MTZ Belarus

Taj plasticni od 6 peraja je za turbo, a nece mu smetati sigurno, i ja sam ga montirao.Inace pored ostalih delova i on se nalazi u setu za turbo
 
ja sam spomenuo mačara i nije tačno za klip platio sam ga prije 7 dana 7200 dinara a orbitrol kod rusa nov 110 eura i radi savršeno tako da ne davajte pogrešne informacije,a kod rusa bude neka i za 40 evra klip
 
u vezi prepravke na turbo sam prije desetak dana razgovarao sa ljudima iz panonke .i ja sam mislio isto da je besmisleno to raditi ali su mi oni rekli da to nema veze da rusi ugrađuju kako šta dovate tako da u turbaka stavljaju obične klipove u obične motore od turba i to su mi i dokazali ja sam na 820 imao dizne od turba podešene na 215 bara dok je kum na 952 imao obične dizne na 175 bara .sve zavisi koliko votke je taj dan onaj na ugradnji popio.i što je najvažnije nema nekih većih razlika u radu motora
 
Otkud sad propeler sa 6 peraja samo na turbo motoru??? :sta: Ja mislim svaki noviji Belarus ima sa 6 peraja... Moj 820 ima isto sa 6 peraja metalni propelar,tako je fabricki.... Ma i ja mislim da to varira sve kako su imali i sta se taj dan nalazio na dohvat ruke... :osmeh:

Petkom pred kraj radnog vremena mozda otisao neki i bez propelara... :haha:
 
u vezi prepravke na turbo sam prije desetak dana razgovarao sa ljudima iz panonke .i ja sam mislio isto da je besmisleno to raditi ali su mi oni rekli da to nema veze da rusi ugrađuju kako šta dovate tako da u turbaka stavljaju obične klipove u obične motore od turba i to su mi i dokazali ja sam na 820 imao dizne od turba podešene na 215 bara dok je kum na 952 imao obične dizne na 175 bara .sve zavisi koliko votke je taj dan onaj na ugradnji popio.i što je najvažnije nema nekih većih razlika u radu motora
U cemu je razlika sa povecanjem pritiska u diznama?da li to ista liniska pumpa tera?
 
sad ću da vam kažem kako oni to rade.otvore zapečaćen bunker i iznenade se ono joj vid šta tu ima daj to vamo ovo dugo nismo imali .iznenade se i obraduju kad god otvaraju novi bunker.
a za dizne nije greška ni jedno ni drugo sa većim pritiskom traktor bolje pali i oštrije se odaziva na gas
 
ja sam spomenuo mačara i nije tačno za klip platio sam ga prije 7 dana 7200 dinara a orbitrol kod rusa nov 110 eura i radi savršeno tako da ne davajte pogrešne informacije,a kod rusa bude neka i za 40 evra klip

ako sam napisao cene klipa i dozatora onda su tacne kod macara,znam sta pisem,a ti ako si platio toliko koliko tvrdis pokazi fiskalni racun posto si ga verovatno trazio......
ako neko sumnja u Dangera nek nazove Kristijana na 063684806 pa nek proveri koje su cene tacne a koje lazne.....
 
Takvu pumpu mi nudio drug pre nekog vremena (nasao je) i ja je ne uzeh!!! Dzabe je hteo da mi je da ali ja nisam znao od cega je mislio sam da nije od 82-jke jer nikad pre nisam video takvu,a nije ni za Vladimirca... :osmeh: Pumpa zavrsila na isti otpad odakle je uzeta.. :haha:
 
Poslednja izmena:
Ja na mom rusu 82.1 imam takvu pumpu i zadovoljan sam,čak šta više dobijam lepe kometare kako mi lepo i jednako radi traktor i prilikom teških poslova retko kad dimi
 
Nazad
Vrh