MTZ Belarus

Dukej jel si merio potrošnju sa tim plugom i kojom brzinom vučeš leoparda ?
 
Poslednja izmena:
Pa ima i to velike.... Ali ne vredi da se raspravljamo o plivajucim hidrauliku na rusu jer ko god kaze da to radi dobro nije radio sa boljim. Ja iskreno mislim da je to tesko sranje!
Polako kolega zektor ,na mtz ima puno stvari koje ljudi ne znaju da koriste ili ušteluju kao npr taj hidraulik .on može sasvim u redu da radi ako se sve dobro podesi ,meni su bivši ipk-ovci penzioneri pokazali neke stvari na mtz koje nikad ne bi sam skopčo a ne bi ni oni da nisu bili 15 dana na predavanju o korištenju i održavanju traktora koje je 70ih godina bilo obavezno.
 
Dukej jel si merio potrošnju sa tim plugom i kojom brzinom vučeš leoparda ?

Potrošnju nisam merio, jer koliko god goriva da uspem u rezervoar ono uvek stoji na istom nivou kod grlića! :osmeh: (Tj. kad se napuni prvi rezervoar onda dalje počne da pretače u drugi i jako dugo vremena treba da se izjednače nivoi kroz ono tanko crevo ispod pa da mogu da vidim koliko sam usuo goriva do nekog određenog nivoa sa kojim sam otišao na njivu. Alternativa je da uvek sipam do samog vrha ova rezervoara, ali onda mi od bućkanja nafta malo curi na čep i zasere zadnji kraj traktora...)

Prvu parcelu koju sam orao sam išao petom brzom (10 km/h), ali sam na sledećim parcelama spustio na 4 brzu (8.5 km/h) jer uvek gledam da radim bez dima. Nemam mnogo da orem, i nikud ne žurim...
 
Polako kolega zektor ,na mtz ima puno stvari koje ljudi ne znaju da koriste ili ušteluju kao npr taj hidraulik .on može sasvim u redu da radi ako se sve dobro podesi ,meni su bivši ipk-ovci penzioneri pokazali neke stvari na mtz koje nikad ne bi sam skopčo a ne bi ni oni da nisu bili 15 dana na predavanju o korištenju i održavanju traktora koje je 70ih godina bilo obavezno.


Ok.... :ppozdrav:
 
imam problem na mtz(fabricki 24V).prvo nije hteo da pokrene anlaser,samo na releju paljenja cakne,a zatim kada je iz nekoliko puta tako upalio-ali anlaser ostaje stalno ukljucen do iskljucenja sklopke iza sedista...anlaser je ispravan,probano je sa drugim,i isto se ponasa?neka elektrika zeza,ali gde traziti-da li zameniti sklopku ili pak rele?
 
Jedno pitanje. Procurela mi je turbina na rusu, pa me interesuje dali je vec bilo reci o tome i ako jeste na kojim stranama, da nebih listao 900 strana. Ili moze neko da mi objasni sta je u pitanju?Dali je imao jos neko takav problem i sta je uradio?
 
Ima li neko mesto na rusu gde može prikopčati sondu od termometra vode, a da se zadrže davači za električni sat i lampicu previsoke temperature?

edit: MTZ 82.1 je u pitanju
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje. Procurela mi je turbina na rusu, pa me interesuje dali je vec bilo reci o tome i ako jeste na kojim stranama, da nebih listao 900 strana. Ili moze neko da mi objasni sta je u pitanju?Dali je imao jos neko takav problem i sta je uradio?

Menjaj novu,remont kosta koliko i nova........

- - - - - - - - - -

Ima li neko mesto na rusu gde može prikopčati sondu od termometra vode, a da se zadrže davači za električni sat i lampicu previsoke temperature?

edit: MTZ 82.1 je u pitanju

Tesko a da se nenamucis,jedino da budzis zadnji dekli na glavi gde je izlaz vode za kabinu,ili na starijim tipovima gde je slavina grejanja uvrnuta u alu dekli,e jedino taj dekli da iskoristis i prepravis da moze sonda da stane a i da ima grejanje,sto neuzmes ovo...www.anel.rs
ja sam to stavio,lako se montira,ja sam uzeo samo merac temperature i platio 2500 din.
 
Tesko a da se nenamucis,jedino da budzis zadnji dekli na glavi gde je izlaz vode za kabinu,ili na starijim tipovima gde je slavina grejanja uvrnuta u alu dekli,e jedino taj dekli da iskoristis i prepravis da moze sonda da stane a i da ima grejanje,sto neuzmes ovo...www.anel.rs
ja sam to stavio,lako se montira,ja sam uzeo samo merac temperature i platio 2500 din.

Ok je to, ali gde staviš senzor? Da li na mesto davača za sijalicu?

Ja sam viđao ovde kod mene da ljudi stavljaju sondu u onaj otvor predviđen za električni (220v~) grejač vode (sa leve strane kod četvrtog cilindra). Jednostavno naprave drugi čep sa prihvatom za sondu. Samo je pitanje kolika je tu relevantna temperatura vode kad nije u glavi već u bloku. Šta mislite o tome?
 
Mozes komotno i tu da napravis dekli,izbijes cep i zavrnes dekli koji prihvata sondu,tu ce biti precizno merenje,sat koji sam ti okacio nema klasican davac vec dobijes uz sat i okruglu 8mm stopicu u kojoj je ugradjen davac,tako da sve sto je potrebno da ga zavrnes na jedan saraf od dekla zadnjeg na glavi,vidi na sajtu imas parce plavog kabla sa stopicom,mogu ti okaciti slike u nedelju ako treba.....
 
imam problem na mtz(fabricki 24V).prvo nije hteo da pokrene anlaser,samo na releju paljenja cakne,a zatim kada je iz nekoliko puta tako upalio-ali anlaser ostaje stalno ukljucen do iskljucenja sklopke iza sedista...anlaser je ispravan,probano je sa drugim,i isto se ponasa?neka elektrika zeza,ali gde traziti-da li zameniti sklopku ili pak rele?

Probaj bravicu da zameniš
 
Cekaj sad nesto razmisljam i ne mogu da se setim u koji polozaj se ubaci ona rucica ispod sedista kad sedis u traktoru za fini hidraulik u levu il desnu stranu?


A) Regulacija sile (preko toplinka) tj. u narodu plivajuci polozaj, rucica se prebaci ulevo od pravca kretanja traktora.
B) Regulacija pozicije za uglavnom povrsinski rad, rucica se prebaci udesno od pravca kretanja traktora.
 
Mozes komotno i tu da napravis dekli,izbijes cep i zavrnes dekli koji prihvata sondu,tu ce biti precizno merenje,sat koji sam ti okacio nema klasican davac vec dobijes uz sat i okruglu 8mm stopicu u kojoj je ugradjen davac,tako da sve sto je potrebno da ga zavrnes na jedan saraf od dekla zadnjeg na glavi,vidi na sajtu imas parce plavog kabla sa stopicom,mogu ti okaciti slike u nedelju ako treba.....

Može slika kako je kod tebe namontirano. I u principu mi je jasno, senzor nema kontakt sa vodom, već informaciju o temperaturi dobija posredno, preko metala. Samo, zbog inercije zagrevanja metala pitanje je koliko je sonda verodostojna kod naglih promena temperature vode. Mada, i tako je sigurno preciznija od fabričkog električnog termometra na instrument tabli...
 
Nazad
Vrh