Naknada za odvodnjavanje.

i na mojoj njivi ima dolja i kad ima puno kise u prolece mozes camac voziti po njoj, pa moram sam kopati kanal da odvodim vodu.
Samo kad su prisiljeni onda stvarno rade na ciscenju i odrzavanju ovih manjih kanala sve to ode na nesto drugo. Bilo bi posteno da onome kome nisu u mogucnosti da obezbede odvod oslobode placanja naknade.
 
Kad sracunam koliko sam dobio subvencija sve otislo za placanje poreza i nadoknade za odvodnjavanje. Zali boze samo zajebavanja sa papirologijom i gubljenja vremena.
 
U ponedeljak bio da platim namet...... do 15. decembra ko plati, platio je a posle 15. obračunavaju zateznu kamatu !!!
 
Kako izgleda biće nekih izmena oko korišćenja ovih sredstava, bilo bi zanimljivo videti plan za 2017 godinu šta će se sređivati.
 
Mogu slobodno da mi zatežu kamatu - ja da im platim odjednom za 4 godine zbog njihove neažurnosti neću i ne mogu!

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Ja platio juče. Za malo iznad 50 ari i plus zemljiste ispod kuće oko 750 dinara za ovu i prošlu godinu.
Moja kanal za odvodnjavanje sam kosim i sređujem a i posadio sam voće na jednoj strani kanala. A i sa druge ću strane, samo malo ređe, jer pretpostavljam da će nekad da se čisti bagerom ili nekim traktorom pa da ima mesta.
 
ja platio za ove dve godine sada cujem novi zakon vodoprivredna preduzeca sama da naplacuju harac. a dosad poreska uprava naplacivala jos ce biti da prebacujemo pare na drugi racun
 
letos podneo zahtev da 2013g i 2014 platim u 30 rata bez kamate. danas stiglo resenje u dve rate prva 10 ovog meseca druga u februaru a u decembru platio 2015g i 2016. ovako nije bilo ni za vreme predhodnih vlasti.
 
ja opet u ovoj temi juce cuo da moji seljani platili naknadu za odvodnjavanje i u roku trideset dana preko advokata tuzili drzavu da je to neustavno itd usluga zrenjaniskih advokata za tuzbu sest rsd da li je neko jos cuo za ovo
 
Ja bio pre nove god da platim to odvodnjavanje za 2015 i 2016 i pitam sluzbenicu dal moram platiti i 2013-2014 i ona mi rece idi posle nove god i podnesi zahtev za brisanje duga iz 2013-2014 zbog zastarelosti jer moraju naplatiti dug inace posle 2 god zastareva potrazivanje e sad dali je to istina ili ne neznam al ići ću proveriti i podneti zahtev .
 
To je laz, ko god da je rekao. Dug prema drzavi ne moze da zastari 10godina. Pre je bilo 2 godine, sada je to podignuto na 10godina. Tako i pravosnazne presude zastarevaju tek kada prodje 10godina.
 
6 dinara za tu uslugu?


Kako kažu "ne laje kera radi sela, već radi sebe", tako i u ovom slučaju, advokati (i njihove kolege doktori ) ne retko su vlasnici veće površine zemlje na koju moraju da plaćaju dažbine državi a njima izbiti dinar iz džepa je prava umetnost.......
Ne bi me čudilo da su tu tužbu sami advokati i pokrenuli a usput da ih "bude više u tužbi" ponudili seljacima uslugu uz "simboličnu sumu" od 6 din po KJ.
 
nije sest dinara nego sest hiljada nisam dobro napisao a brojevi nece da mi rade na tastaturi

- - - - - - - - - -

u resenju za reprogram duga nisu dobro napisali poziv na broj i onda sam zvao upravu i dali mi pravi broj ja ih pitam to je trebalo da placam u trideset rata oni mi kazu trebalo je ali stigla naredba iz bg da moraju da ubrzu mozda nisam trebao nista da im dam znam da mnogi ne placaju bice kao za tv pretplatu ko je placao bolje da nije jer su to otpisali mogu reci da su im nameti na zemlju ogromni tek grad zr dere na porez na imovinu svaki hektar kod njih milion dinara bez obzira koja ae klasa pa puta nula tri posto plus neki fiksni iznosi
 
ja opet u ovoj temi juce cuo da moji seljani platili naknadu za odvodnjavanje i u roku trideset dana preko advokata tuzili drzavu da je to neustavno itd usluga zrenjaniskih advokata za tuzbu sest rsd da li je neko jos cuo za ovo

Normalno da je neustavno kada naplaćuju nepostoječu uslugu.Nego smo mi u Vojvodini seronje,Koji procenat će u Srbiji platiti
 
Razgovarao sam sa kancelarijom tog advokata koji je dobio jedan spor u kontekstu naknade. Procedura je ovakva,platis pa se zalis ustavnom sudu, oni donesu resenje nakon godinu dve da je to neustavno, vrati se sve napocetak,tj narede da ti se vrate pare i da poreska uprava obrazlozi detaljno stavku po stavku po kom ti je se naplacuje odvodnjavanje i ti dobijes opet to da platis ali tada znas tacno za sta. I koliko placas. Sve to.traje dve do tri godine. Tako sam ja to advokatsko objasnjenje shvatio.

Nada poslednja umire.
 
Nazad
Vrh