Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Koje filtere koristite kada navodnjavate sa vodom iz kanala ili reka, ja sam koristio one obicne sa mrezastim filterom i cesto mi je nakupljalo zelene prljavstine na njega i smanjivalo protok, na korpu sam pokusavao da stavljam mrezasti dzak, najlon carape, pravio neki filter, ali bezuspesno.
 
Ja koristim lamelni filter 3 cola, ali nema algi nego samo pijesak i čistim ga svakih desetak dana ili svakih oko 20 do 30 sati rada.
 
sluzi, ali sigurno ima neko bolje resenje nego da cistim taj standardni dva puta dnevno,noguce i da se te alge nakupljaju i u vatrogasnom crevu posto sam imao od pumpe do lay fleta nekih 100m, probao sam da kad ukljucim prvo pustim nekoliko minuta da ide samo kroz vatrogasna creva da izbaci prljavstinu, ali ni to nije pomoglo, pa sam onda bio prinudjen da malo,malo cistim filter.
 
Nemože bez čišćenja.
Nema šta ne može, samo je pitanje koliko košta.

Ima disk filter sa automatskim čišćenjem, čista voda ga očisti iz suprotnog smera.
Moraju biti minimum 2, da bi jedan pravio čistu vodu.
Presostat, da meri razliku pritiska (zaprljanost), i automatika da otvori trokraki elektromagnetni ventil.
Sve sam uradi, i ta igrčka za 2 filtera i sve ostalo, je bila oko 1300e, sada je verovatno više.
 
Мала помоћ уколико неко може да ми да савет. Не могу да нађем шта ми је потребно... Од недавно поседујем воћњак од око 500 стабала различите старости од 2 до 6 год, на њему има систем кап по кап који је доста стар и пола има пола нема, са буретом од 3000 литара + још два бурета од 1000 литара. Проблематика свега лежи у томе да се јако краде ту где ја имам воћњак јер је забачено, не бих да улажем у нешто што ће преко ноћи нестати... Да ли се икако исплати ставити траке кап по кап ? Јер претпостављам да лоповима то неће бити интересантно. Хвала унапред
 
Јесам, али сам одустао јер имам око 300 стабала око 6 година старе ( кајсије и шљиве ) због корења, да их не би пресецао ?
 
Ne moras duboko postaviti kapljace,samo nzm u vocnjaku koliki problem mogu praviti glodari...uglavnom sakrijes u zemlji trake a sve ostalo u nekoj kucici,ventile,filtere i sta vec sve tu ide,nzm jel to koristis,moraces ako se odlucis sa subirigaciju.Te trake namenjene za ispod zemlje su mnogo skuplje ali opet traju desetak godina sigurno,pa i dvadeset,zavisi koju debljinu zida trake uzmes i tip kapljaca,tj kvalitet istog.Nije ni smak sveta ako se neki zapuse,ima razne hemije koja moze pomoci oko toga,zavisi koji je tip zacepljenja,alge,kamenac,djubrivo itd ....Ima to sve mane i prednosti oko tih traka kap po kap,bilo da su jeftine neke ili skupe visegodisnje,bilo da su povrsinske ili pod zemljom.Kod nas u Srbiji ja znam za 2 proizvodjaca tih traka koje bih spomenuo u vezi subirigacije jer sam se raspitivao dosta prosle godine oko toga ,jedan je Netafim naravno i drugi Rivulis,ovaj drugi je bivsi John Deer koliko znam,tj radili su povezano nekako...Ovo ti je samo ako se odlucis za trake ispod zemlje,ako ne,onda ove povrsinske su nebitne,jer kontam ne vredi ulagati u nesto kvalitetno ako je na izvolte lopovima i stetocinama.
 
Да да јасно... Хвала пуно на одговору, једно још питање, да ли знате можда да ли то подлеже овим тренутним субвенцијама ? Имам неких 3000 метара па претпостављам да није мала цифра... 😁
 
Čuo sam da se svašta krade, i meni su krali povrće ali da kradu trake kpk još nisam čuo.
Поред воћа, краду се бале сламе па чак и коване ограде се скидају, што сам ја чуо, тако да систем КПК био био лагана прича 🙃
 
Nazad
Vrh