Navigacija u poljoprivredi

Evo mogu i ovde odgovoriti u kratkim crtama. Signal odličan, ne gubi se, problema nikakvih. Jedino još nisam provalio sve funkcije (navodno mogu da se unesu koordinate parcela), zimus nisam stig'o, ali pokušaću ove zime malo da se poigram.
 
Kakva je ova antena i gde moze da se nabavi? I da li moze da posluzi sa obicnim tabletom uz neko razumno navodjene za prskanje rasipanje vestackog djubriva? Da li neko zna nešto blize o ovome?
 
@banePA
Radi se o prijemniku koji prodaje japanska firma koja je proizvodjač softvera Agribus Navi - navigaciona aplikacija za poljoprivredu koja radi na android uredjajima.
To je njihov da kažem "fabrički" prijemnik, koji se nudi u kompletu sa plaćenom verzijom pomenutog programa.
Inače je u pitanju dobar, kvalitetan uredjaj sa RTK mogućnošću i relativno povoljnom cenom, ali koliko znam kada sam zadnji put gledao na njihovom sajtu distribuciju rade isključivo samo za Japan i drugde ga nije moguće nabaviti.
 
Da dopunim..
Link ka proizvodjačkom sajtu:
Prodaju ga putem Amazon-a za Japan. Amazon retko šta pametno hoće da šalje za Srbiju.,
tako da iako stoji da je slanje moguće, u praksi ne znam kako bi to išlo.
Predpostavljam da se radi o "upakovanom" Ublox prijemniku koji se koristi kod ovih "uradi sam" navigacija
o kojima je pisano ovde.
Da li jednofrekventni, dvofrekventni, podataka nema.
Cena je 330Eur, tako da čak i ako je dvofrekventni može se u "rinfuzi" dobiti dosta jeftinije.
 
Hvala na odgovoru, delovalo mi je kao jednostavno i prakticno resenje, samo dodatak na tablet. Da li kod nas neko tako nesto moze da napravi?
 
V8dim da se Tesla javio, pa da naoisem da napravi nesto i za sirotinju bez autopilota, samo lampice da pali i drzimo pravac.
Ili da javi ko je uveo autopilot pa staru tipa EZ 250 povoljno prodaje. :D :D
 
Ja sam zvao titan sa istim pitanjem,kada su najavili zamenu starih navigacija...najavili neku 750 ali nakon toga ništa..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Kako god okreneš nema bez tauzenke evra ništa sem naravno nekog konkursa za mehanizaciju gde su ubačene i navigacije.
Bratu ciknula antena na Trimble 2050 po isteku garancije, cca 950 e druga.
 
Kolege, koju navigaciju sa naseg trzista mi preporucujete za osnovne operacije prskanje, bacanje vestackog djubriva..? Treba mi nesto jednostavnije, ne auto pilot 😁
 
Mislim da je na njihovom oglasu na Fejsu pisalo 750 evra ali nisam skroz siguran da li sam dobro zapamtio pošto je to bilo na pokojnom mi nalogu. 😁
 
Mozda sa povracajem 750 evra. Mi smo takvu navigaciju 2013. platili 1700+pdv u Agritechnicomu.


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh