MTZ Belarus

Drugari molim za pomoc! Vec dugo vremena sumnjam da su mi grejaci na 820-tki otisli i danas dignem haubu i imAM sta da vidim


provalio sam da je ovo crno veliko posuda za parafin ,valda, i da je ona crevom spojena za nesto sto bi ja rekao da je grejac. Obzirom da traktor imam 10 godina a to je prvi put otvorena posuda kako da znam da li taj sistem radi. Napominjem da mi traktor tesko pali i posle grejanja na prekidac
 
I onda laju na ruse...a covek 10 godina nije haubu otvorio!haha svasta cu jos procitati!zagrej 15 sekundi i pipni da li je oko grejaca toplo...ako jeste,onda je ok.a posuda je za petrolej,nedo bog da I TU dodje parafin.a cuo sam da neki stave d2 i benzina...ali za petrolej pise u knjizi.
 
Ja ne mogu da prežalim što nisam kupio Belarusa, posebno onog MTZ 82 Super sa širokim 18-kama nazad o kojem sam pisao ranije na ovoj temi, nekad davno...

---------- Poruka napisana u 18:52 ---------- Prethodna poruka je at 18:33 ----------

Jel može neko da ocijeni jel se ovdje radi o 30" ili 34" gumama? Ne mogu nikako da se sjetim, znam da su 18.4 ali ne mogu da se sjetim koja je felga. Nije mi logično da se radilo o 30" felgi jer nisam siguran da bi se to uklapalo sa prednjom vučom (znam da su one bile standardne 20"). Ovog sam inače htio da kupim.

2cglsp5.jpg
 
2011-09-25-18.jpg


Danas startovao traktor nakon 3 meseca stajanja, upalio je iz prve, bez problema, nisam cistio filtere, mislio sam samo da vidim hoce li i hteo je.
 
@ danger
da znas, do sad smo kupovali delove po duplo, sad treba i za ovoga :D bitno da za nuzdu se moze s jednog na drugi prebaciti. i milina.

@aca74
ima 3000 sati. bio je jedan 1000 sati manje i 1000 evra vise, isto godiste. ipak smo uzeli ovog.
 
Ma i meni se čini da su bile 30" al ne mogu da shvatim kako mu radi prednja vuča a radi 100%, uključivao sam je i radi poptuno normalno, lako se uključi i isključi (dakle nema "napona" do kojeg bi moralo da dodje ako se gume ne slažu) a i traktor je tek bio došao iz oranja kada sam išao da ga gledam. Traktor je davno prodat al danas gledam slike pa sam se sjetio tih detalja. Zna li neko prečnik 15.5-38" gume, jel isti ili približan sa 18.4-30"?

---------- Poruka napisana u 21:15 ---------- Prethodna poruka je at 21:10 ----------

EDIT

Našao sam

http://www.tyrexport.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=6&category_id=5&option=com_virtuemart&Itemid=5

http://www.tyrexport.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=81&category_id=5&option=com_virtuemart&Itemid=5

1
5.5-38" guma ima vanjski prečnik od 1575mm a 18.4-30" guma ima 1525mm, razlika je dakle 5cm u prečniku ili 2.5cm na poluprečniku. Mislim da je zbog toga prednja vuča radila normalno, to je jako malo, manje od dubine ripne.
 
Da li je neko stelovao zabice kvacila na 82 kroz ono prozorce na dnu kucista menjaca?nikad nisam stelovao tu(jedino pri rastavljanju naravno),a nemam vise navoja na sipci,pa bi tu nastelovao ako moze-mada je poprilicno tesno,pa da vidim.mada i nije neki problem rastaviti na pola.sve ukupno bi bilo 2-3 sata posla.
 
Znaci kazes da MOZE?nikad do sad nisam imao potrebu da radim to na taj nacin,obicno kad se nesto drugo rastavlja,pa kad je vec na pola,proveri se.pretpostavljam neki kratki kljuc 19,srafciger i kombinirke su dovoljne?
 
pozdrav svima. moze li mi neko reci kako se ponasa 1025 sa svim duplim tockovima ili ako neko zna uopste za rusa kako se ponasaju.
 
ustanovili smo da grejac ne radi! greje gde ne treba i kaze majstor da ne otvara neki elektroventil kada se dovoljno ugreje. Drugim recima dzaba sam ga trzao sve ove godine kao da zagrejem rusa. Nisam ni znao da kada palim sa grejacem on sam startuje anlaser kada se dosta uzari i kada pusti petrolej iz posudice!!!? Isto tako utvrdjeno je da rus na alternatoru daje 13.75 ali na akomulatorima puni sa svega 13,05 znaci negde ima gubitak. Eto danas cu da vidim sta je posredi. Pozdrav
 
Nazad
Vrh