MTZ Belarus

Ja mislim da već bio ovaj link ovde postavljen komplet u mađarsku:
http://webshop.keletagro.hu/159_az...eto-ajanlasaval_id7054?visit_source=itemlist
578c4132b38ef59df79e150a7121921b.jpg


Taptalk LG-65
 
Za one koji ne znaju , evo kako mogu ispitati davace (sensore) za temperaturu i tlak ulja motora i mjenjaca ako ima. Vazi za MTZ 1221 , pretpostavljam i ostale.
Evo citata:
The temperature indicator (1), Fig.
9, operates jointly with the thermis-
tor-type temperature sensor BK1
(ДУТЖ-02М,
resistance
range:
243...22.5 Ω).

Znaci temperaturni sensor za vodu ima otpor od 243 oma pa mu pada otpor do 22,5 oma , iskljucite ga i ispitate multimetrom ako je izvan podrucja treba zamjena , ne pise ali pretpostavljam da je takozvani NTC tip odnosno sa negativnim koeficijentom sto bi znacilo hladan ima najveci otpor a zagrijavanjem sve manji otor.

Takodje sensori za ulje i zrak ,citat:
Indicators of the:
oil pressure in the engine (2), air
pressure in the pneumatic system (4),
oil pressure in the gearbox (3) oper-
ate with rheostat-type sensors
(0...184 Ω), respectively ДД-6М (ВР1),
ДД-10-01М (ВР2) и ДД-20М (ВР3).


Kada se iskljuci zica i izmjere instrumentom treba da pokazuju zavisno od tlaka od 0 do 184 oma.

Kod mjerenja jednu pipalicu na kontakt drugu na masu sensora odnosno kuciste ili tijelo sensora ,vazi za sve gore nabrojane.

Za gorivo treba da je otpor izmedju 320 oma i 0 oma , zavisno od napunjenosti tanka.
 
Poslednja izmena:
Ja sam proletos radio motor na jednom od nojih rusa,imao sam u planu da ugradim turbo ali me majstor odgovorio od te ideje zbog bloka motora kohi nema neke magistrale a turbo motori imaju, to je valjda za te dizne sto dodarno hlade klipove.. Jbg sad mi zao sto ipak to nisam uradio,i onako sam ulozio u traktor oko 3500e..base ga sad se be isplati..mada imam neku ideju da moj uz doplatu menjam za 892,ipak to nisu isti traktori, misla
Im na 892 i 820 sa turbom
 
Ajde mala pomoc.Koliko realno vredi moj 82.1.Prvi rad u martu 2013.Ima trenutno 525 pravih sati.Redovno menjano ulje i filter goriva na 200sati.Orao ukupno do sada oko 25ha.Uglavnom vukao cisternu i prikolice.Ugradjen onaj kardan prednje vuce sa bolcnom i dodatni sat za pritisak ulja uz sto postojeci elektro nije diran.Potpuno isprava i kao nov.Pran posle svakog posla.Ni kapi ulja oko njega ispod ili na njemu.Bukvalno je u fabrickom stanju i ima sve tri poteznice.
Imam u planu da ga menjam za neki veci traktor pa me interesuje Vase misljenje.
 
Ajde mala pomoc.Koliko realno vredi moj 82.1.Prvi rad u martu 2013.Ima trenutno 525 pravih sati.Redovno menjano ulje i filter goriva na 200sati.Orao ukupno do sada oko 25ha.Uglavnom vukao cisternu i prikolice.Ugradjen onaj kardan prednje vuce sa bolcnom i dodatni sat za pritisak ulja uz sto postojeci elektro nije diran.Potpuno isprava i kao nov.Pran posle svakog posla.Ni kapi ulja oko njega ispod ili na njemu.Bukvalno je u fabrickom stanju i ima sve tri poteznice.
Imam u planu da ga menjam za neki veci traktor pa me interesuje Vase misljenje.
Dao bi ga jos jeftinije...pa vagaj Diklofen...cemu prodaja novog traktora?

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2122646_BELARUS_82-1_2012_god/?cena=high
 
Dao bi ga jos jeftinije...pa vagaj Diklofen...cemu prodaja novog traktora?

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/2122646_BELARUS_82-1_2012_god/?cena=high

Bez ljutnje ko god da prodaje ovaj traktor, ali ovde ne stima nesto i to je ocigledno iz aviona... A to su radni sati. Zadnje gume "obrijane" a prednje nove..... to ne moze da se desi na 1420rh kao sto pise u oglasu...... Nas ima 2950rh pa su mu i dalje prednje gume fabricke a i zadnje su fabricke i nisu toliko obrijane......a isao je po asvaltu ih ha haj...
 
Imaš:ideja: kolega kvalitetnije gume ,kod mene je traktor sa origiinalnim gumama na 4000h sa većim ripnama od ovog

- - - - - - - - - -

lažija ::lose::
 
Pa zato sam ja i napisao da moj ima pravih 525 sati.Na zadnjima jos ima ono gumenih zalizaka a na prednje se tek-tek primeti da su radile.Ovaj iz oglasa nije po PS-u.
 
Imaš:ideja: kolega kvalitetnije gume ,kod mene je traktor sa origiinalnim gumama na 4000h sa većim ripnama od ovog

- - - - - - - - - -

lažija ::lose::

Ne mora da znaci , ove godine video MF uvezen sa godinu dana starim gumama i to zapadnim potrosene na 50%, koliko je rh napravio sa njima ne znam.

- - - - - - - - - -

Imaš:ideja: kolega kvalitetnije gume ,kod mene je traktor sa origiinalnim gumama na 4000h sa većim ripnama od ovog

- - - - - - - - - -

lažija ::lose::


Pitanje za mtz znalce, koliko nije ciscen centrifugalni filter ulja na motoru kad je vec i sito bilo "zaliveno" u garez iz ulja? Deponovao na centrifugalnom otprilike 3-4 cm debeo sloj.

Da li je moguce preko 3000rh sati da se to desi , na motoru postoji i papirni filter.
 
teško ćeš to i naći samo ćeš se zajebavati imaš u mađi kod habija za 100 e taj ospc 160 hbr ja ga imam već 6 godina i radi dobro
 
Nazad
Vrh