MTZ Belarus

Moj 820 vec 5 dana ore svaki dan po 10-12 sati samo punim rezervoar i proveravam ulje ako zafali i gas do daske 4 kornjaca jako tesko se ore trese se i plug i traktor ali ne da se mali :osmeh:
 
Da li neko možda zna da li su isti nosači donje poteznice i kuke na MTZ traktorima?

Imam 82.1 sa kojim sam dobio kuku, ali ne i donju poteznicu. Kuka mi za sad ne treba (verovatno nikad ni neće), ali donja poteznica bi mi dobro došla. Ja sam hteo da skinem kuku, pa sam krenuo da odvrćem onih 6 šrafova (4x27 ključ i 2x 24 ključ) sa kojima je nosač kuke pričvršćen za diferencijal, ali se onda mislim da nije možda taj nosač isti i za donju poteznicu... Pa bi mi onda lakše bilo da negde nađem samo "rudu" poteznice, nego ceo komplet sa nosačem. Da li neko možda ima sliku tog nosača donje poteznice (možda iz kataloga delova)?
 
Da li neko možda zna da li su isti nosači donje poteznice i kuke na MTZ traktorima?

Imam 82.1 sa kojim sam dobio kuku, ali ne i donju poteznicu. Kuka mi za sad ne treba (verovatno nikad ni neće), ali donja poteznica bi mi dobro došla. Ja sam hteo da skinem kuku, pa sam krenuo da odvrćem onih 6 šrafova (4x27 ključ i 2x 24 ključ) sa kojima je nosač kuke pričvršćen za diferencijal, ali se onda mislim da nije možda taj nosač isti i za donju poteznicu... Pa bi mi onda lakše bilo da negde nađem samo "rudu" poteznice, nego ceo komplet sa nosačem. Da li neko možda ima sliku tog nosača donje poteznice (možda iz kataloga delova)?
Imao taj problem. Nigde nisam nasao "rudu" ni polovni, ni novu. Pa sam kupio novu poteznicu, od Kosanovica iz Pazove. Pase svaki sraf.
 
Dali mi moze neko pomoci imam mtz 82 stari tip trebam silirati sa njim interesuje me kojom brzinom i kojom brzinom kardana kombajn je jednoredni pz 80 zvegeers

Mi sa 892 ravnjakom siliramo 1 sporom, nekad kornjaca nekad zeka, zavisi od kukuruza. Kardan je na 540 obr/min a gas na 1500-1600 obr/min. U pitanju je pottinger mex 3 i tako isilira 10-15 zmajevki dnevno, sve zavisi od kukuruza.
 
Imam problem. Zbog cega mi desnu stranu prednje desne gume na Rusu 920 standard jede? Desnu stranu gume mi je pojeo duplo vise nego levu stranu. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Molio bi vaša mišljenja pre 40h radio sam glavu na traktoru komplet sve ravnanje hidrotest novi ventili vodice ..i sad primetih damise greje mtraktor i ono u hladnjaku fali 4-5lit vode i na odušak pari voda i stvori se kaplica znaci tamo je gubi e sad neznam štaje u pitanju dali je pukla glava ili moze biti i nešto drugo ??:sta:
 
Puk'o blok, ali iznutra, ili su gumice na hilznama. Predpostavljam da koristis vodu, a ne antifriz, ili ga zablazujes sa obicnom vodom.
 
Koristim običnu vodu .Kako je mogo pući blok iznutra ? zar nebi pomešo vodu i ulje ako bi bio problem u gumicama na hilznama zar nebi odlazila voda u ulje ?ulje mije o.k gumice nismo dirali na hilznama kadsam radio glavu.mozda je i tamo problem nije mi jasno jer meni na glavi gore deje odušak kaplje tj pojavljuju se kapi vode
 
da iberlauf na vrhu glave motora tamo se pojavljuju kapi vode a u hladnjaku mi za 5-6 sati rada nestane 1-2 lit
 
Moze biti i da je dihtung glave, ali mi nekako vise vuce na gumice i blok, ili mozda cak i napuklu hilznu od nekog cilindra.
Cim ti se javlja vodena para znaci da se negde voda jako greje, a to je moguce samo pri sagorevanju. Treba da vidis imas li nekakve kondezacije i u auspuhu.
Mnogi ne shvataju, ali koriscenjem obicne vode umesto antifriza dolazi do ostecenja koje nisu vidljiva golim okom. Tacka kljucanja vode je mnogo niza nego propisane rashladne tecnosti i onda nastaju mehurici, a oni naprave ogomne probleme. Dalje, gumice i svi zaptivci nisu kompatibilni sa vodom i dolazi do njihovog ubrzanog propadanja, a povrh svega vodena pumpa nema podmazivanje i mnogo pre strada.
Uzrok kvara treba potraziti u koriscenju vode.
 
Nazad
Vrh