ali zanimljivo je bilo to da ko je imao kola napolju da su sva kola bila prljava kao da su isprskana nekom smesom ili kisom pomesanom sa prasinom a napominjem da prasine uopste nema jer je zemlja suva.Cudna je to bila kisa.

evo odgovora na tvoje pitanje http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/385257/Zuta-kisa-u-Beogradu-Vetar-doneo-pesak-iz-severne-Afrike ,inace gledao sam jedan dokumentarac o povecanom oboljenju od astme na jednom ostrvu na istocnoj obali amerike,a uzrok je bio povecanje pustinje u africi i velika kolicina peska koja je padala na to ostrvo, Vetrovi su cudo,nose pesak i po 8000km.
 
Nazad
Vrh