MTZ Belarus

Moj Ruja ovih dana postao punoletan- 1000rh :)
DSC_0530_zpsc08ddb3d.jpg
 
Druže nemam pojma, gledam sad fudbal ali ću potražiti u knjizi posle, jer je sad i mene zaintrigiralo :osmeh: ako se neko ne javi da nam kaže. Uglavnom, pale se samo prve dve lampice, pretpostavljam da je isto i kod tebe?
 
Ja na mom 820 nemam tih lampica.. Nenzma od koje godine pocinju takvi obrtomeri sa tim lampicama... Kod mene nisu ni takvi radni sati crveni vec obicno crnom bojom a sat je zelene boje (kad upalim svetla).... Pa me zato zanima cemu sluze te lampice... :osmeh:
 
nema to veze sa godištem a te lampice pokazuju šta taj sat trenutno pokazuje.1 pokazuje kilometre 2 radne sate 3 broj zuba 4 opseg gume i kod mene i 5 tip motora.

- - - - - - - - - -

znači ove dve se pale stalno a ostale se pale prilikom podešavanja na ona dva dugmića ispod kockastog poklopca
 
imam ja detaljno uputstvo kako se to podešava i šta čemu služi ako neko slučajno čačka po dugmićima pa zajebe postavke
 
Da li neko zna gde je problem sa kompresorom na 82,1 jer ne mogu da ga ukljucim?
Kompresor je nov ,nema vise od 10 radnih sati,a kada okrecem leptir rucku za ukljucenje nigdje se necuje da se dodiruju zupcanici i kompresor se ne pokrece.
 
Kako okrenes onu rucicu da ostoji? Horizontalno ili vertikalno? Kompresor da bi se aktivrao mora rucica da bude horizontalna kao i kada je kompresor i iskljucen.
 
Da li neko zna gde je problem sa kompresorom na 82,1 jer ne mogu da ga ukljucim?
Kompresor je nov ,nema vise od 10 radnih sati,a kada okrecem leptir rucku za ukljucenje nigdje se necuje da se dodiruju zupcanici i kompresor se ne pokrece.
Na tako neizradjen kompresor teško da se bilo šta desilo oko ručice i viljuške za uljučenje pre bi rekao ako je dugo stajao da su ventili u glavi oksidirali i nezaptivaju i neizvršavaju funkciju pa neduvakada se to desi klip radi bez otpora pa imamo utisak da uopšte nije uključen odvoji priključke za usisisni i potisni vod naspi malo ulja tako oko pola decilitra u svaki pa upali da vidiš šta se dešava kasnije možeš doneti neki zaključak sam jeli problem gore ili dole na kompresoru
 
Ako je ikada radio, onda je najverovatnije pukla osovinica za ukljucivanje.Sad prave jako "ljute" pa oce da pukne. A, ako nije radio, nesto fali, verovatno zubcanik.
Na rusu kad se ukljucuje kompresor najcesce se cuje ono fino, besumno, krrrrkrkrrrrrrrrr
 
Ja mog kad uključujem bude kkkrrrkkrrkkrrrr a posle minuta rada ne možeš ga pipnuti rukom kako bude vreo.
 
Mene je komšija učio da kompresor palim tako što desnom rukom povlačim sajlu za gašenje i u trenutku kad krene da se gasi (znači padne na minimalni broj okretaja) onda levom prebacim ručicu kompresora. Naravno, odmah se pusti i sajla za gašenje i traktor se ne ugasi a kompresor se uključio bez kkkrrrkkrrkkrrrr...
 
Mene je komšija učio da kompresor palim tako što desnom rukom povlačim sajlu za gašenje i u trenutku kad krene da se gasi (znači padne na minimalni broj okretaja) onda levom prebacim ručicu kompresora. Naravno, odmah se pusti i sajla za gašenje i traktor se ne ugasi a kompresor se uključio bez kkkrrrkkrrkkrrrr...

Dukej a ručica ispod sedišta za uključenje kardana kako ide kod tebe teško ili lako? Jedino tako kako si opisao mogu da uključim kardan ,redovno nema šanse ,neće da krene
 
hvala vam na odgovorima,moj problem je sto se necuje krrr pa sumnjam da poluga uopste ne uzubljuje kompresor a inace kompresor je radio do jesenas.
Kako najlakse da izvadim polugu za ukljucivanje???
 
Nazad
Vrh