MTZ Belarus

Reče mi jedan mehaničar da kad se ubaci zamajac od 52-jke (jer je duplo teži) 82-jka dobija oko 100ks uz pojačano punjenje jel neko radio to?
 
Ja sam davno to nesto bio cuo u vezi zamajca ali sta i kako nemam pojma jbg bio sam mlad pa me nije nesto ni zanimalo puno!
 
Dali moze neko da postavi slike gde se steka creva iz kabine u motor za grejanje u kabini,traktor je mtz82
 
Dali moze neko da postavi slike gde se steka creva iz kabine u motor za grejanje u kabini,traktor je mtz82

Slike nemam, ali mogu da ti objasnim gde se izvlaci, obzirom da sam pre nedelju dana povezao kod mene. Voda ide iz slavine koja se nalazi na bloku motora do kabine, a vraca se na prednjem delu motora i to pored ventilatora. Mogu da ti slikam ali tek u subotu. Ukoliko ti neko ne pomogne do tada.
 
dali odgovaraju prednje gume 405.70-20 za rusa 82 duplaka jel ko probao ,imam povoljno te gume a neznam dal ce odgovarat zbog vuce
 
Dali moze neko da postavi slike gde se steka creva iz kabine u motor za grejanje u kabini,traktor je mtz82

Jedno crevo ide na vodenu pumpu ako imas izvod za to,ako nemas trebalo bi da imas na vodenoj pumpi blok saraf koji izvrnes i napravis reducir za crevo,na vodenu pumpu ide crevo s desne strane kabine,levo crevo ustekas odpozada na glavu motora.....tu treba da imas slavinu na koju ide crevo,ako nemas treba da bude alu dekli zavrnut na glavu odnazad a u dekli se zavrce slavina .......kapito senjor......

- - - - - - - - - -

Interesuje me šta je razlika između 1221 i 1221.4 sem vizuelnog izgleda i interkulera.

.4 je comonrail engine.............::traktor1::
 
dali odgovaraju prednje gume 405.70-20 za rusa 82 duplaka jel ko probao ,imam povoljno te gume a neznam dal ce odgovarat zbog vuce
zna li ko mogul ove gume
i dal znate koji je broj boje ona ,izmedju crvene i narandzaste hocu da ga farbam,neznam kako pogodit najslicniju boju ona serija rusa 82 od 90-94 godista
 
To ti procuri blokada trebo bi promenit gumice.

- - - - - - - - - -

Ja imam problem sa hidraulikom na rusu 82 iz 85 god sa malom kabinom. Lupa kada dizem i spustam tj. kada ukljucujem rucice.Ima li kakvu ideju ali da nisu one kupi novu pumpu i razvodnik jer to znam ali mi neda komsija::novac::.
 
Meni je isto procurila blokada iako je nikad nisam koristio (možda sam samo jednom stisnuo papučicu dok je traktor stojao u mestu, čisto da osetim kako ide). Kad je majstor otvorio blokadu video je da je pohaban neki deo kroz koji prolazi osovina od blokade, a koji je on bio promenio pre godinu dana kad sam kupio traktor. Onda je odneo tu osovinu kod strugara i video da baca par mm, i da je zato uništila onaj deo. Sad mi je skoro pričao da je još kod nekog radio blokadu, i poučen iskustvom sa mog traktora novu osovinu iz prodavnice je pre ugradnje proverio i bacala je još više nego moja. Osovinu su vratili (dobili su pare nazad) i onda našli neku staru osovinu (dobru) i onda nju ugradili.
 
Aj molim te slikaj,problem mi je odvodno crevo

Saljem obecane slike.

slike.php
[/URL]

[/IMG]
 
Nazad
Vrh