New Holland

Hvala Cici puno. Ima za njega posla odmah. Ima da ore 60tak jutara. Za sada.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Vidim da nemas menjac za brzinu kardana. Jel ima fiksnu tj. samo jednu brzinu? Koja je?

Mislio sam na veliku rucku sa zutim vrhom.





288rsbp.jpg



Mozes programirati obrtaje motora tako da kada pritisnes na ono dugme skroz desno na palici digne ti obrtaje na recimo 1900. To je dobra stvar da ne moras da nabadas stalno obrtaje na rucnom gasu.

Tegovi u zadnjem tocku su dobra stvar, ja to nemam.
 
Каминс и фијат су једно време опасно сарађивали, док ФИЈАТ није у потпуности развијо своју палету мотора, на бази каминсових дизелаша. Данас ФИАЈТ више не сарађује са каминсом, разлог је наводно варање ФИЈАТА у САД поводом емисије загађења тих њихових мотора, па су у целу ту причу италијани увукли каминс, на шта се овај оградио јер је он само дао одређену технологију при изради тих мотора...
 
Cici koliko tvoj ima sati, jel si imao do sada neku ozbiljniju intervenciju na traktoru?
 
Mislim da se spolja menjaju obrtaji kardana. Tako su mi bar rekli. Tegove i jednovodu pneumatsku instalaciju sam dobio zato sto mi tamo drugari rade. Inace se ne dobijaju. Cici, da li je hidraulika spolja kao kod tebe?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Cici koliko tvoj ima sati, jel si imao do sada neku ozbiljniju intervenciju na traktoru?

Ima 5200 sati.

Menjali smo mu lamelu prednje vuce. Radio sam sa podrivacem medju i stalno sam skliznuo u brazdu a bila je ukljucena automatska prednja vuca i stalno sam kontrirao da bi izasao iz brazde. Prilikom okretanja za vise od 25 stepeni iskljucuje prednju vucu a kada ispravim volan ukljucuje i tu dolazi do velikih udaraca ako je pod velikim opterecenjem pa je propala ta lamela. Smatram da je ovo bila moja greska. Mada sam cuo da su i drugi imali te probleme ( na Pumama ). Takodje sam cuo da su ojacali te lamele jer smo i mi ugradili ojacanu verziju.

Stradao lezaj u menjacu na 2700 sati i morali su da ga rasture i izvade menjac da bi se to promenilo. Kasnije smo menjali jedan senzor na menjacu koji je kostao 100 eura i prosle godine jedan senzor koji meri pritisak ulja u menjacu i kostao je 20 eura. Menjali smo mu crevo jedno od antifriza jer je kapljalo i to je kostalo oko 60 eura i to je sve sto sam imao od kvarova.

- - - - - - - - - -

Cici, da li je hidraulika spolja kao kod tebe?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Sudeci po slikama jeste. Ako me oko ne vara imas najslabiju varijantu hidraulicnih klipova i moram da te razocaram nisu dovoljno jaki za teske prikljucne masine ( preko 2 tone ). I ja sam imao te cilindre i pre mesec dana sam ih promenio na mnogo deblje/jace. Hidraulicna pumpa je kod mene mega flow od 150 litara a standardna je 120 litara. To se ne vidi koja je kod tebe.
 
Poslednja izmena:
E da nas je malo vise na forumu kao sto je Cici Moric. Kratko,sazeto,realno i iskreno. Svaka mu je na mestu i drugima od pomoci. SVAKA CAST

- - - - - - - - - -

Ziko,zelim ti da te sluzi min 10000 sati bez i jednog kvara i da se navozas u njemu u sreci i zdravlju. Prava masina.
 
Hvala svima! Cici, klipovi su 115mm koliko sam uspeo izmeriti.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nek je sa srecom Ziko!kako to da si promenio boju,s'obzirom da si do sada radio sa masejom?nisi bio zadovoljan i/ili?
 
Nek je sa srecom Ziko!kako to da si promenio boju,s'obzirom da si do sada radio sa masejom?nisi bio zadovoljan i/ili?
Hvala. Boju smo promenuli zato sto je novo i povoljno i sigurno. Traktor je novije koncepcije od maseja, manji potrosac, ima bolju transmisiju, ima dosta sire gume, preteklo nesto para, a i u nekoj najavi je prosirenje proizvodnje. Kockice se sklopile i mi pazarili.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Čisto pitanje, da li NH mali potrošač kao fiatagri, s obzirom da je neki naslednik tih traktora. Sve najbolje zikabog, neka ispuni sva tvoja očekivanja. Vredi li razmisljati o nekim modelima od 100 ks stari 5-10 godina?
 
Cestitam na kupovini, masina je babaroga. Da dugo sluzi bez kvarova.
Lepo je videti da se kupuju nove masine :ppozdrav:
 
Zar ovi novi plavci nemaju drugacije oznake (T7210 u ovom slucaju)? Ili je ovo starija serija pa jos nosi ovakvu oznaku? Kod nas u MK svi imaju novije oznake pa zato pitam.Da li je ovaj traktor stvarno isti kao Puma 210 (motor,menjac,zadnja osovina)ili nemaju istih dodirnih tacaka?
 
U njemu je tier3 motor zato nosi stariju oznaku, da je noviji tier 4 A,B bio bi T7 260-70. Kod NH te novije oznake ne oznacavaju pravu konjazu (kao sto je kod Case-a, Steyr-a) tipa T7210 ima 165 ks oracke snage ne 210 kojih ima u transportu i na kardanu ... Poredjenjem Zikinog 7060 i Pume 210 sve im je isto samo sto je NH (ti veci, ne najveci) dosao iz Engleske Basildona a Case i beli iz Austrije St. Valentina, motori stizu i za jedne i za druge iz Italije - FPT ogromne fabrike motora. Imali su tih velikih par komada kao i 6080, 6070, 6050 a i malo malo pa povuku te starije modela za Ukrainu,Moldaviju itd Juznu Ameriku pa i nase trziste gde jos mogu jos da se prodaju a i da mogu nekako cenovno da pariraju Titanu koji takodje jos uvek prodaje starije modele ... Kad su poceli sa prodajom NH na imanja su vecinom otisli noviji modeli serije T6,7,8 a i uput su po koji prodali.
Inace odlicna masina Ziko. ::super::
 
Poslednja izmena:
Znaci tier3 ne koristi ad blue dodatak,a noviji motori tier4 vec zahtevaju ad blue?Hvala na odgovoru.
 
Bas tako, imaju SCR sistem. Mada nije ni ad blue neki bauk, potrosnja njega se jedino primeti u oranju, ostali radovi nista pogotovo transport. U oranju na 2 rezervoara goriva tj oko 700 l evro dizela potrosi 1 ad blue 50 l.
 
Sve je Slavko objasnio. Ovo je stariji, euro3 model (kao velika Case Puma). Sto je mozda i donekle dobro posto je upitan kvalitet AdBlue na nasim pumpama. Bratu je na T6 dva puta zapusavao filter za AdBlue koji kosta oko 80.000 din. Od tad AdBlue samo sa Nis-a. Garancija je godinu dana bez obzira na sate.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh