MTZ Belarus

Sve sto bude dobro a povoljno dolazi u obzir u narednih godinu dana do iduce setve repe.
I ovako nema posla ni za 1 pravo,ali kad dodje da gori od izlaska repe do kraja spremanja 3 mi treba.
 
1025 je i po meni najrealnije resenje jer ako nekog i nadjem u sezoni da ore,sprema...lako se bode menjac. Ne mora u transport. 😁
Tu si se zeznuo...ako drugom dajes da radi sa 1025,a nije vec radio neki period sa njim,ili nije bas vest-slabo ce tu posla biti.a reduktor sto voli da prica ako si uporan i grub...sa njim treba znati...kao sa zenama 😁
 
Tako sam i ja rekao isto sa krenuo u potragu za dobrim i povoljnim 1025 i slučajno natrčim na ovaj moj 892,kao nema veze,i kupim ga,i zajebo sam se...traktor jeste dobar i očuvan lep ko lutka mažen i pažen,al za moje potrebe ne odgovara,jer vrlo je mala razlika u operacijama na njivi,a za transport je katastrofa sa punim zmajevkama..
Ako hoćeš da sačuvaš lamelu na svakoj raskrnici i semaforu,na silosu bilo gde moraš da šaltaš u niži rang,pa da ga zalaufaš 5om,pa u viši rang 6ta i dalje po redu, što me jako živcira jer 820 je tu tata i mama...a to što 892 ide 40 ili 50 na sat je isto neupotrebljivo jer skače ko jarac...
Takk da muslim da je bolje da sam se strpio i sačekao neki 1025 ili 1021...
E sad,otom potom...
 
Tu si se zeznuo...ako drugom dajes da radi sa 1025,a nije vec radio neki period sa njim,ili nije bas vest-slabo ce tu posla biti.a reduktor sto voli da prica ako si uporan i grub...sa njim treba znati...kao sa zenama 😁
Za 820-892 trk treba neko osecajniji.
Ima i plavi za kulturnije vozace i uslove. 2 dobra nemam potrebe.
Milenko koliko si platio ono tvoj tipa 14 000e ?
 
obrni okreni rusi su cenovno primamljiviji od drugih,vozio sam 1221.3 nista ja tu nisam video da ne valja doduse vozio ga po putu nisam radio s njim...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Aj da ne bude da mračim i da sam totalno razočaran,820 vs 892 gde sam najviše primetio ogromnu razliku u korist 892 je tanjirača,e tu je bolji samo tako...
 
@North ARMY ako treba da bude osetno jači od 820 onda ne gledaj nista ispod 1025 rm i nećeš pogrešiti.
@sremac84 ako je slabiji na manjim obrtajima odradi mu se pvp i dizne da izgubi tu "turbo rupu" i da vidiš onda dal ima razlike izmedji njega o 820.
 
Treba da je u klasi NH 95ks.
Jedan forumas i jedan drugar imaju paralelno 105ice i NH kazu da su tu rame u rame,znaci ovi 892 i 952 su malo slabiji.
 
Treba da je u klasi NH 95ks.
Jedan forumas i jedan drugar imaju paralelno 105ice i NH kazu da su tu rame u rame,znaci ovi 892 i 952 su malo slabiji.
Nemoj pogrešno da me shvatiš al sto se snage tice ispravan 1025 mora biti osetno jači od bilo kog traktora od 95 ks,da ne zalazimo u podiznu moć i neke ostale osobine,što se same snage tice mora biti jači.
Ja sam mislio da je tvoj NH jaci od 100ks,ako je 95 ks 892 sa pravilno nastelovanom pumpom moze da ga prati sigurno al opet bolje da imaš viška malo snage nego da ga vozis na maksimumu stalno tako da opet bolje 1025.
 
@North ARMY ako treba da bude osetno jači od 820 onda ne gledaj nista ispod 1025 rm i nećeš pogrešiti.
@sremac84 ako je slabiji na manjim obrtajima odradi mu se pvp i dizne da izgubi tu "turbo rupu" i da vidiš onda dal ima razlike izmedji njega o 820.
Negde na leto ćeš imati tu čast,pa se igraj do mile volje...dok ne prođe žetva mrka kapa...😁😁
 
Nemoj pogrešno da me shvatiš al sto se snage tice ispravan 1025 mora biti osetno jači od bilo kog traktora od 95 ks,da ne zalazimo u podiznu moć i neke ostale osobine,što se same snage tice mora biti jači.
Ja sam mislio da je tvoj NH jaci od 100ks,ako je 95 ks 892 sa pravilno nastelovanom pumpom moze da ga prati sigurno al opet bolje da imaš viška malo snage nego da ga vozis na maksimumu stalno tako da opet bolje 1025.
Drugar koji ima oba rece da mu je NH jaci. Rus veci ali mali se koprca. Clan foruma da su mu slicni, mozda rus malo jaci. Zavisi od modela do modela i rusa i NH.
Moj TD5 95 kuci i u firmi 115 sve isto, tako da uz cip ide i moj na 115-120ks ali nema potrebe.
 
Nazad
Vrh