MTZ Belarus

Odlicno,profi izgleda,aj podeli sa nama koje su to cevi i ti kao rebrasti dodaci..
 
JAko sam zainteresovan za to!!!!! I ja planiram da izvucem usis gore pa daj neke podatke koje su cevi i sve ostalo... :bravo: Svaka cast ispalo je kao orginal!!!! ::svaka cast::
 
danasnji radovi :)
1482359_731647990189011_1638930546_n.jpg

10169088_731647996855677_1784106347_n.jpg
 
Dosta vremena sam razmisljao kako uraditi usis vazduha na MTZ jer u spremanju pred setvu znate svi,horor je zivi koliko traktor proguta prasine u sebe.Znao sam i pre da se mogu namontirati PVC cevi od kanalizacije fi75mm ali problem je bila boja jer se rade u svetlosivoj i narandzastoj boji sto izgleda katastrofalno na traktoru.Tek pre oko dve nedelje naletim na net-u na ove crne PVC cevi i one su pravo resenje.Evo detalja:
-Proizvodjac cevi je GEBERIT.
-Cevi su visestruko kvalitetnije,zidovi ojacani kao i lukovi(vidi se naboranost) i imaju oznaku niskosumnosti (Silent) za razliku od ovih sto ih ima na svakom stovaristu.Ojacanje zidova uopste ne utice na standardnost mere od fi75mm sa drugim proizvodjacima.
-Za ugradnju je potrebno: dve cevi od 1000mm duzine i fi75mm, dva kolena fi75mm od 90 stepeni i jedan prelaz-spojka fi75mm na fi75mm. Na kraju potrebne su i dve selne od fi75mm sa unutrasnjim gumenim prstenom da se cev nebi habala.Ustvari,umesto jedne od 1000mm cevi moze se uzeti od 500mm jer meni je ostalo na kraju vise od pola neiskoristene cevi,no kada sam uzimao nije bilo drugog izbora.
-NAPOMENA: Donji deo cevi turbulatora(kape usisa) treba blago obrusiti oko 1cm sirine i tada idealno ulazi u glavnu cev.Metalni deo-parce cevi koje ide na grlo posude uljnog filtera i ulazilo je u turbulator izbacite,ne koristi se vise.Ako kojim slucajem od luka koji ulazi u haubu GEBERIT cev tesko nailazi na grlo posude uljnog filtera,namontirajte parce sive obicne PVC cevi,lakse naidje na grlo a i nevidi se.Cev navucite do samog kraja grla ,tj. gornjeg zida posude uljnog filtera.Vodite racuna da koristite sve zaptivne prstenove u zlebovima cevi zbog hermeticnosti.Ali, prilikom krojenja i uzimanja mera cevi,izvadite gumice lakse se radi i tada cevi sigurno ulaze u laktove na potrebnu dubinu.
-Cena: sve gore navedeno je oko 2300 dinara(stim sto sam ja uzeo jednu duzu cev od potrebnog i tri selne).
-Za Mica967: za potrebe podizanja haube usis se lako skida,potrebno je na svakoj selni odvnuti po jedan navrtanj sa strane i tada polumesec od selne spadne dole a kompletan usis se podigne gore i odstrani.
 
Na 952 kad krecem ,krene normalno i odma ko da nesto strucne i onda nastavi normalno ,danas mi to upalo u usi molzda je tako bilo i od pocetka ,mozda ti sinhroni dok neulegnu neznam dal se to jos nekom desava.
 
1025 kad upalim prednju vucu osecam da trese volan gume su nove prednje i zadnje skinuo sam diferencijal prednji sve je u redu nista nije pokidano
 
napred su voltyre 13.6 20 nove, a nazad jedna je ruma guma a druga rekord iste su dimezije 18. 4. 34. nove su, nije ista sara.
 
@Dragane,taj pretvarac sluzi da sa 12v koje pravi alternator, napravi 24v i puni akumulatore posto su vezani redno(paljenje na 24 v) a taj levi akumulator se cesce prazni i vise trosi jer se samo on koristi za instalaciju i uredjaje koje traktor koristi.(12v)I meni je na 820 to crklo i kad sam hteo da ga zamenim isto su mi rekli da mu je cena oko 65 evra i da cesto crkava.Ja sam to resio tako sto sam ubacio preklopnik paljenja 12/24v, dok dosta ljudi koje znam izbace taj anlaser od 24v i ubace od 12v i tako nastave da rade.Svima koji imaju paljenje na 24 v(original) na rusima, savetujem da s vremena na vreme dopune taj akumulator(punjacem) koji se koristi za instalaciju jer se on ne dopunjava koliko bi trebalo u sistemu sa tim pretvaracem.Duze ce im trajati taj akumulator :cool:
Ja imam drugu informaciju, levi se puni preko pretvaraca a desni direkt sa alternatora...
 
Na novom belorusu mi je taj pretvarac crko na 550 radnih sati.Na drugom 820 koji sam kupio polovan je crko na nekih 700 radnih sati.Mislim da im je to jedna glupost sto su ugradili na traktor kada postoji puno boljih,jednostavnijih i jeftinijih resenja.Takodje je glupost sto stator u alternatoru nije ceo potopljen u lak i time ucvrscen vec je samo ubacen u zljebove statora pa od vibracija dodje do ostecenja namotaja,probijanja i pregorevanja alternatora :udri:.
 
Na novom belorusu mi je taj pretvarac crko na 550 radnih sati.Na drugom 820 koji sam kupio polovan je crko na nekih 700 radnih sati.Mislim da im je to jedna glupost sto su ugradili na traktor kada postoji puno boljih,jednostavnijih i jeftinijih resenja.Takodje je glupost sto stator u alternatoru nije ceo potopljen u lak i time ucvrscen vec je samo ubacen u zljebove statora pa od vibracija dodje do ostecenja namotaja,probijanja i pregorevanja alternatora :udri:.
Meni crkao na 800 sati, dugo me i trajao :)) reko majstoru da ugradimo sklopku, on ni da cuje!
 
Juce merio punjenje na rusu.na prvom 14.4v a drugi 13.7v. Kako je traktor radio tako se povecavalo kroz minut-dva je doslo do 14v a prvi je konstantan 14.4v.
 
Nazad
Vrh