Nexat, novi koncept poljoprivredne mehanizacije

Boderlica

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2011
Poruka
2.983
Lokacija
kac
Nisam pronašao na našem forumu ništa na temu nemačkog proizvođača novog koncepta poljoprivredne mehanizacije Nexat. Voleo bih da razmenimo mišljenja na ovu temu, nadam se uskoro i nečija iskustva
 
E u ocin a ja bas imam bregova :(

Svasta ti Njemci umeju da naprave samo ovo bas i nije neka revolucija. mehanicko cudoviste velicine zgrade, ucinak ogroman kada se pokvari treba ti telehender da zameni filter prasine u kabini. Moguce da polja u istocnoj nemackoj mogu da uposle ovakve masine, kao nekada PKB cuvene IMT zglobase.

I vidim da pravi stalne tragove zbog nacina kacenja prikljucaka.
 
E u ocin a ja bas imam bregova :(

Svasta ti Njemci umeju da naprave samo ovo bas i nije neka revolucija. mehanicko cudoviste velicine zgrade, ucinak ogroman kada se pokvari treba ti telehender da zameni filter prasine u kabini. Moguce da polja u istocnoj nemackoj mogu da uposle ovakve masine, kao nekada PKB cuvene IMT zglobase.

I vidim da pravi stalne tragove zbog nacina kacenja prikljucaka.
Kabina se spušta verovatno skroz do zemlje da bi ušao i izašao vozač. Verovatno i kada se menja filter prašine na kabini. Revolucija ili ne ali ima samo četiri pogonska točka, jednu kabinu, jedan motor, jednu registraciju, umesto nekoliko mašina sa svojim motorima, točkovima, registracijama i td. Bolje se iskoristi
 
Na prvom snimku se vide teleskopske merdevine pored kabine, izgleda da su to resili, jer na drugom toga nema.
 
Megalomanija.
Može li još veće.
A sad već skoro 60% populacije na planeti živi u gradovima misli da je proizvesti hranu nešto što se podrazumeva.
 
Njima je kada je kvalitetno skupo im. Kad je uvozno djubre jeftino, opet im nevalja zato sto je djubre.


Masina za velike posede, kombinate ... Bilo je emisija u Ukrajni sa ovom masinom pre rata.
 
Kabina se spušta verovatno skroz do zemlje da bi ušao i izašao vozač. Verovatno i kada se menja filter prašine na kabini. Revolucija ili ne ali ima samo četiri pogonska točka, jednu kabinu, jedan motor, jednu registraciju, umesto nekoliko mašina sa svojim motorima, točkovima, registracijama i td. Bolje se iskoristi

ima smisla ta jedna registracija, ali kada ti crkne jedna masina sa tim jednim motorom nemas ni jednu. onda moras da imas dve skupe masine da ne bi kasnio sa poslom na 2000ha, vrzino kolo

kada bi napravili ovako nesto ali da je kao mercedesov unimoog pa mu stavis bure od 1500l i grane i ides oprskas, stavis rasipac kutiju od 2t itd... ali na kraju dobijes isto-malo-drugacije za vise novca
 
ima smisla ta jedna registracija, ali kada ti crkne jedna masina sa tim jednim motorom nemas ni jednu. onda moras da imas dve skupe masine da ne bi kasnio sa poslom na 2000ha, vrzino kolo

kada bi napravili ovako nesto ali da je kao mercedesov unimoog pa mu stavis bure od 1500l i grane i ides oprskas, stavis rasipac kutiju od 2t itd... ali na kraju dobijes isto-malo-drugacije za vise novca
Veličina može biti promenljiva, po meni je bitan koncept
 
U planu mi je da ga uzmem 2070 godine ako budem ziv neki polovan sa prekucanim satima deda vozio sa kratkom rukom jer pedale nema verovatno je hidro pogon
 
Nije da mračim ali ima dosta i negativnih strana...


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh