Naša telad

1xxc9s.jpg
 
pozdrav!e da se i ja pohvalim malo!kupio sam danas tele zensko od naseg druga sa foruma cika-jove.staro je tri meseca,otac Hepus.ima li neko njegovu sliku i karakteristike bas me zanima kakav je.neka je malo nek se navikne na stalu pa cu da je slikam,da vidite da mi kazete da li sam uzalud dao pare ili nisam!?
 
oooooooo gde si zorane kostovic druze nema te sto godina.ma jok imam jednu junicu staru jos desetak dana pa joj je godinu dana,i nju sam kupio od cika jove,bas danas trazi bika i ovo tele sto sam kupio danas.kravu sam morao da prodam mada sam odugovlacio vidim cuo si od cyber seljaka da kuka sto njemu nisam prodao,nju sam morao da prodam iskreno nisam mogao vise da muzem,ustajao sam u pet muzao kravu pa u sest isao na posao,nisam to vise mogao da radim.volim da gajim krupnu stoku ali od sada samo sto se ne muze.planiram da kupim jos jedno zensko tele.

- - - - - - - - - -

a da tele sam plato 450 eur,e sada nekome je mozda to skupo,ali ja volim da poslujem sa cika jovom a mislim i da vredi tako da smo se lako dogovorili.
 
pozdrav!pre sat vremena sam doterao jos jedno tele zensko,u pitanju je simentalac staro sedam dana.ne znam jos od kog je bika,treba veceras da mi javi gazda,kad sam isao po tele bili kuci samo njegovi roditelji.krava je tj.majka dobra,sada joj je cetvrta laktacija ima 32 l mleka,ima oko 650-700 kg.videcete bice slika za koji dan,i ovo a i od cika-jove sto sam uzeo!
 
@arandjelovic
kakva je majka ovoj junici i jel je ostavljas za sebe ako ne koja je cena :)
Čini mi se nekako da je sve manje crvenih krava a ja baš volim takve , ova holštajnska boja i forma me ubi u pojam više :)
 
molio bih vase misljenje!!!!!!!!!ovo tele sto sam kupio poslednje sada ima 10 dana,jutros vidim ovo sto mu visi iz plovoda i bas sam se razocarao i ljut sam na sebe kako to nisam video kada sam isao da ga vidim kod coveka sto sam ga kupio.sta li je ovo?da li je neko imao iskustva ranija sa ovim?po mom misljenju ce na pijac,a mislio sam i kupio sam ga za zapat.STETA!!!

- - - - - - - - - -

 
Ako je tele blizanče sa muškim onda može da se desi pojava frimartinizma, junice imaju uvećan klitoris i neplodne su. Ne znači da se javlja kod svih muško-ženskih parova ali dešava se. Može da bude nasledna mana preneta od bika ili prolapsus zida vagine. U bilo kom slučaju nije za čuvanje. Nego kako nisi video, pa tele se pogleda sa svih strana , pipneš ga za vime a ono čučne i vidiš ima li šta od pozadi, povučeš za rep kada tovariš ili bilo šta.
probaj da ga zameniš za drugo od tog od koga si kupio?
 
ma nemanja nisam video jbg,ma necu da izgubim nista platio sam ga 230 eur ,oko 100 ce me izaci hrana,ko ga sisa valjda cu uzeti 300 za njega na kilo sa tri meseca.a i ako nesto izgubim pa sta cu svaka skola se placa.a nije blizance jedno je.
 
pa nicolas ne znam sta da ti kazem,bas mi ide za zivce kad vidim ovako nesto,a eno je sva vesela samo skace,i napreduje super.videcu mozda je prodam ne znam sta da radim,neka jos je mala sutra joj 14 dana,videcu!umaticena.kad bi mogao prodao bi je sada,ali ko da je sada kupi?!
 
Nazad
Vrh