New Holland

mityooo...........verujem da u takvoj zemlji ne pomaze nikakva daska.......tu je bila veoma mala brzina ne iz razloga sto traktor ne bi mogao da vuce brze nego sam se plasio pluga jer se i ovako dosta krivio.

Na ostalim mestima naravno da je islo lakse ali je daleko od toga da je lako oranje
 
Danas sam napravio firangice za prednje blatobrane na velikom New Hollandu. Još moram stavit i na gornji kraj blatobrana no nestalo mi materijala.


 
danasnje spremanje:

ftmq9w.jpg


a ovo su tragovi zadnjih tockova koje ostavlja NH u prvom prohodu. Kao sto vidite tockovi skoro nista ne upadaju u zemlju.

abmhhd.jpg


2330he.jpg


danas sam prvi put merio koliko moze da uradi. Parcelu od 8,5 KJ sam uradio za tacno 55 minuta ( drugi prohod ). Prvi put vozim 12 brzinom na 1700 obrtaja ( 10.5 - 11 km/h ) a drugi put ide istom 12 brzinom samo sto vozim na 1900 obrtaja a brzina je tada 12 km/h. U drugom prohodu moze bez problema da vuce i u 13 brzini ( 15 km/h ) ali mi setvospremac nije bas najbolji pa se gusi ispred rotora. Fabricki na njemu nije bilo rotora i montirani su naknadno i malo su blizi zadnjem redu S opruga pa zbog toga hoce da skuplja zemlju kada se vozi brze od 12 km/h. Potrosnja je oko 3 lit/KJ
 
Cici,da li se zemlja toliko složila da traktor ne propada ili je nešto drugo u pitanju? Čije gume ima NH i na koliki pritisak ih voziš ?
 
Lagao bi kad bi rekao da se zemlja nije slozila ali je to tako svake godine. Dok sam sa FIAT-om spremao ostavljao sam prilicno duboke tragove koji su se malo videli i posle drugog prohoda. FIAT nosi zadnje gume 20.8 sirine i laksi je od NH nesto vise od 1000 kg. Ne da sam se odusevio kada sam krenuo ove godine da spremam sa NH i kada sam video da maltene lebdi iznad zemlje i skoro da i ne ostavlja tragove. Njegove zadnje gume su sirine 580 ( znaci nekih 6 cm sire od Fiatovih ). E sad dal tih 6 cm toliko znace ili je fazon u gumama? Na Fiatu su Barum a na NH Pirelli TM 700 gume. Jesenas sam ih naduvao na 1.7 i od tada ih nisam ni proveravao ali najverovatnije ne pustaju :osmeh:
 
Fazon je u gumama.Manje mi je propadao massey nego torpedo.Masssey ima isto kao i tvoj NH Pireli TM 700 a torpedo neke Galaksi (tako nekako).Kaži mi da li u uputstvu piše da trema da je pritisak 1,7 bara?
Post je spojen: [time]1271880595[/time]
_________________________________________________
U temi gume sam postavio nešto o Pireli gumama a evo i ovde.Mislim da treba manji pritisak.Neznam koje su dimenzije guma ali probaj da se snadješ http://www.semcice.cz/trel/eng/intro/f_pirelli.htm
 
Ja bih rekao da NH ima bolji raspored tezine izmedju prednje i zadnje osovine pa zato manje propada.Fiat je verovatno tezi na zadnjoj osovini pa zato vise propada.
Takav slucaj je i kod mene posto sam pre setvospremao sa ursusom 904 koji ima sire gume a sad kejs ima uze gume a manje propada, tezina je slicna(ursus je malo tezi) ali raspored tezine na kejsu je 40%-60%.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Nemoram ga ja to pitati jer ja znam da više neću kupiti NH. ::namigivanje::
Sta zameras Holandu? Da li mislis da bi bolje prosao da si uzeo neki drugi traktor? Nesto iz SDF ili mozda Zetora?
 
Imao sam nekoliko nestandardnih kvarova na oba traktora. Možda sma ja baksuz ili ne no oni su se dogodili i to ne mojom krivicom. Nadalje na malom NH mi neki dan otišao semering na prednjem desnom točku, prije toga popustila se matica u tom točku, pa sam na 1500 rh morao raditi komplet SuperSteer sustav jer je ošo kvragu, pa stalno negdi curka... Na velikom mi je ošla neka čaura u prednjem lijevom točku i semering, pa je skoro točak otpao, pa hidraulika pomalo zeza, pa i on je curio jedno vrijeme, pa "sakriva" ulje u hidrulici... Bilo je toga još na oba traktora no nemoš se sad svega sjetit. Inače mali puca od snage, živ je na gasu do zla boga, dok veliki također ima snage no na cesti sporo ubrzava da je to čudo jedno (imam dosta transporta pa me to pati), i oba ako teraš u veće okretaje srču dobrano.

A povrh toga svega servis mi je noćna mora. Kad se nešto dogodi u većini situacija sam morao čekati i čekati, non stop zvati, gubiti vrijeme i novac... :udri: :zli: Za poludit, ništa više. Pa onda neku stvar naprave napola, pa onda pošalju majstora koji to nezna opravit, pa onda čekaj onog koji valjda zna itd., itd.... Dok mi nije puko film pa sma zvao direkt u Italiju pa su se onda neke stvari rješile. Sad je malo bolje sa servisom, no to je daleko od onoga kako bi trebalo biti. Uglavnom rekao bih da plavci više neće u moju avliju. :nono:
 
Moj ima oko 340 radnih casova, i za sada nema ama bas nikakvih problema. Jeste da je to jos uvek suvise malo radnih sati ali nigde nema ni kapljice ulja. Na oko 80 radnih sati sam morao da promenih one gumice kod ulaza hidraulicnog klipa ( objasnio sam ranije da je gumica bila tvrda....verovatno od stajanja ) i od tada se nigde nije pojavila ni kap ulja.


Becarino........kazes da nece NH vise kod tebe u avliju. Jel si to mislio zbog loseg servisa kod vas ili ti se ne svidjaju traktori ili i jedno i drugo??

Cudi me kako onaj veci tako sporo ubrzava. Moj bukvalno lepi za sediste kad mu pritisnes gas. Pre neki dan sam isao putem a iza mene isao Golf II dizelas. Morali smo obojica da usporimo jer je bila krivina od 90 stepeni. Meni je bio ukljucen automatski menjac i kada sam pritistuo gas posle krivine bezao sam od njega iako je i on posteno pritisnuo gas jer sam video u retrovizoru da je golf dimio. Naravno da me je obisao ali samo tada kada sam ja postigao maksimalnu brzinu.
 
kiraj je napisao(la):
Cici,da li se zemlja toliko složila da traktor ne propada ili je nešto drugo u pitanju? Čije gume ima NH i na koliki pritisak ih voziš ?
Vidi se na slikama da se i zemlja jako slozila.Poznat mi je taj abonitet zemljista ::lose:: :cao:
 
@cicimoric: Voćarski više nebih uzimao (a voćarstvo mi je osnova) zato što ima taj nesretni SS sustav koji izgleda netrpi puno prednje priključke (imam prednju hid. i kardan), a mi dosta koristimo prednju hid. Znaš kad su mi se prednje poluge već počele savijati. :sta: Najveći problem je u kvaliteti pojednih stavki na traktoru što mi je i majstor iz Italije potvrdio. Konkretno na SS sustavu problem je u kvaliteti kritičnih točki koje brzo dobiju lufta i onda taj luft prenose dalje što jasno dovodi do neželjenih posljedica. Tako da ću zbog takvih i sličnih stvari najverojatnije promjeniti marku traktora kad ova dva budu za zamjenu. No neću ih mjenjati samo zbog toga nego i zbog nesretnog servisa, kako sam i rekao. Totalna usporenost, nezainteresiranost i u jednu ruku pomalo i neznanje. Pa nek oni nekog drugog, jel, mene neće još dugo. :nono: Ljetos mi veliki NH zalegao na 3 tjedna, TRI TJEDNA u pol sezone. Jasno sva tri tjedna sam morao čekati i plaćati ručno okopavanje voćnjaka, pa sam morao ići spremačima, tanjiračama što me koštalo dodatnih 2-3000 eura. Taj trošak mi nije trebao. A što se tiče zamjenskog traktora toga nema ni od korova, a kad sam kupovao pitam jel imate zamjenski traktor ako mi koji od mojih zakažu? Kažu: Ma da, nema problema, kako nebi imali. :udri:

Imao sam jedno ugodno iskustvo sa vašim IKR-om gdje su mi ljudi za par informacija koje su mi bile potrebne izašli u susret kao da sam kod njih kupio traktor. Svaka im čast. :bravo: Kad sam ovima mojima te podatke iznio oni nisu imali pojma o njima. :sta: Što će reći da nisu u toku. :nono:
 
Sad kad listam teme, zanimljiva mi je cicijeva izjava kad je vozio prosle godine u ovo vreme john deere 8330:"Sve je to lepo i dobro ali smo mi mnooooogo daleko od tih masina." a vec jesenas je orao sa New Hollandom serije T7000... :D
 
Mozda je mislio da smo daleko u tehnickom smislu, (odrzavanje,servis,delovi) to bi trebalo da bude u svakom selu kao za Imt i Mtz... ?
 
Peter je napisao(la):
Sad kad listam teme, zanimljiva mi je cicijeva izjava kad je vozio prosle godine u ovo vreme john deere 8330:"Sve je to lepo i dobro ali smo mi mnooooogo daleko od tih masina." a vec jesenas je orao sa New Hollandom serije T7000... :D

čovek radi 360 kj zemlje!!! eee pa da nemože da kupi jedan traktor od 70000 evrića to je za njega mačiji kašalj... a i John Deere 8330 je malo skuplji od njegovog New Hollanda, šta bre malo, malo više skuplji...

zorancile je napisao(la):
Mozda je mislio da smo daleko u tehnickom smislu, (odrzavanje,servis,delovi) to bi trebalo da bude u svakom selu kao za Imt i Mtz... ?

sa ovim bi se pre složio i mislim da je to logičan odgovor, jer je tad vozio onog fijata pa kad je seo u johana...pa je verovatno zato kazao...
 
Prije tri godine, dok sam razrađivao New Hollanda, u vožnji mi je sama od sebe pukla prednja šajba.



Uploaded with ImageShack.us

Isto nam se dogodilo prekjučer, pukla sama od sebe. :udri: Da čovjek nepovjeruje.
 
@Becarino,zaista je za nepoverovati,sama od sebe :zli: ti znas da sam ceo zivot proveo na tockovima,ali tako nesto nisam cuo :nono: :sta:
 
Nazad
Vrh