New Holland problem s polugama

markoNewHolland

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Sep 2019
Poruka
17
Lokacija
Pozarevac
Pozdrav, nedavno sam kupio traktor New Holland T7550, mladja varijanta TVT 190. Imam problem sa zadnjim polugama. Svetli mi crvena lampica za gresku, kada stisnem dugme za spustanje ili podizanje poluga on uopste ne reaguje. Drugi put mi se desava to, do sada kad god sam hteo da spustim ili podignem zadnje poluge on ugasi crvenu lampicu, upali zelenu, kad zavrsi podizanje gasi zelenu i opet crvenu pali. Na displeju stoji greska 1076. Da li je neko imao slicnih problema?
 
Pozdrav, nedavno sam kupio traktor New Holland T7550, mladja varijanta TVT 190. Imam problem sa zadnjim polugama. Svetli mi crvena lampica za gresku, kada stisnem dugme za spustanje ili podizanje poluga on uopste ne reaguje. Drugi put mi se desava to, do sada kad god sam hteo da spustim ili podignem zadnje poluge on ugasi crvenu lampicu, upali zelenu, kad zavrsi podizanje gasi zelenu i opet crvenu pali. Na displeju stoji greska 1076. Da li je neko imao slicnih problema?
Ako je verovati ovome:
https://www.truck-servicepdf.com/new-holland/
greska je:
1076 - Too low value of the lower threshold of PWM

Mogu da nagadjam znacenje samo, po tekstu mi deluje da je mozda potenciometar za podesavanje najnize pozicije poluga okrenut skroz na levo, na najnize, pa mu to pravi problem. Ako ti nije tesko slikaj nam kako sad stoje parametri EHR-a pa ce valjda neko provaliti u cemu je problem..
 
Ako je verovati ovome:
https://www.truck-servicepdf.com/new-holland/
greska je:
1076 - Too low value of the lower threshold of PWM

Mogu da nagadjam znacenje samo, po tekstu mi deluje da je mozda potenciometar za podesavanje najnize pozicije poluga okrenut skroz na levo, na najnize, pa mu to pravi problem. Ako ti nije tesko slikaj nam kako sad stoje parametri EHR-a pa ce valjda neko provaliti u cemu je problem..

Pozdrav druze, hvala na informaciji. Trenutno nisam kod traktora ali veliki tockic za najnizu vrednost poluga je stajao na 2. Medjutim, ja vucem tanjiracu koja se kaci na poluge, i uvek mi na displeju stoji vrednost 37 do 40, nikad 20, koliko god okretao taj tockic. Uskoro cu slikati parametre.
 
To "heavy" znaci da vuces tesku tanjiracu.. 😅

Izvini na zajebanciji ponelo me.. Ne znam sta tu ima da mu bude tesko, ali ako te zeza to i ne mozes da radis sto ne prebacis tanjiracu na poteznicu ?
Nema veze, ne ljutim se, od muke se smejem i ja😂

Tanjiraca je napravljena tako da se kaci na poluge, ne mogu da je prebacim nikako. Nisam mogao dva puta kad mi se to desilo da je otkacim, srecom imam telehendler pa je podignem. I kad sam je prvi put otkacio, traktor stajao "prazan" nekoliko sati i proradio sam od sebe. Sada nece, stoji otkacen i probao ga danas, ne reaguje
 
Ne znam iskreno, morace to majstor neki da pogleda. Ja bi na tvom mestu probao malo da "drndam" one potenciometre na EHR-u, da probam da postavljam u razlicite polozaje da vidim da li ce da proradi.
Takodje, ne znam da li New Holland ima neko zakljucavanje hidraulike, mozda je samo zakljucan EHR ?!
 
D
Ne znam iskreno, morace to majstor neki da pogleda. Ja bi na tvom mestu probao malo da "drndam" one potenciometre na EHR-u, da probam da postavljam u razlicite polozaje da vidim da li ce da proradi.
Takodje, ne znam da li New Holland ima neko zakljucavanje hidraulike, mozda je samo zakljucan EHR ?!
Drndao sam sve to, nece pa Bog. Nzm ni da li se zakljucava, sveze mi je to sve jos.
 
Joooooj pa 1076 NIJE GRESKA. To je proslo 1076 sati od velikog servisa ( menjanje ulja u diferencijalu ) ili je jos ostalo 1076 sati do servisa neznam tacno. To moze da se resetuje i da ti ne pokazuje vise. Imas HEAVY za veliki servis i LIGHT za mali servis ( zamenu ulja u motoru ).

Da je neka greska svetleo bi ti zuti znak uzvika pored tog displaya sa desne strane.
 
Poslednja izmena:
To bas i ja hocu da kazem. Zato sam i pitao da li je siguran da je 1076 broj greske jer pod tim brojem nema greske.
 
Do servisa, bar kod mene odbrojava

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Joooooj pa 1076 NIJE GRESKA. To je proslo 1076 sati od velikog servisa ( menjanje ulja u diferencijalu ) ili je jos ostalo 1076 sati do servisa neznam tacno. To moze da se resetuje i da ti ne pokazuje vise. Imas HEAVY za veliki servis i LIGHT za mali servis ( zamenu ulja u motoru ).

Da je neka greska svetleo bi ti zuti znak uzvika pored tog displaya sa desne strane.
Da druze, stoji Heavy i 1076, i svetli crvena lampica sa kljucem i knjigom.
Sto se tice zutog uzvika, nema nista, jednom je samo na kratko upalio EDC i posle nestalo.
 
Nazad
Vrh